Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
ATT VE PARAMEDİKLER GÜNÜ

...

Okunma: 3397

11.02.2017 18:44

att, paramedik, besim coşkun,
Facebook'ta Paylaş

Türk Sağlık SEN Bartın İl Temsilcisi Besim Coşkun yaptığı açıklama ile 11 Şubat ATT ve Paramedikler Günü’nü kutladı.

 

Coşkun açıklamasında, yaptıkları müdahalelerle insanların hayata tutunmasını sağlayan ATT ve Paramediklerin büyük bir özveri ve fedakarlıkla görevlerini yaptıklarına şahit olduklarını ifade ederek, “Bir yılda 5 Milyonun üstünde acil vakaya giderek hizmet sunan bunun yanı sıra 120 milyon asılsız ihbarla da uğraşmak durumunda kalan 112 çalışanlarımız yoğun bir tempoyla çalışma hayatlarını devam ettirmektedirler. Ambulans başına 18 Bin 584 kişinin düştüğü, 2323 tane 112 istasyonunun olduğu ülkemizde ATT ve Paramediklerimizin ne yazık ki sorunlarına ısrarla sırt çevrilmektedir.” Dedi.

 

Ambulans kurşunlanması, 112 çalışanlarının sık sık şiddet olaylarına maruz kalmasına rağmen hala ve ısrarla adli olaylarda polis ve ambulansın eş zamanlı olarak olay yerinde yer almasına yönelik bir düzenleme yapılmadığına da dikkat Çeken Besim, “Şiddet ve sıklıkla ambulans kazaları nedeniyle hayat kurtaran ATT ve Paramedikler her vakaya gittiklerinde hayatlarından endişe eder bir hale gelmişlerdir. Acil olarak nitelendirilen tüm kamu hizmetlerinin sunan kamu çalışanları (itfaiye, polis v.b) görev esnasında hayatını kaybetmesi nedeniyle görev şehidi sayılırken 112 acil çalışanları ise bu değerlendirmenin dışında tutulmaktadır. Aileler mağdur edilmektedir.Yemek yardımının nakdi ödenmesi bile ne yazık ki ATT ve paramedikler için adeta bir eziyete dönüştürülmüştür. 2016’nın ocak ayında yürürlüğe girmesi gereken  bu düzenleme sürekli ertelenerek ancak Eylül ayından itibaren hayata geçebilmiştir. Bazı illerde ne yazık ki bu ödemelerin 2017 ocak ayına sarkıtıldığı bile görülmüş, başvurumuz sonrası bakanlık nakdi yemek yardımlarını ödeyin diyerek taşraya uyarıda bulunmuştur.” Diye konuştu.

 

Türk Sağlık-Sen olarak tüm sorunların çözüme kavuştuğu, güvenli ve huzur verici bir çalışma hayatı dileğiyle tüm ATT ve Paramediklerin 11 Şubat ATT ve  Paramedikler gününü kutlyan Besim, “İnsanları hayatta tutmak için hizmet verirken şehit olan paramedik arkadaşlarımızı da rahmetle anıyoruz.” Dedi.

Etiketler: att, paramedik, besim coşkun,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.08801
0.088362020-01-26 17:12:38