Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BAKANDAN TEŞKİLATLARA 2019 MESAJI

Bartın 2019’a hazır mı?

Okunma: 2509

24.11.2017 17:22

ak parti, veysel eroğlu, yılmaz tunç, turhan kalaycı, 2019, teşkilat, seçim
Facebook'ta Paylaş

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Bartın’da ki programları kapsamında AK Parti İl Başkanlığına ziyarette bulundu. Göreve gelen İl Başkanı Turhan Kalaycı’yı tebrik eden ve teşkilatlardan 2019 seçimleri için şimdiden çalışmaya başlamalarını isteyen Bakan Eroğlu, “Bartın’dan destansı çalışmalar bekliyoruz” dedi.

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Bartın’da ki programları kapsamında AK Parti İl Başkanlığına ziyarette bulundu. İl Başkanı Turhan Kalaycı’ya tebriklerini sunan ve teşkilatlardan 2019 seçimlerine hazır olmasını isteyen Bakan Eroğlu, 2019 seçimlerinin bir milat olacağını söyleyerek Bartın’dan destansı çalışmalar beklediklerini ifade etti.

 

Milletvekili Tunç: “Bartınlılar adına teşekkür ediyorum”

 

Bakan Eroğlu’nun AK Parti İl Başkanlığı ziyaretinde ilk olarak AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç bir konuşma yaptı. Bakan Eroğlu’nun son 1,5 yıl içerisinde Bartın’a 4’üncü kez geldiğini söyleyen Milletvekili Tunç, “Sayın Bakanımız özellikle Bartın’da devam eden yatırımlara büyük ehemmiyet veriyor. Kirazlık Köprü Barajı bunlardan bir tanesiydi. Gövde inşaatı 3 yıl önce başlamıştı ve bugün açılışa hazır halde. İnşallah Çarşamba günü Cumhurbaşkanımız Beştepe’den toplu açılışla gerçekleştirecek. Bartın’ın makus tarihi yeniliyor. Bartın şehir merkezi sürekli sel tehdidi altındaydı. Geçmişteki sıkıntıları hep birlikte hatırlıyoruz. Sadece Kirazlık Barajı ile kalmadık Kışla Barajını da tamamladık. Bartın orman ve su şehri. Yüzde 60’ı orman, yüzde 30’u tarım arazisi ve yüzde 10’u da yerleşim yeri. Biz komple Bartın’ı Orman ve Su İşleri Bakanımızın yatırımlarına tahsis etmiş durumdayız.  İki baraj daha devam ediyor onlarda kısa sürede bitecek. 4 milyarlık kamu yatırımının 4’te 1’i Sayın Bakanımızın Bakanlığına ait yatırımlar. Ben huzurlarınızda tüm Bartınlılar adına çok teşekkür ediyorum. Bugün yoğun programları var. Dolu dolu bir program gerçekleştiriyoruz. Ben Sayın Bakanımız ve misafir Milletvekillerimize çok çok teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.

 

Bakan Eroğlu: “İki barajın açılacak olması büyük mutluluk”

 

