Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN'DA ŞEHİTLERE SAYGI YÜRÜYÜŞÜ

Bartın’da Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Bartın İl Başkanlığı tarafından "Şehitlere Saygı" yürüyüşü düzenlendi. Yüzlerce kişinin katıldığı yürüyüş Kemer Köprü meydanında başlarken atılan sloganlarla Bartın’ın cadde ve sokakları adeta inledi.

Okunma: 8053

22.12.2016 21:17

şehitlere saygı yürüyüşü, ülkü ocakları, bartın,
Facebook'ta Paylaş

 

Bartın’da Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Bartın İl Başkanlığı’nın organize ettiği şehitlere saygı yürüyüşü genç-yaşlı yüzlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.

Öğrencilerinde büyük ilgi gösterdikleri yürüyüşte “Vatan sana canım feda”, “Askere-Polise uzanan eller kırılsın”, "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Ne mutlu Türk'üm diyene", "Teröre karşı omuz omuza", “Türkiye Türk’tür Türk kalacak”, “Bozkurtlar burada çakallar nerede”  şeklinde sloganlar atıldı.

 

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın da katıldığı yürüyüşte dev Türk bayrakları açılırken bazı vatandaş ve esnaflarda yürüyüş gerçekleştiren gruba alkışlarıyla destek verdiler.

 

Kemer Köprü’den başlayarak şadırvan caddesi, hükümet caddesi, hamam sokağı istikametinde devam eden ve Cumhuriyet Meydanı’nda son bulan "Şehitlere Saygı" yürüyüşünün ardından Bartın Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İl Başkanı Emre Önder bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

 

Milletimizi imha etmeye yelteniyorlar

 

Önder açıklamasında provokatörlerle Türkiye’de birlik beraberliğin bozulmasının amaçlandığını kaydederek, “Türk düşmanları, kanımızı akıtmaya; vatanımızı hedef almaya devam ediyor. Mevlid Kandili arifesinde İstanbul'u kana bulayan satılmışlar Kayseri'de de kalleşliklerini bir kez daha göstermiştir. Korkak ve alçakça saldırılar ile milletimizi yıldırmaya, Türkiye'yi bölmeye çalışanlar, var güçleri ile ellerinden geleni yapıyorlar. Dışarıdan yollanan provokatörler, birlik ve beraberliğimizi bozup, milletimizi imha etmeye yelteniyorlar. Terörü kendilerine yol olarak seçen adi kuduz köpekler, bu aşağılıkların efendileri ve terör yandaşları boşuna umutlanıp, hayale kapılmamalıdır. Çok şükür Türk Devleti, elinde silah taşıyan, beline bomba saran Türkiye düşmanlarının hakkından gelecek güç ve yeterliliğe sahiptir.” Dedi.

 

Devletimiz hesap soracaktır

 

Yaşanılan acıların milleti dağıtamayacağını ve tam aksine birlik içerisinde daha da sıkı kenetleyeceğini kaydeden Önder, “Türk Milleti, kahraman asker ve polisinin her durumda arkasında ve en büyük destekçisi olmaya devam edecektir. Milli öfkemiz bu menfur saldırılar ile bilenerek keskinleşmekte ve terörü akıttığı kanda boğmak için kararlı bir hale gelmektedir. Devletimiz teröre ve teröriste destek veren kim varsa, o hainlerden de adalet önünde acımasızca hesap soracaktır. Bu azim ve kararlılık tüm hesapları boşa çıkaracak, bedelini en ağır şekilde ödeyecektir Türk Milleti'nin özü olan Türk Milliyetçileri, son nefes ve son damla kana kadar milli ve manevi değerlerimizi yaşatmak için canlarını vermekten geri durmayacaklardır. Büyük Türk Milleti'nin bekası için verilen mücadelenin ibadet ve bu yolda Hakk'a varmanın ise şehadet olduğu bilinciyle, kavgamızı sonuna kadar devam ettireceğiz.” Diye konuştu.

 

Asla göz yummayacağız

 

Önder açıklamasının son kısmında Büyük Türk Milleti ve kadim Türk Devletinin ilelebet devam edeceğini ifade ederek, “Aziz şehitlerimizin ruhlarının şad olması için, kanlarıyla bizlere emanet ettikleri vatanımızın bölünmesine asla göz yummayacağız. Bu vesile ile başta Kayseri ve El Bab'daki hain saldırıda şehit düşen yiğitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kederli ailelerine ve Yüce Türk Milleti'ne baş sağlığı diliyorum. Yaralılarımızın en kısa zamanda sağlıklarına kavuşmasını Cenab-ı Haktan niyaz ediyorum. Şehitlerimizin kanından rengini alan al bayrağımız, cihan durdukça semalarda dalgalanacak ve milletimiz ilelebet varlığını sürdürecektir. Terörü bu ülkenin kaderi haline getirmeye çalışanlar, ne ölümün ne de yaşamanın şerefine vakıf olamadan geberecekler; Büyük Türk Milleti ve kadim Türk Devleti ilelebet devam edecektir.” Dedi.

"Şehitlere Saygı" yürüyüşü yapılan bu basın açıklaması ile son buldu.

Etiketler: şehitlere saygı yürüyüşü, ülkü ocakları, bartın,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

2.26564
2.266112019-10-22 19:48:44