Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BAKAN SOYLU'DAN BAHÇELİ'YE TEŞEKKÜR

Bartınlı isimler Bakan Soylu'yu Saltukova Havalimanı'nda karşıladılar...

Okunma: 5733

01.04.2017 14:30

içişleri bakanı, süleyman soylu, zonguldak, çaycuma, saltukova, miting, referandum, evet, hayır, yeni anayasa, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi, bakan soylu bahçeli teşekkür,
Facebook'ta Paylaş

 

16 Nisan’da gerçekleşecek anayasa değişikliği referandumu kapsamında miting için Zonguldak’a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Zonguldak Valisi Ali Kaban, Ak Parti Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu ve Özcan Ulupınar ve çok sayıda partili tarafından karşılandı. Bartın’dan da bazı AK Partili isimler Bakan Soylu’yu havalimanında karşıladılar.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Zonguldak’ın Çaycuma ve Ereğli ilçelerindeki mitingleri için Ankara'dan uçakla Saltukova Havalimanı'na geldi. Bakan Soylu havalimanında Zonguldak Valisi Ali Kaban, AK Parti Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu, Özcan Ulupınar, İl Emniyet Müdürü Metin Turanlı, ilçe ve belde belediye başkanları ile çok sayıda partili tarafından karşılandı.

 

Bartın’dan da bazı isimler Soylu’yu karşılamak üzere Cumartesi günü erken saatlerde Saltukova Havalimanı’nın yolunu tuttu.

 

Siyasi-Hukuki işlerinden sorumlu AK Parti Bartın İl Başkan Yardımcısı Muzaffer Yelkenci, Tanıtım Medya işlerinden sorumlu İl Başkan Yardımcısı Murat Yıldırım, Dış İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı İsmail Toksöz, AK Parti Bartın İl Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Taş, 25. Dönem Bartın Milletvekili Mustafa Yelkenci, Bartın Dernekler Federasyonu Onursal Başkanı Hasan Basri Nalbant ve Bartın TV Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Aydın Bakan Soylu’yu karşılayan isimler arasında yer aldı.

 

Bartın TV'nin de takip ettiği karşılama programının ardından Bakan Soylu ve beraberindekiler Çaycuma ilçesine hareket etti.

 

Çaycuma ilçe merkezinde kurulan platformda vatandaşlara seslenen Bakan Soylu tarihi bir kararın arifesinde olduklarını ifade ettiği konuşmasında, “Bu ülkede yıllardan beri bizi terbiye etmeye çalışıyorlar. Evet, bize diyorlar ki siz bu ülkeyi yönetemezsiniz. Bize diyorlar ki bu ülkede patron ancak yıllardan beri koyan efendiler olur. Evet, bize diyorlar ki 1960 darbesini yaptık biz başbakanınızı astık. Bu ülkede akıllanmadınız mı?1971 muhtırasını yaptık. Akıllanmadınız mı bir annenin iki evladını sağcı solcu diye birbirine pusu kurdurduk onları öldürtmeye çalıştık. Bakın anlamadınız mı? Bizi terbiye etmeye çalışıyorlar. Bir profesör ile bir çoban aynı olur mu diye bizi hisleştirmenin ve değersizleştirmeye çalışıyorlar. 16 Nisan tarihi bu milletin yılardan beri çektiği sıkıntılara karşı “Bu ülkenin sahibi millettir.”, “Bu vatanın sahibi millettir” diyeceğimiz bir oylamadır." dedi.
 

 

Bakan Soylu konuşmasının devamında Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye de teşekkür edip, "MHP'ye teşekkür ediyoruz. Uzlaştık ve milletimizin önüne bir anayasa değişikliği getirdik. Artık arkamıza bir daha dönüp bakmayalım. 15 Temmuz bir daha gelecek mi? Bu ülkede tekrar başbakan asılacak mı? diye düşünmeyelim. Karanlık tablolarla karşı karşıya kalmayalım. Devlet Bahçeli'ye teşekkür ediyoruz. Bugün milletimize anayasa değişikliğini anlatmaya çalışıyor. Biz onunla uzlaştık. Peki Kılıçdaroğlu kimle uzlaştı? Ben İçişleri Bakanı olarak Kandil'i de terör örgütlerini takip etmek zorundayım. Şimdi gelirken uçakta istihbarat raporlarını okuyarak geldim. Diyorlar ki 'Evet çıkarsa biz bittik.’ Şimdi siyaset yapabilirsiniz, belediye başkanlığı, genel başkanlık yapabilirsiniz ama yıllardan beri bu ülkenin terörle mücadelede en güçlü olduğu zaman dilimi içerisinde eğer aynı kulvarda koşup onlarla aynı süreç içinde bir değerlendirme ortaya koyarda onun değirmenine can suyu taşırsan bu millet bunu hesabını sorar."Diye konuştu.


 

Bakan Soylu anayasa değişikliğinin kabul edilmesi durumunda meclisinde daha güçlü ve etkin hale geleceğini ifade edip değişikliğe sunulan 18 maddenin Türkiye’ye neler kazandıracağına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu yaklaşık bir saatlik konuşmasının ardından Çaycuma ilçesinden ayrılarak Zonguldak’ın Ereğli ilçesine hareket etti.

 

Bakan Soylu Çaycuma’dan ayrılamadan önce Bartın’dan gelen partililerle yaklaşık 10 dakika kadar sohbet etti. AK Partili isimler Bakan Soylu’ya bakanlık görevindeki üst düzey çalışmaları ve gayretlerinden dolayı teşekkür edip Bartın’a da davette bulundular.

 

Etiketler: içişleri bakanı, süleyman soylu, zonguldak, çaycuma, saltukova, miting, referandum, evet, hayır, yeni anayasa, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi, bakan soylu bahçeli teşekkür,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04892
0.049352020-07-06 13:55:06