Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN'DA İMAR PLANI BİLMECESİ!

...

Okunma: 13911

31.08.2018 18:25

bartın belediyesi, imar, imar planı, imar planı revize, revize imar, itiraz, imar planına itiraz, bartın haber, bartın haberleri, bartın imar haberi, bartın imar haberleri, abamedya
Facebook'ta Paylaş

Bartın ili 1/5000 Ölçekli Revizyon+İlave Nazım İmar Planı ile 1/1000 Ölçekli Revizyon+İlave Uygulama İmar Planı Ağustos ayında askıya çıkarıldı.

 

İmar planının askıya çıktığı günden itibaren birçok vatandaş arazilerinin büyük kısmının söz konusu imar planı çalışmaları ile adeta yok edildiği görüşünde birleşti.

 

Konuya ilişkin bizzat Bartın Belediyesine başvuran vatandaşlar askılardaki imar planlarını incelediğinde yeterli bilgiye sahip olamadığı için ilgili birimlerdeki memurlardan destek alıyor.

 

İmar planı çalışmasının öncesinde konut yapımına açık olan arazilerinin yeni süreçte cami, sosyal alan ve yeşil alan gibi dönüşümlere maruz kaldığını kaydeden vatandaşlar hak kaybı yaşamamak için itiraz dilekçeleri yazarak ilgili birimlere teslim ediyor.

 

İmar planlarının askıya çıkmasının ardından yüzlerce hak sahibinin itiraz başvurusunda bulunduğu öğrenildi.

 

Daha önce imara açık bölgelerde hak sahiplerinin kat sayısında değişim olmazken ve konut yapabilecekleri alanlar sosyal alan, cami ve yeşil alana dönüştürülürken yeni imara açılan başta Karaköy gibi bazı bölgelerde ise kat adetinin 8-10 kata kadar çıkarılması da dikkat çekti.

 

Karaköy bölgesinin heyelan bölgesi olarak bilindiği ve bu nedenle yeni üniversitenin de Kutlubey Yazıcılara kaydırıldığı bilinmekteydi. Buna karşın heyelan bölgesi konumunda ki Karaköy Mahallesinde gerçekleşen kat artışına anlam verilemiyor.

 

Öte yandan CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı’da sosyal medya paylaşımı ile konuya dikkat çekerek, “Bartın Belediyesi artık belediyecilik vasfını yitirmiştir... Yeni imar planında Bartın; Durnuk bölgesinden Kasapoğlu Bölgesine kadar imara açılmıştır. 60 dönüm arazisi olan yeri yeşil alan ilan edip, 1 dönüm yeri 7 kata kadar çıkartma cüretini göstermektedir. Bunun altında leş gibi rant kokmaktadır. Bu ranttan kimler istifade etmektedir. Bir de bunu araştırmak gerekir.” dedi.

 

Bartın Belediyesi’nin ise itirazlara yönelik herhangi bir açıklaması bulunmuyor.

Etiketler: bartın belediyesi, imar, imar planı, imar planı revize, revize imar, itiraz, imar planına itiraz, bartın haber, bartın haberleri, bartın imar haberi, bartın imar haberleri, abamedya
Okuyucu Yorumları

FERİT

01.09.2018

eski imarda park olan yerlerin konuta çevrildiğini de yazsaydınız daha iyi olurdu.kimin acaba bu yerler.2009 tarihli halihazı rüzerinden imar planı yapılırsa olacağı buydu.İPTALLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1.31231
1.312652020-02-28 07:47:01