Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN'A KÜLTÜR OSCARI

Bartın'a iki OSCAR birden...

Okunma: 6053

18.04.2017 17:22

türkili konservecilik, yaşama dokunanlar platformu, bartın geleneksel el sanatları, bartın kültür ve turizm müdürlüğü,
Facebook'ta Paylaş

 

Yaşama Dokunanlar Platformu tarafından düzenlenen Türkiye Kültür Oscarları yarışmasında İlimizde Kültür Müdürlüğü’nün aday gösterdiği Geleneksel El Sanatları ve Türkili konservecilik ürünleri finalist oldu.

 

Yaşama Dokunanlar Platformu tarafından düzenlenen, yurt genelinde toplamda 63 şehrin katıldığı ve 320 ürünün yarıştığı 2017 kültür ürünleri Oscar Yarışması elemeleri tamamlandı.

 

İki aşamalı gerçekleşen yarışmada sekiz kategoride 320 ürün yarıştı. Yaşama Dokunanlar Platformu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Prof. Dr. İstemi Yücel ve Platform Başkanı Sevinç Mercan başkanlığında toplanan jüri 28 Mart 2017 akşamı son oturumunu yaparak finalistleri belirledi.

 

Beş saat süren son eleme programında ödül almaya hak kazanan finalistler belirlenirken Bartın Kültür Müdürlüğü’nün aday gösterdiği Geleneksel El Sanatları Derneği ve Türkili Konservecilik ürünleri jüri değerlendirmesinde başarı göstererek finale kaldı.

 

Üniversiteler, siyaset, sanat, iş dünyası, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları ve uluslar arası ihracat örgütlerinin katılacağı ve aynı zamanda 24 şehrin Valilik, Belediye Başkanlığı, İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri ile üreticilerin eşlik edeceği programda Kültür Oscarları alanında ki ödül töreni 26 Nisan 2017’de İstanbul Cevahir Otel’de gerçekleşecek.

Etiketler: türkili konservecilik, yaşama dokunanlar platformu, bartın geleneksel el sanatları, bartın kültür ve turizm müdürlüğü,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04111
0.041452020-05-31 12:20:32