Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN'DA İLK ADIM TOPLANTISI

...

Okunma: 3201

04.12.2017 17:14

bartın, et üreticileri, birlik, toplantı, ilk adım
Facebook'ta Paylaş

 

Bartın’da besicilik yapan yetiştiricilerden Kırmızı Et Üreticileri Birliği kurulması yönünde gelen talepler üzerine, Kırmızı Et Üreticileri Birliği kuruluş çalışmaları ve yetiştiricilerin sorunlarının da görüşüldüğü istişare toplantısı düzenlendi.

 

Bartın’da besicilik yapan yetiştiricilerin Kırmızı Et Üreticileri Birliği kurulması yönündeki talepleri dikkate alınarak Kırmızı Et Üreticileri Birliği kuruluş çalışmaları ve yetiştiricilerin sorunlarının da görüşüldüğü istişare toplantısı düzenlendi.

 

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü binası toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya İl Müdür Yardımcısı Sadık Kelez, şube müdürleri, teknik personeller ve çok sayıda besici katıldı.

 

Bartın genelinde en büyük 50 işletmenin davet edildiği toplantıda konuşan İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü İl Müdür Yardımcısı Sadık Kelez, ilimizdeki hayvan varlığı ve et üretimi miktarına bakıldığından birlik kurulması için gerekli potansiyele sahip olunduğunu, Kırmızı Et Üreticileri Birliğinin kurulması halinde yetiştiricilerin pazarlama ve girdi sorunlarına yardımcı olarak,  birlik kanalıyla uygulanabilecek projelerin İlimizde hayvancılığın geliştirilmesine katkı sağlayacağını dile getirdi.

 

Üretici Birliklerinin kuruluş ve işleyişiyle ilgili mevzuat hakkında yetiştiricilere sunum yapılmasının ardından, birliğin İlimize fayda sağlayacağı yönünde görüşlerini belirten yetiştiricilerin kuruluş çalışmalarına başlanması için daha geniş katılımlı ikinci bir toplantı yapılması kararı alındı.

Etiketler: bartın, et üreticileri, birlik, toplantı, ilk adım
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.12432
0.124622020-05-28 19:12:48