Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
Bartın BARO'sunda yeniden Parlatır dönemi

Okunma: 361

11.10.2022 14:30

Facebook'ta Paylaş

Bartın Barosu olağan genel kurulu gerçekleştirdi. Kültür Merkezinde düzenlenen Genel Kurulda mevcut başkan Avukat Ferhat Parlatır tek liste ile gidilen seçimlerde yeniden Baro Başkanı olarak seçildi.

Kongrede konuşan Parlatır, "Baromuzun ortak değer ve geleneklerini yaşatıp; güçlü bir şekilde geleceğe taşımak, birlik ve dayanışma içerisinde ortak aklı ön planda tutarak her türlü sorunu kararlılıkla çözmek avukatlık mesleğinin onurunu korumak ve itibarını yükseltmek için çalışmak baromuza aidiyet duygusunu özlenen ve beklenilen düzeye taşımak niyet ve amacı ile ile aday olduğum ve meslektaşlarımızın teveccühü ile Bartın Barosu başkanı olarak görevlendirilmiş idim. Görev süresince birlikte omuz omuza verdiğimiz gecesini gündüzüne katıp değerli vaktini harcayan Yönetim Disiplin Denetleme Kurulları ve Delege meslektaşlarımıza; Genç Avukatları Meclisi kurul ve başkanına; komisyonlarda görevli değerli meslektaşlarıma en içten teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum.” dedi. 

“Var gücümüzle çalıştık”

 Görev süresince söz verdikleri projeleri hayata geçirebilmek için var güçleri ile çalıştıklarını kaydeden Parlatır, “Öncelikle belirtmek gerekirse güçlü ve bağımsız Baro’nun temeli olarak düşündüğümüz ve söz verdiğimiz Hizmet Binası tamamlanmak üzeredir. İskan aşamasına gelmek üzere ve yaklaşık 1 ay sonra iskanı alınacaktır. Kiraya verilecek alanlar ile de baromuza gelir sağlanacak aynı zamanda baromuzun idari ve avukatların sosyal alanları hizmete yakın zamanda açılacaktır. 3 gün önce mimarlarla yerinde inceleme bulunarak binada kullanılacak eşyaların da Barolar Birliğinden karşılanmak üzere yürütülen çalışmalar bitirilme aşamasına gelmiştir. Dolar kurunda ani yükseliş inşaat maliyetlerindeki artış binanın tamamlanması aşamasını geciktirmiş ise de Barolar Birliği ile yaptığımız görüşmeler sonucu iş sahibine ek ödeme sağlanmış ve Türkiye de inşaatı devam eden tek hizmet binası olarak çok kısa sürede tamamlanarak hep birlikte binamızı hizmete açacağız. Arsa ve bina sürecinde benimle birlikte taşın altına elini koyan tüm meslektaşlara buradan teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu. 

“Mesleki çalışmalarımızı sürdürüyoruz”

Parlatır şöyle devam etti: “Arsa ve Bina süreci uzun sürdüğünü düşünen arkadaşlar olabilir ama inanki çıktığımız yolda arsa temini satın alma süreci ihale süreci yapım süreci boyunca Ohal; salgın hastalık dönemi; ekonomik kriz; imar plan değişikliği süreci; baro barolar birliği seçim süreçleri dikkate alındığında yakınan takip edenler bilir ki olabilecek en kısa sürede bina tamamlanma aşamasına gelmiştir. Geçtiğimiz hafta SMS yolu ile de duyurduğumuz üzere İlimizde Özel Hastane hizmete açılır açılmaz SYDF kapsamına anlaşmalı hastane olması için TBB ile çalışma başlatılmış ve kabul edilmiştir. Baro odalarımızda kullanılmak üzere TBB den maddi destek alınarak baromuza yakışır demirbaşlar avukatların hizmetine sunulmuştur. TBB seçimi sonrası yaptığımız ziyaret ve çalışmalar hakkında tbb başkan ve yönetim kuruluna bilgi aktarımından sonra Barolar Birliği CMK komisyonu yürütme kuruluna Hakan Arslan ın görevinin devamı ; Adli Yardım Komisyonuna Ender Karakaş; Bilişim Komisyonuna Ali Aydın seçilerek Türkiye Barolar Birliğinde Baromuzu temsil ve mesleki çalışmalarını sürdürmektedirler.

“Personel istihdamı sağladık”

 

Baromuzda personel ihtiyacı gidermek için ilimizde ilan yapılarak bizimle çalışmak isteyenlerin başvuruları alınmış yönetim kurulumuzun başvuruları yüz yüze değerlendirerek uzun bir inceleme sonucu baromuza bir personel istihdam sağlanmıştır. Genç Avukatlar Meclis kurulu ve Başkanı ile yönetim kurulumuz uyum içerisinde çalışmış; genç meslektaşlarımızın talep ve önerisi doğrultusunda yemin ederek aramıza katılan meslektaşlarımıza Baromuzca cübbe hediye takdim edilmesi uygulamasına geçilmiş; CMK yol ücretleri yeniden değerlendirilmesi sağlanarak artırım sağlanmış; Bakanlık ve Başsavcılık değerlendirmesi sonucu soruşturma açıkken ifade katılımı sonrası avukata ödenmesi talebimiz uygun görülmüştür. Baromuzca eğitim faaliyetleri aralıksız sürdürülmüş; adli tatil ve genel kurul olması nedeniyle temmuz ayı itibari ile eğitime ara verilmiş genel kurul sonrası mesleki içi eğitim konusunda planlamalar yapılmıştır. Bartın Baromuzun en temel özelliği bizi biz yapan dayanışma, katılımcılık, paylaşmak unutturulmaya çalışılan bu kavramları buradan bir kez daha anımsatarak Genel Kurulun ülkemize; ilimize; hukuk camiamıza ve mesleğimize hayırlı olsun dileklerimle; aday olacak meslektaşlarıma da başarılar diler saygılarımı sunarım.”

Daha sonra yapılan seçimlerde tek aday olarak mevcut Başkan Parlatır çıktı.

Parlattır oylamada yeniden başkanlığa seçildi.

Yapılan seçimde Av. Emrah Altun, Av. Ali Aydın, Av. Semdal Çınçın, Av. Kübra Alp, Av. Serhat Özmen, Av. Mehmet Demirel, Av. Hakan Arslan, Av. Ceyda Sargın yönetim kurulu üyeliğine, Av. Serkan Kahraman, Av. Berkay Dal, Av. Gülşah Karabulut disiplin kurulu üyeliğine, Av. Erdal Ekmekçi, Av. Nuri Taşdöven, Av. Fatma Hilal Camcı Ergin denetleme kurulu üyeliğine, Av. Engin Uzun, Av. Erdal Erdem, Av. Nail Öztürk T.B.B. delegeliğine seçildi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.01152
0.01272024-06-15 14:26:31