Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN'DA ÖZEL HAREKAT HAZIRLIĞI

Özel Harekatçı olmak isteyen gençler her akşam aynı yerde buluşup hazırlık yapıyorlar...

Okunma: 10114

07.01.2017 18:14

pöh, özel harekat, sınav, hazırlık, polis,
Facebook'ta Paylaş

Bartın’da bir grup genç Özel Harekat Polisliği sınavı için çetin bir hazırlık döneminden geçiyor. Aralarında öğrencilerin yanı sıra, bankacı, şoför, inşaatçı gibi farklı meslek dallarında çalışan birçok gencin bulunduğu grup Özel Harekat Polisliği sınavı için her gün antrenman yapıyor.

Bartın Fatih Ortaokulu spor salonunda gerçekleşen antrenmanlar Beden Eğitimi Öğretmeni Ramazan Köse tarafından yönetiliyor. Antrenmanlara yaklaşık 30 genç katılıyor. Gençlerin tek amacı antrenmanlarda kondisyon ve dayanıklılıklarını artırarak Özel Harekat Polisliği için gerçekleşecek sınavda başarılı olmak.

 

2016 yılının son aylarında başvuruları başlayan Polis Özel Harekat Alımı için başvuruları kabul edilenler arasında Fiziki Yeterlilik Mülakatları yapılmaya başlanmıştı. 300 Bin gibi rekor bir sayıda başvuru olan PÖH Alımları için süreç işlemeye devam ederken adaylar sıra ile Fiziki Yeterlilik Mülakatlarına çağırılıyor.

 

Öncelikle ön sağlık testine tabi tutulan adaylar, ön sağlık testinden geçmeleri halinde parkur etabına geçiyorlar. Adaylar sınav için hazırlanan zorlu parkuru 50 saniye içinde tamamlamak zorunda.  50 saniyeden az sürede parkuru bitiren adaylar 10 bin Polis Özel Harekat alımı için sözlü mülakata geçecekler.

 

Bartın’dan sınava katılacak olan gençlerde Fatih Ortaokulu spor salonunda oluşturulan özel parkurda zorlu antrenmanlarla sınava hazırlanmaya devam ediyorlar.

 

Hareketler oldukça zor

 

Antrenmanları yöneten Beden Eğitimi Öğretmeni Ramazan Köse sınava girecek adayların parkuru 42 saniyede tamamlamaları halinde tam puan alacaklarını ancak 51 saniyenin üstünde tamamlamaları halinde ise eleneceklerini belirtip, “Birçok arkadaşımız Bartın’da böyle bir kursun olmasını istiyordu. Çaycuma’ya ya da diğer illere gidiyorlardı. Bizde Bartın’da ki gençlere yardımcı olmak için böyle bir kurs hazırladık. Buradaki malzemeleri farklı okullardan temin ettik. Fatih Ortaokulu Müdürümüzde bize salonu tahsis etti. Antrenmanlarda ki hareketler oldukça zor. Özel harekata yakışır, kuvvet ve kuvvette devamlılık gerektiren bir parkurda çalışıyoruz. Burada antrenman yaparak sınava hazırlanan tüm arkadaşlarımızın sınavda başarılı olabilmesi için elimizden geleni yapıyoruz.” Dedi.

 

Bir tek canımız kaldı

 

Polis Özel Harekat Teşkilatına katılmak isteyen ve her gün antrenmanlarda yer alarak sınava hazırlanan Hanbel Terzicik, “15 Temmuz’dan bu yana verdiğimiz şehitler, ailelerin çocukların babasız kalmalarından çok etkilendim ve Özel Hareket Teşkilatına başvurdum. Vatan millet, bir tek canımız kaldı verilecek. Onu da bu yolda verelim istedik. Burada gayet mükemmel bir parkurumuz var. Özel Harekata yakışacak bir parkurda çalışıyoruz.  İnşallah kazanır ve vatana millete hayırlı bir evlat olarak görevimin başına geçerim diye düşünüyorum.” Şeklinde konuştu.

Etiketler: pöh, özel harekat, sınav, hazırlık, polis,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1.03141
1.031752020-02-19 13:55:47