Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BALIKÇI TEZGAHLARI ŞENLENDİ

...

Okunma: 4145

07.09.2018 18:50

balık, balıkçı, palamut, hamsi, yerli hamsi, bartın
Facebook'ta Paylaş

Denizlerde av yasağının kalkmasıyla birlikte tezgahları süsleyen balıklar günden güne ucuzluyor.

 

Bartın kent merkezinde hizmet veren balıkçılarda Palamut tanesi 10 TL’den satışa sunulurken yerli hamsi ise kilosu 7,5 TL’den satışa çıkıyor.

 

Önümüzdeki aylarda balık fiyatlarının daha da düşmesi bekleniyor.

 

Yaz boyunca durağan günler geçiren balıkçı esnafları vatandaşların balığa büyük ilgi gösterdiklerini belirterek, “Çok şükür denizlerimizden güzel balık çıkıyor. Tabi balık ne kadar bol olursa fiyatı da o kadar ucuzluyor. İnsanların balık yemeyi özlediğini görüyoruz. Vatandaşların dar alım güçlerinden dolayı et deyince balık yine tercihte birinci sırada yer alıyor. İnşallah bu sonbaharda ve kış mevsimi boyunca vatandaşlarımıza daha uygun fiyatlarda balık sunmayı da arzu ediyoruz.” şeklinde görüş belirttiler.

 

Balık fiyatlarının henüz istedikleri seviyeye düşmediğini kaydeden vatandaşlar ise, “Bereket bolluk olunca fiyatlara da yansıyor. Balık ne kadar ucuz olursa bizde o kadar çok alıyoruz. Balığın sofralarımızdaki yeri çok ayrı. Gerek içinde barındırdığı vitaminler bakımından herkesin bol bol balık tüketmesi gerekiyor. Bizde bütçemiz el verdiğince balık alıp pişiriyor ve ailemizle yiyoruz.” dediler.

 

Etiketler: balık, balıkçı, palamut, hamsi, yerli hamsi, bartın
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04524
0.045722020-01-24 07:39:27