Bakan Eroğlu ise parti binasındaki konuşmasında Bartın’ı çok sevdiğini söyleyip, “Bartınlılar güzel  ve yiğit insanlar. Vatanlarına milletlerine bağlı. Bende esasen Bartın’ın 2’inci vekiliyim. Bunu daha öncede söyledim. Buraya en çok gelen ve en çok hizmet etmek için gayret eden bir kişi olarak sizleri gönülden seviyorum. Seçimlerde AK Parti’ye büyük destek verdiniz. Ayrıca 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı burada demokrasi mitinglerinizde gür sesinizi tüm dünya duydu. Sizlerle ne kadar gurur duysak azdır. Buraya başkanımızı hem tebrik etmek hem de teşkilatımızla buluşmak için geldik. Özellikle burada hem Kirazlık Barajı hem de Kışla Barajı’nın son durumlarını dinlemek için geldik. Birde burada 5 milyon dolarlık ihracat yapacak olan, çok sayıda işçi istihdam edecek olan bir fabrikanın da açılışını yaptık. Bizim için mutluluk vesilesi. Ayrıca iki barajın açılacak olması büyük bir mutluluk. Bugün aynı zamanda öğretmenler günü. Bende eski bir hocayım. Bugün bizleri yetiştiren, dünyanın tanıdığı Nevzat Kor’a saygı ödülü vereceğiz. Bunu da su, orman, tabiat ve güzellikler şehri Bartın’da verelim diye düşündük. Tüm öğretmenlerimiz içinde bir fidan dikeceğiz. Akabinde hocamızın merasimini yapacağız. Tabi öğretmenler günü çok önemli. Salı günü de Türkiye’de ki tüm öğretmenlerimiz için fidan dikilecek. Hakikaten en çevreci hükümet bizim hükümetimiz. Dünyadaki en çevreci Cumhurbaşkanı da Recep Tayyip Erdoğan. Bunu da buradan ifade ediyorum. Neden? Kendisi seferberlik başlattı ve o seferberlikle 4 milyarıncı fidanın dikimini kendisi yapacak. Gerçekten müthiş bir şey. Bartın’da ki eserlerle birlikte Türkiye’de yaptığımız 375 dev eser açılışını topluca Külliyede topluca yapacak. Kirazlık Köprü Barajına canlı bağlantı yapacağız.” Dedi.

 

“Bartın 2019’a hazır mı?”

 

2019 seçimlerinin önemine de vurgu yapan Bakan Eroğlu, “2019 yılı Türkiye için tarihimizdeki en önemli seçimlerin yapılacağı yıl olacak. Mart 2019’da mahalli idari seçimleri, akabinde Kasım 2019’da Cumhurbaşkanlığı ve birde milletvekilleri seçimi olacak. Dolayısıyla bundan böyle yüzde 30-35’le iktidar olmak mümkün değil. Cumhurbaşkanımız ne diyor yüzde 50+1. Çıtayı AK Parti yükseltti. Yüzde 50+1’e çıkaracağız. O bakımdan biz milletin partisi olan, milletin bağrından çıkmış olan AK Parti işte gördüğünüz gibi 14-15 yılda milletimize büyük hizmetler yaptı. Kuruluşunun 16’ıncı yılını da geçen Ağustos ayında kutladık. Biz sizden büyük gayretler bekliyoruz. Bartın 2019’a hazır mı? İnşallah hep birlikte hazır olacağız. Bende buranın hizmetkarı olarak ne zaman isterseniz geleceğim. 2019 o kadar önemli ki milletimizin tarihinde milat olacak. AK parti hakikaten Türkiye’yi büyük bir ülke haline getirdi. Muazzam yatırımlara mührümüzü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sayesinde vurduk. Bu sürecin devam etmesi, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerinin gerçekleşmesi için 2019 anahtardır. Birbirimizi kucaklayacak ve seveceğiz. Kusurlarımız olabilir ama şunu unutmayalım ki bir kimsenin kusurunu gizlerse Cenabı Allah’ta onun kıyamette kusurunu örter. O bakımdan biz kusur aramayacağız, seveceğiz. Birbirimizi sevmek esas. Bizim kültürümüzde de bu var. Bartın’dan destansı çalışmalar bekliyoruz. Son olarak ikazım şudur.  Bende yıllardan beri siyasetin içindeyim. Seçim zamanı yapılan çalışmalardan ziyade şu anda yapılan çalışmalar çok daha verimlidir. O bakımdan sizlerden talebimiz genç ve dinamik bir başkanımız var, hep beraber milletvekilimiz, teşkilatlarımız, belediye başkanlarımız, mahalle temsilcilerimiz yarından itibaren çalışmaya devam eder inşallah.” şeklinde konuştu.

 

Ziyaretin sonunda İl Başkanı Turhan Kalaycı tarafından Bakan Eroğlu’na ziyaretin anısına tablo hediye edilirken Bakan Eroğlu parti binasında vatandaşlarında sorun ve taleplerini dinledi.

Etiketler: ak parti, veysel eroğlu, yılmaz tunç, turhan kalaycı, 2019, teşkilat, seçim
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

12.66946
12.670022020-05-26 03:35:49