Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN İÇİN KAR VAKTİ...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ülkemizin Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisi altına gireceğini duyurdu.

Okunma: 709

26.12.2018 10:17

Facebook'ta Paylaş

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ülkemizin Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisi altına gireceğini duyurdu.

 

Bartın'da kar yağışı bekleniyor...

 

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre Bartın'da kar yağışı çarşamba ve perşembe günleri etkili olacak.

 

Haftanın ilk günü 13 derece dolaylarında olması beklenen hava sıcaklığının Salı günü 7 dereceye, çarşamba günü ise 3 dereceye kadar düşeceği tahmin ediliyor.

 

Meteoroloji uyardı

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan uyarıda şu ifadelere yer verildi;

 

Yurdumuzun yarın (24.12.2018 Pazartesi) akşam saatlerinden itibaren kuzeybatı kesimlerden başlayarak Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının Salı günü ülkenin kuzeybatı kesimlerinde, Çarşamba ve Perşembe günleri ise iç ve doğu bölgelerinde hissedilir derecede (8-12 derece) azalacağı ve mevsim normallerinin altına inmesi bekleniyor.

 

25.12.2018 Salı günü; Doğu Anadolu’nun ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusu dışında ülke genelinde görülecek yağışların önceleri genellikle yağmur ve sağanak, Güney Ege ve Akdeniz kıyı kesiminde gök gürültülü sağanak, zamanla Trakya, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Erzurum’da kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

 

26.12.2018 Çarşamba günü; Marmara’nın batısı, Kıyı Ege ve Doğu Anadolu’nun güneydoğusu dışında ülke genelinde görülmesi beklenen yağışların Ülkemizin büyük bir bölümünde (Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz, İç Ege, İç Anadolu, Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeyi, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde) kar şeklinde, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ve Doğu Anadolu’nun güneyinde karla karışık yağmur, Akdeniz kıyı kesimleri ve Güneydoğu Anadolu’da yağmur ve sağanak şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

 

Soğuk ve yağışlı sistemin 27.12.2018 Perşembe günü doğuya doğru hareket edeceği ve Karadeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde görülecek yağışların Güneydoğu Anadolu’da yağmur, Doğu Karadeniz kıyı kesiminde karla karışık yağmur, yağış alan diğer yerlerde kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.45223
0.452752020-05-28 06:52:34