Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BAKAN KARAİSMAİLOĞLU AFET NOKTALARINI GEZDİ

Panel köprü açıldı... Bakan Karaismailoğlu afet noktalarını tek tek gezerek inceledi...

Okunma: 63

03.09.2021 12:23

Facebook'ta Paylaş

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Bartın’daki programlarında selden etkilenen bölgelerde yürütülen çalışmaları inceledi ve vatandaşları dinledi.

11 Ağustos tarihinde Bartın, Kastamonu ve Sinop illerinde etkili olan sel felaketinde Bartın’ın Ulus ilçesine bağlı Abdipaşa beldesi, Zafer köyü ve Akörensöküler köyünde birçok ev sular altında kalırken yollar, köprüler ve menfezler çökmüştü.

Yapılan çalışmalar neticesinde tüm köylere ulaşım imkanı sağlanırken yıkılan köprüler konusunda da çalışmalar hızla devam ediyor. Kumluca beldesinden Abdipaşa beldesi ve Zafer köylerinde ulaşım sağlayan karayolunda yıkılan Kumluca 2 köprüsünün yerine geçici olarak panel köprü inşa edildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Bartın’daki programına yapımı tamamlanan ve hizmete alınan panel köprüde incelemelerde bulunarak başladı.

İlk olarak bölgede çalışan işçilerle sohbet eden Bakan Karaismailoğlu daha sonra yerel ve ulusal basın temsilcilerine açıklamalarda bulundu.

Ülkemizde son yılların en büyük sel felaketinin Batı Karadeniz bölgesinde yaşandığında dikkat Çeken Bakan Karaismailoğlu,  “Selin meydana geldiği 11 Ağustos’tan bugüne kadar, sergilenen destansı mücadelede, vatandaşımızın yanında olduk, olmaya da devam ediyoruz.  Afetin ardından vatandaşımız, devletini her an yanında bulmuştur. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, bakanlarımız, milletvekillerimiz, yerel yönetim unsurlarımızla birlikte, cansiperhane bir çalışma sergiliyoruz.  İlk günden itibaren olduğu gibi, devletin eli olarak her şartta ve durumda halkımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Gücümüzü, enerjimizi ve motivasyonumuzu, halkımızın afetin ilk gününden itibaren gösterdikleri sabır, destek ve sevgiden alıyoruz.  Dün olduğu gibi bugün de milletimizle her karanlık gecenin sabahına; el ele, gönül gönüle ulaştık, her zorluğun üstesinden omuz omuza geldik.” Dedi.

11 Ağustos tarihinde meydana gelen sel felaketinde; Kastamonu, Bartın ve Sinop illerinde 1228 kilometre uzunluğundaki yol ağının 155,5 kilometrelik kesiminde hasarlar meydana geldiğini de kaydeden Bakan Karaismailoğlu, “Selin hemen ardından itibaren kapanan yollarımızı açmaya başladık. Bugüne kadar yapılan çalışmalarımızla tüm yol kesimlerimizi bir bir trafiğe açtık.  700 makine, ekipman ve 1000 e yakın personelimizle çalışmalarımız devam etmektedir.  Bartın’da: Sel felaketi sebebiyle 111 kilometreuzunluğundaki 3 adet yolun 41 kilometrelik kesiminde hasar meydana gelmiştir.  Yaptığımız çalışmalarla, 3 adet yoldaki 41 kilometrelik kesimdeki hasarlar giderilerek 111 kilometrelik yol kesimi trafiğe açtık. Bildiğiniz gibi selden dolayı, Kozcağız-Kumluca-Abdipaşa İl yolumuzun 21.nci kilometresindeki Kumluca-2 Köprümüz yıkılmıştı. Bugün sizlerle birlikte sel felaketinde yıkılan Kumluca-2 Köprümüzün yerine geçici olarak yapılan panel köprüyü de hizmete alıyoruz. Panel köprü malzemelerimizi selin ertesi günü olan 12 Ağustos’ta Karayolları 12.nci bölge müdürlüğümüzden tırlarla buraya nakletmeye başladık.  Köprümüzün montajına 16 Ağustos’ta başlayıp, 22 Ağustos’ta tamamladık. Köprümüzün genişliği 4,26 metre olup, boyu 40 metredir.” Dedi.

Devletin her zaman milletinin hizmetinde olduğunu sözlerine ekleyen Karaismailoğlu, “Sel felaketinin hemen ardından, vatandaşlarımızı mahsur kaldıkları yerlerden alıp güvenli bölgelere naklettik.  Can kaybı haricindeki tüm gidenleri yerine getirebiliriz. Yaralarımızı da kısa sürede sarıyoruz.  Kalıcı yollarımızı, köprülerimizi, bina ve sanat yapılarımızı en kısa sürede yeniden yapacak ve bunların açılışlarını da hep birlikte yapacağız. Tüm bakanlarımız ve bakanlıklarımızda buradaki koordinasyonumuz tek yürek olarak devam edecektir.  Tüm birim ve ekiplerimizde sizlerin yanında olmaya devam ediyoruz.  Tüm bakanlıklarla birlikte, yoğun çalışmalarından dolayı tüm birimlerimize yürekten teşekkür ediyorum.” İfadelerinde bulundu.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00426
0.004862021-09-25 16:15:59