Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN'DAN HALEP'E YARDIMELİ

Yardımeli Derneği organizasyonunda 1 tır dolusu insani ihtiyaç malzemesi Halep'e gönderilmek üzere yola çıktı....

Okunma: 6123

22.12.2016 20:31

yardımeli, halep, bartın,
Facebook'ta Paylaş

Yardımeli Derneği Bartın Temsilciliği Halep’te ki savaş mağduru insanlara ulaştırılmak üzere topladığı bir tır dolusu yardım malzemesini Halep’e ulaştırılmak üzere yola çıkardı.

 

 İçerisinde gıda, un, süt, su, bebek bezi, battaniye, soba, bot, mont, yatak, kışlık kıyafet ve çeşitli insani yardımların yüklü olduğu tır sabah saatlerinde Bartın valilik binası önünde yapılan basın açıklamasının sonrasında yola çıktı.

 

Derneğin Bartın Temsilcisi Özcan Yüzlü Halep’e ulaştırılacak yardım malzemeleriyle yüklü tır yola çıkmadan önce yaptığı basın açıklamasında vicdan sahibi vatandaşların ve bağışçıların yardımlarıyla büyük gayretler sonucu elde edilen yardım malzemelerinin önce Hatay Reyhanlı’ya ulaştırılacağını ve buradan da Türk Kızılay'ı ile Halep’e ulaştırılacağını söyledi.

Yardım TIR'larımızla yola çıkıyoruz

Yüzlü açıklamasında, “Halep'te yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek, Halep'te ki ve Suriye'nin çeşitli bölgelerinden evlerini terk etmek zorunda kalarak göç eden mülteci kardeşlerimize ulaştırmak üzere organize ettiğimiz İnsani Yardım Konvoyumuzu yola çıkartmak için buradayız. Başta İstanbul olmak üzere Ankara, Antalya, Bartın, Bursa, Diyarbakır, Kırıkkale, Kütahya, Kocaeli, Kayseri, Kahramanmaraş, Sivas, Samsun, Konya, Sakarya, İzmir, Malatya, Manisa, Şanlıurfa, Van illerimizden aynı anda İnsani Yardım TIR'larımızla yola çıkıyoruz. Geçtiğimiz günlerde Suriye'de sistematik bir şekilde gerçekleştirilen katliamı dünya, televizyon ekranlarından izlemekle yetindi. BM ve Batı dünyası Esed ve işbirlikçilerinin Halep'te gerçekleştirdiği bu katliam karşısında üç maymunu oynadı. Zalimlerin Suriye'ye, Halep'e uyguladıkları zulüm ile başta Esad'ın zalim ordusu, işbirlikçileri ve yaşananlara seyirci kalan batı ülkeleri olmak üzere ırkçılar, mezhepçiler, insani ve ahlaki hiçbir kural tanımayan, insanlıktan nasibini alamamış katiller ve caniler... Halep'te Kadın Çocuk-Bebek-Yaşlı-Hasta-Engelli demeden ağır silahlar ile uçaklardan attıkları varil bombaları ile kimyasallar ile Halep'i ve Halep'te yaşayanları katlettiler, yaktılar, yıktılar. Suriye'de katledilen 500 bin kişi ve göç eden 7 milyon insan, yakılan, yıkılan Suriye, Ümran bebek, Aylin bebek, çocuklar, yaşlılar ve kadınlar! İnsanlık vicdanını harekete geçirmeye yetmedi demek ki... Yardımeli Derneği olarak, Suriye'de, Halep'te bunlar yaşanmamalıydı dedik. Dünya insanlığının vicdanını harekete geçirmek için var gücümüzle bu feryadı duyurmaya çalıştık ve işte bu gün vicdan sahibi vatandaşlarımızla, bağışçılarımızla, gönüllülerimiz ve temsilcilerimizle el el vererek büyük bir gayretle oluşturduğumuz İnsani Yardım Konvoyumuzu Hatay Reyhanlı'ya ulaştırmak için gönüllüler olarak buradayız.” Dedi.

Teşekkürü borç biliriz

 

Yardım konvoyunun hazırlanmasında emeği geçenlere de teşekkür eden Yüzlü, “Bu gün İstanbul Genel Merkezden yola çıkan konvoyumuza Ankara, Antalya, Bartın, Bursa, Diyarbakır, Kırıkkale, Kütahya, Kocaeli, Kayseri, Kahramanmaraş, Sivas, Samsun, Konya, Sakarya, İzmir, Malatya, Manisa, Şanlıurfa, Van ve ülkemizin bir çok şehrinde ki temsilcilerimiz ve bağışçılarımızın katkısıyla hazırlanan yardım TIR'larıyla birlikte, bugün Hatay'a doğru yolcu etmenin sevinci içerisindeyiz. Hazırlanan bu yardım TIR'larında Yardımeli Avrupa Temsilciliği aracılığıyla Avrupa'da ki vatandaşlarımızın katkıları, Anadolu'nun vicdan sahibi merhametli insanı, gönüllülerimiz ve fedakarca bu konvoyun oluşması için emek harcayan GÜL DER camiasına teşekkürü borç biliriz.” Diye konuştu.

 

Türk Kızılay'ı aracılığı ile göndereceğiz

 

 Halep’e ulaştırılmak üzere yola çıkarılan yardım konvoyunda gıda, un, süt, su, bebek bezi, battaniye, soba, bot, mont, yatak, kışlık kıyafet ve çeşitli insani yardım malzemelerinin bulunduğunu kaydeden Yüzlü, “Suriye'ye yönelik yardımlarımızı bu güne kadar olduğu gibi, bu gün de Türk Kızılay'ı aracılığı ile göndereceğiz. Yardım TIR'larımızı Türk Kızılay'ımıza Halepli kardeşlerimize ulaştırılmak üzere Hatay Cilvegözü sınır kapısında, 23 Aralık Cuma günü, Cuma Namazından sonra, Avrupa ve Ülkemizin dört köşesinden gelen temsilcilerimizin katılımı ile yapacağımız basın açıklamasını müteakip teslim edeceğiz.” Dedi.

 

Etiketler: yardımeli, halep, bartın,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.27508
0.27552020-01-26 17:31:37