Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AŞAĞI CAMİ SOKAK ESNAFINDAN İFTAR

...

Okunma: 5012

14.06.2017 18:10

bartın, aşağı cami sokak, şadırvan, esnaf, iftar
Facebook'ta Paylaş

Bartın’da Aşağı Cami Sokakta esnaflar tarafından düzenlenen iftar yemeğinde yaklaşık 400 kişi bir araya geldi.

 

 Her Ramazan ayında onlarca esnaf ve yüzlerce vatandaşı bir araya getiren cadde ve sokak iftarları Bartın’da artarak devam ediyor. Lütfiye Caddesi, Arasta Sokak, İskele Caddesi ve Kemer Köprü-Davut Fırıncıoğlu Caddesi esnafından sonra Aşağı Cami Sokak esnafları tarafından düzenlenen iftar programıyla yaklaşık 400 kişiyi bir araya gelerek iftar sofrasını paylaştı.

 

Esnaf imecesi yaşandı

 

Halk arasından Şadırvan mevkii de olarak bilinen Aşağı Cami Sokak esnaflarınca düzenlenen iftar programına esnafların yanı sıra çalışanlar ve çalışan aileleri de katıldı. İftar saatine kadar süren hazırlıklarda esnaf ve çalışanlar masaların kurulması ve yiyeceklerin hazırlanıp servis edilmesine yardımcı oldular.

 

Başkan Akın’da iftara katıldı

 

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ve iş adamlarının da katıldığı iftar programında yaklaşık 400 kişi iftar saati öncesinde sokağa kurulan masaları tamamen doldurdu. İftar programı Aşağı Cami Sokakta renkli görüntüler oluşturdu. Akşam ezanının okunmasıyla birlikte yüzlerce kişi dualar eşliğinde oruçlarını açtı.

 

Aşağı Cami Sokak iftarı gelenekselleşecek

 

 Bu yıl ilk kez gerçekleşen iftar geleneğini gelecek yıllarda da düzenleyerek geleneksel bir hale taşımak istediklerini belirten Aşağı Cami Sokak esnafları, “Esnaf arkadaşlarımız, çalışanlar ve aileleri ile içinde bulunduğumuz bu mübarek Ramazan ayında bir araya geldik. Ramazan ayının ve iftar sofralarının birleştiriciliğine şahit olduk. Akıllardan çıkmayacak güzellikte bir  tablo oluştu.Bu güzel tablonun oluşmasında emeği ve katkısı olan tüm arkadaşlarımıza ve davetimize katılarak sofralarımızı onurlandıran herkese teşekkür ediyoruz. İnşallah bu sokak iftarını önümüzdeki yıllarda da sürdüreceğiz ve geleneksel bir hale taşıyacağız. Bu akşam bizleri Belediye Başkanımız Cemal Akın’da yalnız bırakmadı. Kendilerine de ayrıca teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki yıllarda da sağlık, huzur ve barış içinde bu sofralarda buluşmayı ümit ediyoruz.”  ifadelerinde bulundular.

Etiketler: bartın, aşağı cami sokak, şadırvan, esnaf, iftar
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

4.09094
4.091332020-07-10 14:37:38