Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN'A BAĞLANACAK MI?

Karapınar beldesinin Bartın'a bağlanmasına ilişkin flaş gelişme...

Okunma: 4370

01.06.2017 19:58

karapınar, karapınar bartın'a bağlanacak mı, zonguldak karapınar beldesi, karapınar belediyesi
Facebook'ta Paylaş

İl Genel Meclisi Haziran ayı birleşiminin ilk toplantısı bugün yapıldı.

 

İlk toplantı Özel İdare Meclis Toplantı Salonunda İl Genel Meclis Üyeleri Hikmet Özdilkural, İrfan Ekmekçi, Mustafa Güney, Yusuf Ziya Aldatmaz, Murat Erfındık, Recep Regaip Bayraktar, Savaş Buyurman, Hasan Karakurt, Ercan Uyan ve Orhan Çaça’nın da katılımıyla İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun Başkanlığında gerçekleştirildi.

 

8 gündem maddesiyle başlayan ve 5 gün sürecek olan toplantıların ilk günkü birleşiminde Haziran ayı gündemiyle ilgilide meclisi bilgilendiren Başkan Dursun her ay olduğu gibi bu ayda Bartın’ın büyümesi ve gelişmesi yönünden önemli kararlara hep birlikte imza atacaklarını söyledi.

 

Dursun, gündemin 1. maddesinde yer alan Zonguldak iline bağlı Karapınar Beldesinin Bartın’a bağlanma talebini içeren komisyon  raporlarının meclis başkanlığına ulaştığını, konunun önemine binaen dosyanın komisyonlarda her yönüyle değerlendirildiğini ve meclis tarafından beldenin bağlanma talebiyle ilgili tek taraflı olsa da bir karar  ortaya koyacaklarını belirtti.

 

Beldenin Bartın’a bağlanma isteği ile ilgili dosyanın kendilerine ulaştığı ilk günden itibaren  büyük bir hassasiyet içerisinde konuyu değerlendirdiklerini ifade eden Dursun, komisyon raporlarının tam bir mutabakat ve  ortak aklın ürünü olarak Meclis Başkanlığına sunulduğunu söyledi.

 

Sorumluluk derecesinin yüksek olduğu önemli bir gündemin komisyonlardaki sürecini yöneten tüm komisyon başkanlarına ve komisyon üyelerine karar öncesi teşekkür eden Dursun, dosya üzerinde alınacak kararında Beldeye ve Bartın’a hayırlı olması temennisinde bulundu. 

 

Karapınar Beldesi ile ilgili Komisyon Raporları okunduktan sonra oy birliği ile Karapınar Beldesinin Zonguldak İlinden ayrılarak Bartın İline bağlanmasının uygunluğuna karar verildi.

 

Başkan Dursun, Zonguldak’a bağlı Karapınar beldesinin Bartın’a bağlanma talebi ile ilgili İl Genel Meclisinden çıkan olumlu kararın tek taraflı bir karar olduğunu ifade ederken nihai kararın beldenin bağlı olduğu Zonguldak ve Bakanlık boyutunda da değerlendirileceğini söyledi. 

 

Karapınar Belediye Başkanı Ahmet Aydın Bartın’a bağlanmak için resmi başvuru yaptıklarını ve beldede Bartın’a bağlanmak için yapılacak referandumdan yüzde 70 oranında evet çıkacağını tahmin ettiklerini söylemişti.

 

İşte Başkan Aydın'ın Mart ayında yaptığı o açıklama...

 

 

Etiketler: karapınar, karapınar bartın'a bağlanacak mı, zonguldak karapınar beldesi, karapınar belediyesi
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

6.10929
6.110992020-07-10 15:28:39