Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Bakan Özer'den Bartın'a yatırım müjdesi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer eğitim alanında Bartın'a toplamda 310 milyon liralık yatırım yapılacağının müjdesini verdi.

Okunma: 1325

27.04.2022 13:10

Facebook'ta Paylaş

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Bartın’a gelerek bir dizi ziyaretlerde bulundu. Özer, yaptığı toplantı sonrasından Bartın için müjdeleri açıkladı. 

 

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Bartın’a gelerek ziyaretlerde bulundu. Özer’in Bartın’da ki ilk durağı Bartın Valiliği oldu. Bartın Valisi Sinan Güner ve Bartın protokolü tarafından karşılanan Özer, şeref defterini imzalamasının ardından İl Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirdi. 

Özer, toplantı sonrası Bartın’da eğitime yönelik kritik açıklamalarda bulundu. Sağlık Bilim Kurulu'nun aldığı maske zorunluluğunun kaldırıldığı kararın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandığını hatırlatan Bakan Özer, yüz yüze eğitimin önemine de dikkat çekti. 

Bakan Özer, "6 Eylül 2021 tarihi itibariyle bildiğiniz gibi 2021-2022 eğitim öğretim yılına kararlı bir şekilde tüm kademelerde yüz yüze eğitime kesintisiz bir şekilde devam ettik. Ve bu sürece bu gün itibariyle yeni bir evreye dönüşen bu süreci eğitimin tüm ortamlarında kesintisiz bir şekilde yüz yüze bir şekilde devam ettirmenin memnuniyeti içerisindeyiz. 

Biliyorsunuz bugün Cumhurbaşkanımız sağlık bilim kurulunun toplantısından sonra artık kapalı mekanlarda maske kullanım zorunluluğunu kaldırdığını açıkladı. Biz de Milli Eğitim Bakanlığı olarak yarından itibaren okul öncesinden ilkokula, ilkokuldan orta okula, ortaokuldan liseye kadar 18 milyon öğrencimizin eğitim aldığı tüm okullarda artık kapalı mekanlarda maske kullanımını hem öğrencilerimizden hem de öğretmenlerimizden kaldırmış bulunuyoruz. Türkiye'de eğitim sistemi yaklaşık 18 milyon öğrencinin, 1,2 milyon öğretmenin yer aldığı devasa bir sistem. 

Dolayısıyla bu süreçte Türkiye'nin normalleşmesi, okulların yüz yüze açık kalmasından geçiyordu. Bizim bu kararlı duruşumuz Türkiye'nin normalleşmesini hem kolaylaştırdı hem de hızlandırdı. Bu kolay bir süreç olmadı. Bakanlığımızın tüm bürokrasisine teşekkür ediyorum. Gece gündüz demeden illerdeki gelişmeleri beraber takip ettiler. Sınıflardaki vaka durumlarını temaslı durumlarını birebir takip ettiler. Sağlık Bilim Kurulu'na çok teşekkür ederim. Bize bu süreç içerisinde rehberlik yaptılar. Yine bu sürecin en büyük kahramanları eğitimin kahramanları olan sevgili öğretmenlerimiz. 1,2 öğretmenimize Bartın'dan şükranlarımı sunmak istiyorum" dedi.

 

Bartın’a yatırım müjdesi

Bakan Özer, İl Değerlendirme Toplantısı sonrası yaptığı açıklamalarda İlimizi ilgilendiren müjdeler de verdi.  

Özer Bartın’da 2022 yılı için eğitim alanına oluşturulan mevcut 100 milyon liralık yatırıma, 210 milyon lira daha ilave ederek 2022 eğitim yatırımının toplamda 310 milyon liraya çıkarıldığını açıkladı. 

Özer, Türkiye’de sayılı illere nadir olarak yapılan ‘Özel Eğitim Kampüsü’ nün de en kısa zamanda Bartın’a kazandırılacağının müjdesini şu sözlerle verdi; "Bu kampüsün içerisinde özel eğitim anaokulu, ilkokulu, ortaokulu ve lisesi olacak. Hafif engelli öğrencilerimizin gittiği özel eğitim meslek okulu olacak. 

Özellikle çocuklar eğitim alırken bekleyen veliler için de halk eğitim kursları alabilecekleri mekanların olduğu büyük bir kompleks yapacağız." 

Bakan Özer, son olarak Bartın’a 4 yeni anaokulu daha yapılacağını kaydetti.     

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.01023
0.011292024-05-26 09:08:24