Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARAJDA SONA GELİNDİ

Milletvekili Tunç açıkladı...

Okunma: 6056

10.10.2017 18:16

kozcağız, kışla, kozcağız kışla barajı, yılmaz tunç, ak parti, bartın, kozcağız baraj
Facebook'ta Paylaş

 

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Yılmaz Tunç, Bartın'da yapımı devam eden 3 barajdan biri olan Kışla Barajının inşaatı tamamlanmak üzere olduğunu belirterek; “Bartın ve Kozcağız'ı sel taşkınlarından koruyacak olan bu büyük yatırımı 3 yıl gibi kısa bir sürede tamamladık, hayırlı uğurlu olsun.” Dedi.

 

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç,  2014 yılında temeli Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun katılımı ile Kozcağız’da düzenlenen törenle atılan Kışla Barajının yapımında 2017 yılı itibari ile sona gelindiğini, bu büyük yatırımın 3 yıl gibi kısa sürede tamamlandığını, 34 milyon liraya malolan Kışla Barajı’nın 14,87 milyon metreküp suyu depolama kapasitesine sahip olacağını belirtti.

 

Hasankadı’dan gelerek Kozcağız Çayı’na soldan katılan Güney Deresi üzerinde, temelden 55 m yükseklikte “kil çekirdekli toprak dolu” tipinde inşa edilmekte olan Kışla Barajının Bartın için önemine değinen Milletvekili Tunç, Kirazlıköprü ve Kozcağız barajları ile birlikte Kışla Barajının da Bartın şehir merkezi ile Kozcağız beldesini sel taşkınlarından koruyacağını söyledi.

 

Milletvekili Tunç, Bartın’da her alanda olduğu gibi DSİ yatırımlarında da çok büyük eserler ortaya koymanın onurunu yaşadıklarını belirterek, bu eserlerin Bartın’a kazandırılmasında başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na, DSİ bölge ve şube yetkilileri ile tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum dedi.   

 

Etiketler: kozcağız, kışla, kozcağız kışla barajı, yılmaz tunç, ak parti, bartın, kozcağız baraj
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04082
0.041192020-05-30 17:02:44