Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN GİAD BARTIN İÇİN HAREKETE GEÇTİ

...

Okunma: 3714

20.11.2017 17:51

bartın, giad, lobi, bartın lobisi, bartın giad, egemen kemik, as kongre, lobicilik çalıştayı
Facebook'ta Paylaş

 

            Bartın Genç İş Adamları Derneği, As Kongre Salonunda Birlik Beraberlik ve Bartın Lobisi Çalıştayı düzenledi. Kahvaltılı düzenlenen çalıştaya Bartın’da bir ilk olarak tüm siyasi partilerin İl Başkanları ve Bartın GİAD üyeleri katıldı.

 

Bartın GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Egemen Kemik ve Yönetim kurulunun önderliğindeki çalıştaya, Bartın AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, CHP İl Başkanı Mehmet Arslan, MHP İl Başkanı Ercüment Özcelik, Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay  ve çok sayıda Bartın GİAD üyesi iş adamı katıldı. Bartın Genç İş Adamları Derneği bu kapsamda yaptığı çalıştayda Bartın’ın ekonomi dinamikleri ile siyasi dinamiklerini bir araya getirmiş oldu.

 

Tek bir isteğimiz oldu   

 

Siyasi ve iş adamlarının farklı düşünceler de olsa da aynı masada bir araya geldiğini kaydeden Bartın GİAD Başkanı Egemen Kemik, ‘Bizlerle birlikte olmanızın Bartın GİAD’a vermiş olduğunuz önemden kaynaklı olduğunun farkındayız. Bu hassasiyetiniz için sizlerle birlikte olmaktan onur duyuyoruz. Bugün burada tüm siyasi parti başkanlarını yanımıza davet ederken onlardan tek bir isteğimiz oldu, buda siyaset konuşmadan sadece birlik beraberlik içerisinde bir Bartın konuşmaktı. Sağolsunlar hepsi de bizim bu isteğimizi büyük bir hoşgörü ile karşıladılar. Çünkü Bartın siyaset ile zaman kaybedilmeyecek kadar değerli bir il bizim için.” dedi.

 

Hamurumuzda potansiyel mevcut

 

Başkanlığının devam ettiği süre içerisinde Bartın da birlik, beraberlik ve Bartın Lobisi oluşturmak istediklerini söyleyen Başkan Kemik, “Sizler ister bunun adına lobicilik, ister hemşericilik diye adlandırın, ama önemli olan Bartın için koşulsuz birlik beraberlik içerisinde olmaktır. Bundan yaklaşık 3 sene evvel ilimiz imar planını tıkayacak bir talveg kotu sorunu karşılaştık. Dönemin Valisi, TSO Başkanı, Belediye Başkanı ve 2 Milletvekili ile birlikte Bakanımızın yanına gidip Bartın’ın önünü belki 1-2 sene tıkayacak büyüklükteki problemi 1 gün içerisinde çözülmüşlerdi. Bu Bartın için yapılmış yakın tarihteki tek lobicilik faaliyetidir. Demek ki bizim hamurumuzda bunu yapacak potansiyel mevcut. Bizler çok iyi biliyoruz ki, Bartın’ın seçilmişlerinin hepsinin tek gayesi yaşanılabilir ve büyüyen bir Bartın’dır. Yani tüm partilerin baktığı resim aynı fakat bakış açıları farklıdır. Biz istiyoruz ki kişi hangi partiden olursa olsun lobicilik faaliyeti devam etsin ve katlanarak büyüsün. Bir diğer değinmek istediğim konu ise; Filyos Vadi Projesine yapılması konuşulan Yerli Otomobil projesi. Bunlar ise Bölge Lobiciliği ile gerçekleşir. Bizim şuan başlatmış olduğumuz birlik ve beraberliği bölgeye yayarak Bartın, Zonguldak, Karabük ve Çaycuma TSO Başkanları, Siyasi İl Başkanları ve Belediye Başkanları ve Vekilleri hatta sivil toplum kuruluşları ile  daha büyük lobicilik faaliyeti gerçekleşebilir. Biz istiyoruz ki bu birlik beraberlik ruhu için bir yerlerden başlayalım. Bugünde bunun ilk adımını atmış bulunuyoruz. Tekrardan İl Başkanlarıma ve iş adamlarına geldikleri için teşekkür ediyorum.” Dedi.

 

Siyasilerden de tam destek

 

Sırası ile konuşan siyasi parti il başkanları da birlik ve beraberlik mesajları verdi. Bartın GİAD’ın başlatmış olduğu Birlik, Beraberlik ve Bartın Lobisi çalıştayının ilimize büyük katkılarının olacağını inandıklarını söyleyen il başkanları, iş adamlarına her zaman yanlarında olduklarını dile getirerek bu güzel organizasyonun başlangıcının devam etmesi temennisinde bulundular.

Etiketler: bartın, giad, lobi, bartın lobisi, bartın giad, egemen kemik, as kongre, lobicilik çalıştayı
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.01231
0.014272024-07-24 02:42:38