Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
AV. AYSU BANKOĞLU: MEMLEKET MESELESİ

...

Okunma: 3721

22.05.2018 17:45

aysu bankoğlu, chp, bartın, milletvekili, bartın chp, 24 haziran, seçim, aday, erken seçim, bartın haberler
Facebook'ta Paylaş

CHP 1’inci sıra Bartın Milletvekili Adayı Av. Aysu Bankoğlu adaylığının açıklanmasının ardından parti yönetiminin ve vekil adaylarının konuyu sadece memleket meselesi olarak değerlendirdiklerini söyledi.

 

24 Haziran genel seçimleri için Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) aday adaylığını açıklamasıyla kentte büyük bir heyecana neden olan Av. Aysu Bankoğlu partisi tarafından 1’inci sıra Milletvekili Adayı gösterildi.

 

7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde CHP Bartın 2’nci Sıra Milletvekili Adayı olarak siyaset arenasında adından söz ettiren Av. Aysu Bankoğlu her iki seçimde de gösterdiği performans ve Bartın halkında bıraktığı sıcak izlenimlerle büyük takdir görmüştü.

 

Beklentilere kulak verildi

 

Av. Aysu Bankoğlu 7 Haziran seçimleri öncesinde parti delegelerinin oy kullandığı ön seçim sürecinde başarılı bir kampanya dönemine imza atmış, adaylığının ardından ise saha da çalmadık kapı, sıkılmadık el bırakmamıştı. Av. Aysu Bankoğlu 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde sıcak, samimi ve idealist kişiliği ile tüm seçmenlerin gönlünde taht kurarak her iki seçimde de partisine büyük katkı sağlamıştı. Av. Aysu Bankoğlu’nun 1’inci sıra Milletvekili Adayı gösterilmesi, parti genel merkezi tarafından 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinin referans alındığı ve kamuoyu beklentilerine de kulak verildiği şeklinde yorumlandı.

 

Bartın’ın ilk kadın vekili olacak

 

 21 Haziran itibariyle açıklanan Milletvekili Adayları listesinde bu defa beklenildiği gibi 1’inci sırada yer bulan CHP Bartın Milletvekili Adayı Av. Aysu Bankoğlu, milletvekili seçilmesi durumunda Bartın’ı TBMM’de bir temsil eden ilk kadın Milletvekili olacak.

 

Memleket meselesi

 

CHP Bartın Milletvekili Adayı Av. Aysu Bankoğlu 1’inci sıra adaylığının açıklamasının ardından yaptığı açıklamada, “Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu tarafından, Bartın’dan ilk sırada görevlendirildiğimi öğrenmiş bulunuyorum. Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor ve çok önemli günlerde hem Sayın Kılıçdaroğlu’nun hem Sayın İnce’nin hem de vekil ve vekil adaylarımızın konuyu sadece “memleket meselesi” olarak değerlendirdiğini sizlerle paylaşmak isterim. Merkez, il, ilçe olmak üzere tüm partililerimiz, çalışma azmini ve deneyimlerini eski-yeni demeden Türkiye Cumhuriyeti’nin kalıcılığı için fedakarca ortaya koymaktadır. Bu sürecin vatanımız ve milletimiz için hayırlı olmasını diler, saygılarımı sunarım.” dedi.

 

 

Etiketler: aysu bankoğlu, chp, bartın, milletvekili, bartın chp, 24 haziran, seçim, aday, erken seçim, bartın haberler
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.16001
0.160472019-09-20 21:05:23