Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN'IN VEKİLLERİNE TBMM'DE ÖNEMLİ GÖREVLER

...

Okunma: 3704

17.07.2018 17:27

yılmaz tunç, aysu bankoğlu, ak parti, chp, tbmm, adalet komisyonu, anayasa komisyonu, bartın, vekil, milletvekili, bartın haber, bartın haberleri
Facebook'ta Paylaş

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili seçilirken CHP Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu ise TBMM Anayasa Komisyonu Üyeliğine seçildi.

 

TBMM’de 27. Yasama Döneminde görev yapacak Komisyon üyeleri belirlendi. AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 2007 yılından buyana görev yaptığı ve Meclisin en yoğun çalışan ihtisas komisyonlarından olan Adalet Komisyonu’nda görev aldı ve komisyonun Başkanlık Divanı Seçimi gündemiyle yaptığı ilk toplantıda Başkanvekili seçildi.

 

Adalet Komisyonu Başkanlığına önceki dönemde de Komisyon Başkanvekili olarak görev yapan Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü seçilirken, Başkanvekilliğine Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç,  Komisyon Sözcülüğüne Konya Milletvekili Gülay Samancı, Katip Üyeliğe de Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur seçildiler.

 

Milletvekili Tunç, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, konu ile ilgili olarak şunları söyledi: “TBMM Adalet Komisyonu, hukuk inşa eden bir ihtisas komisyonudur. Üyelerinin tamamı yeni dönemde de hukukçulardan oluşmaktadır. Meclisin en önemli ve en yoğun çalışan ihtisas komisyonudur. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile başlayan Güçlü Meclis döneminde Adalet Komisyonu’nun önemi daha da artmıştır. İnsan hak ve özgürlüklerini ilgilendiren Kanunlar başta olmak üzere kamu hukuku ve özel hukuku ilgilendiren tüm temel kanunların ve bu kanunlardaki değişiklik tekliflerinin görüşüleceği Adalet Komisyonu TBMM’nin en aktif çalışan Komisyonudur. Yeni yasama döneminde, Demokratik Hukuk Devletini daha da güçlendirecek, insan hak ve hürriyetlerini daha da genişletecek, terörle mücadeleyi daha etkin bir şekilde sürdürmemizi sağlayacak yasama çalışmalarına imza atmak için çalışacağız. Bize güvenen milletimizin güvenine layık olmak, güven veren bir Adalet sisteminin inşasına destek olmak dilek ve temennisiyle Adalet Komisyonu’nun yeni üyelerini ve Başkanlık divanına seçilen arkadaşlarımızı tebrik ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum.”

 

CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu TBMM Anayasa Komisyonu’nda yer aldı. Milletvekili Av. Bankoğlu’nun TBMM Anayasa Komisyonu’nda yer alması seçim bölgesi Bartın’da heyecan ve mutlulukla karşılandı.

 

TBMM’de Başkan seçiminin ardından komisyonlar ve üyeleri belli oldu. CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, TBMM Başkanlığınca kendisine havale edilen Anayasa ve TBMM İçtüzüğünün değiştirilmesi hakkındaki kanun tekliflerini, siyasi partiler ve seçim mevzuatı, TBMM üyelerinin statüsü ve hakları, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Bakanlar Kurulunun ve bakanlıkların kuruluş ve çalışma usulleri ile diğer anayasal kuruluşlar ve benzeri konulardaki  kanun tasarı ve tekliflerinin görüşüldüğü TBMM’nin en önemli komisyonlarından birisi olan Anayasa Komisyonu’nda yer aldı.

 

Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu’nun TBMM Anayasa Komisyonu’na seçilmesi Bartın’da heyecan ve mutluluk yarattı. CHP’nin diğer Anayasa Komisyonu üyeleri ise Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Ankara Milletvekili Murat Emir, Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, İstanbul Milletvekili Prof. Dr. ibrahim Özden Kaboğlu ve Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır oldular.

 

27’nci dönem TBMM Anayasa Komisyonu’nda  27’nci Yasama Döneminde Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek ve tüm yurttaşları yakından ilgilendiren birbirinden önemli kanun tasarı ve tekliflerinin görüşülmesi öngörülüyor.

 

Milletvekili Bankoğlu: “Saygı ve sevgiyle çalışacağız”

 

TBMM’nin en önemli komisyonlarından birisi olan Anayasa Komisyonu’nda görev almasına ilişkin açıklamada bulunan CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, “24 Haziran öncesinde tüm yurttaşlarımızın huzur, adalet ve mutluluk içerisinde yaşayabilmeleri için var gücümüzle çalışacağımızın sözünü vermiştik. Bugün ülkemizin yönetiminde alınacak kararlar noktasında TBMM’de çok önemli bir yere sahip Anayasa Komisyonu’nda görev almaktan onur ve gurur duymaktayım. Daha güzel bir Türkiye hedefiyle yer aldığım Anayasa Komisyonu’nda hukukun üstünlüğü, şeffaflık, eşitlikçi politikalar ve en önemlisi saygı ile yeniden tesis edilecek bir Türkiye için çalışacağız. Görevimiz süresince tüm yurttaşlarımızın gereksinimlerinin ortak olduğunu göz ardı etmeyeceğiz. Barınmanın, beslenmenin, sağlığın, eğitimin, adaletin lüks olmaktan çıkacağı, üreten ve kazanan bir Türkiye için çalışacağız. Türkiye olarak özgürce düşünmek, düşündüklerini paylaşmak, iyi bir eğitim almak, şeffaflık, adalet, tarafsız yargı ve daha pek çok şey istiyoruz. Daha iyi yaşamayı hak eden ve bunu gönülden isteyen tüm yurttaşlarımız için görev aldığım TBMM Anayasa Komisyonu’nda çalışmalarımızı saygı ve sevgi içinde sürdüreceğiz. Bu süreçte asla yorgunluk hissetmeyecek, Atatürkçü kimliğimle birlikte; bilgi, birikim ve gençlik enerjimi fedakarca ortaya koyacağım. Bu duygu ve düşüncelerle bizlere inanan, güvenen ve destekleri ile gücümüze güç katan tüm yurttaşlarımıza saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Etiketler: yılmaz tunç, aysu bankoğlu, ak parti, chp, tbmm, adalet komisyonu, anayasa komisyonu, bartın, vekil, milletvekili, bartın haber, bartın haberleri
Okuyucu Yorumları

Osman demirkesen

17.07.2018

Tebrik ederim

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.06615
0.066512020-05-25 19:47:15