Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Bakan Bilgin'den zam açıklaması

Asgari ücretlileri umutlandıran açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den geldi.

Okunma: 133

13.12.2021 10:50

Facebook'ta Paylaş

Milyonlarca asgari ücretli 2022 yılı için asgari ücrete ne kadar zam yapılacağını büyük bir merakla bekliyor.

Son dönemde artan döviz kurlarına bağlı olarak ardı sıra gelen zamlar sonrasında asgari ücret için belirlenecek zam oranı milyonlarca asgari ücretli için büyük önem kazandı.
 

Zam oranının belirleneceği 4. komisyon toplantısı öncesinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada asgari ücretlileri umutlandıran açıklamalarda bulunurken, “İşçilerimizin beklentilerini karşılayan ciddi bir asgari ücret artışını gerçekleştireceğiz. Düşük gelirli asgari ücretli çalışanlarımız için bir bayram havası yaratacaktır.” Dedi.

Bakan Bilgin konuşmasında, “Yaklaşık 6 milyon civarında asgari ücretli işçimiz var. İşçilere, işverenlere, bir de profesyonel yöneticilere sorduk. İşçilerimizin büyük bir çoğunluğu yüzde 37'si 3 bin 750 ile 4 bin TL arasında beklentileri olduğunu söylediler, daha küçük yüzde 9'luk bir oran 4 binin üzerinde rakamlar telaffuz ettiler. Sizlerin beklentisi nedir bilmiyorum ama toplumun işçilerimizin beklentilerini karşılayan ciddi bir asgari ücret artışını gerçekleştireceğiz. Bu, Türkiye için çalışanlarımız için özellikle düşük gelirli asgari ücretli çalışanlarımız için bir bayram havası yaratacaktır" ifadelerini kullandı.

CNN Türk'ün son dakika olarak geçtiği habere göre; asgari ücretin belirleneceği son toplantı 13 Aralık Pazartesi günü yapılacak.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.0182
0.020092022-01-28 22:48:09