Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BAKANLIK YETKİLİLERİ BARTIN'DA

"Çalışma Hayatında Milli Seferberlik" programı kapsamında, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bürokratları Bartın’a gelerek bir dizi ziyaretlerde bulundular.

Okunma: 6365

13.01.2017 20:03

sgk, bartın, Çalışma Hayatında Milli Seferberlik, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, ekrem öztekneci,
Facebook'ta Paylaş

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İş dünyasından tek beklentimiz piyasayı  hareketlendirmesidir. Herkesin bekleme durumuna geçmesi en büyük sıkıntıdır. Bu  yüzden 'milli seferberlik' diyorum.” açıklamasının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu "Çalışma Hayatında Milli Seferberlik" programının  startının Konya'dan başlatıldığını duyurmuştu.

 

Program  kapsamında 81 ilde ziyaretler ve bilgilendirme toplantılarının gerçekleştirilmesi hedeflenirken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bürokratları dün aralarında Bartın’ın da bulunduğu Afyonkarahisar, Düzce, Bolu, Kırıkkale, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Erzurum ve Çankırı illeri olmak üzere toplam on ilde eşzamanlı ziyaretler gerçekleştirdiler.

Bartın’da sabah saatlerinde İş-Kur Bartın İl Müdürlüğünü ziyaret eden bakanlık bürokratları daha sonra Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası, Organize Sanayi Bölgesi ve bazı işyerlerine ziyaretler gerçekleştirdiler.

 

Program kapsamında Bartın’a gelen Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Adem Ceylan, Çalışma Genel Müdürü-Daire Başkanı Kamil Yeşilyaprak, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü - İSGÜM Kocaeli Bölge Müdürü Hüseyin Sezek, Sosyal Güvenlik Kurumu-Daire Başkanı Ahmet Yetim, İŞKUR-Daire Başkanı Abdüllatif Gökdere İş-Kur İl Müdürlüğü ziyaretinin ardından SGK Bartın İl Müdürlüğü’ne ziyarette bulunarak burada basın mensuplarına da açıklamalarda bulundular.

 

Bakanlık bürokratlarının Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü ziyaretinde SGK İl Müdürü Ekrem Öztekneci, İş-Kur İl Müdürü Adnan Arslan’da hazır bulundular.

 

Ceylan: “Güzel şehrimiz Bartın’dayız”

 

Burada heyet adına açıklamalarda bulunan Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Adem Ceylan, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Milli Seferberlik’ çağrısı doğrultusunda, Sayın Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun geçen hafta Konya’dan kamuoyuna duyurduğu ‘Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’ programı kapsamında bugün güzel şehrimiz Bartın’dayız. Sizlere Sayın Bakanımızı selamlarını getirdik. Sayın Bakanımızın talimatıyla bugün burada çalışma hayatının tarafları ile bir araya gelecek, ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda çalışmalarımızı ve teşviklerimizi anlatacağız.” dedi.

 

“Çözüm yollarını birlikte bulacağız”

 

Seferberlik kapsamında Bakanlık yöneticileri olarak Afyon, Bolu, Düzce, Kırıkkale, Kırşehir, Çankırı, Yozgat, Nevşehir, Bartın ve Erzurum olmak üzere bugün 10 ilde ziyaretler gerçekleştirildiğini belirterek konuşmasına devam eden MYK Başkanı Ceylan, “Bu ziyaretlerimize devam edecek, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak gidilmedik şehir bırakmayacağız. 81 ilimizde ticaret ve sanayi odaları, esnaf ve sanatkârlar odaları, iş adamları, sanayiciler, KOBİ kapsamındaki iş adamları, aktif iş gücü programlarından yararlanan iş yerleri ve çalışanlar, hibe kapsamında kendi işini kuran engelli vatandaşlar, işçiler, kadın çalışanlar, işsizler, engelli çalışanlar, üniversite öğrencileri, iade kapsamında tıbbi cihaz kullanan vatandaşlarımız ve emeklilerimize ulaşacağız. İstihdama katkı sağlama hedefiyle, kayıt dışı istihdamla mücadelemizde tarafların desteğini isteyeceğiz. Teşviklerimizi anlatacak, Bakanımızın talimatıyla daha güçlü bir Türkiye için çalışma hayatının sorunlarını belirleyerek, çözüm yollarını birlikte bulacağız. İşçimizin, işverenimizin yanında olacak, alın terinin akıl teriyle değerlendiği, her ikisinin de hakkının korunduğu daha müreffeh bir Türkiye için çalışacağız.” Diye konuştu.

 

“İmkanları anlatacağız”

 

Çalışma Bakanlığı olarak tüm bürokrat ekibiyle alanlarda olduklarını kaydeden Ceylan, “Amacımız ülkemizin ekonomik açıdan kalkınmasına hızla devam etmesi, istihdamın ve üretimin daralmadan geçmiş yıllarda olduğu gibi hızla artması. Üretimde hem ülke içerisinde hem de uluslar arası alanda rekabetin sağlanmış ve korunmuş olması. İşsizlik oranlarının düşürülmesi ve bir taraftan da çalışma hayatına atılacak gençlerimizin, engellilerimizin, hanımefendilerin ve dezavantajlı gurupların çalışma hayatına adım atmak için bakanlığımızın sağladığı imkanları da kendilerine anlatacağız. Amacımız hep beraber ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştırmak. Bugün bu çerçevede programımızı tamamlayarak ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşması için çalışma hayatında etkin ve verimli bir çalışma organizasyonu temin etmek, Çalışma Bakanlığı olarak tüm bürokrat ekibimizle alanlardayız. Buralarda tespit edilen hususları varsa eksikleri ve aksaklıkları çözüm önerileriyle beraber ilgili ve yetkili birimlere aktaracağız. Umarım etkili ve verimli, amacına uygun, Sayın Bakanımızın gösterdiği hedeflere ulaşan bir çalışma programı olacak.” Dedi.

Etiketler: sgk, bartın, Çalışma Hayatında Milli Seferberlik, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, ekrem öztekneci,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00339
0.003762020-08-14 00:03:35