Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN IRMAĞI ŞEHRİN EKONOMİSİNE CAN KATACAK...

BARTIN IRMAĞI ŞEHRİN EKONOMİSİNE CAN KATACAK.

Okunma: 1151

14.03.2019 10:38

Facebook'ta Paylaş

Basın mensuplarıyla birlikte Bartın Irmağı’nda tekne gezisi yapan AK Parti Bartın Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Aldatmaz, "Bartın Irmağına hala kanalizasyon aktığını görmek ve her iki yakasının da çöplerle dolu olduğunu görmek içimizi acıttı. Göreve geldiğimizde projelerimizin odağında yer alan Bartın Irmağını turizme kazandıracağız. Halkımız ve misafirlerimiz Bartın Irmağı’nı pırıl pırıl görecekler. Her iki yakasına kurulacak turizm alanları ve tesislerle Bartın Irmağı şehrin ekonomisine can katacak." dedi.

 

 31 Mart yerel seçimleri öncesinde Bartın Irmağı'nı projelerinin odak noktasına aldıklarını ifade eden  K Parti Bartın Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Aldatmaz düzenlenen tekne turunda Bartın Irmağı projesinin detaylarını basın mensuplarıyla paylaştı.

 

Tekne gezisine basın mensuplarının yanı sıra AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı da katıldı.

 

Aldatmaz: “Projelerimizin ana teması Bartın Irmağı”

 

Proje tanıtım gezisinde konuşan AK Parti Bartın Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Aldatmaz, "Bartın Irmağı’nda bir gezi yaparak, ırmağımızın güzelliklerini ve çevresindeki kirliliği sizlere göstermek istedik. Bartın Irmağı Bartın’ın önemli bir değeridir. 14 kilometre boyunca üzerinde ulaşım sağlanabilen Türkiye’deki tek ırmak Bartın Irmağı’dır. Amacımız Irmağımızı Bartın turizmine ve insanımıza kazandırmaktır. Bundan sonraki bütün projelerimizin ana teması Bartın Irmağı’dır. Bugün bir ilkokula gittik sınıfta öğrencilere Bartın’ın en büyük sorunu nedir diye sorduğumda ilkokul öğrencilerinin verdiği cevap Bartın Irmağı oldu. Bartın Irmağı'na sahip çıkmamız gerekiyor. Bundan sonraki süreçte de inşallah AK Parti İl Başkanımız ve Milletvekilimizle birlikte Belediye Başkanlığı da bana nasip olursam hep beraber daha Bartın Irmağı’nı Bartın’a yakışır bir hale getirmek çalışacağız.”

 

Tunç, “Belediye-hükümet uyumuyla turizme kazandırabiliriz”

 

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ise hükümet belediye uyumu ile Bartın Irmağı'nı turizme kazandıracaklarını ifade ederek, "Bartın Irmağı, Bartın’a ismini veren bir değerimizdir. Türkiye’de denizden karaya doğru 14 kilometre boyunca taşımacılık yapılabilen tek doğal ırmak Bartın Irmağı’dır. Dolayısıyla Bartın Irmağı bizim ilimizi Batı Karadeniz’in, Karadeniz’in hatta Türkiye’nin turizm yıldızı yapacak bir potansiyele sahip. Onun için Bartın Irmağı’nın ıslahı, rekreasyonu, turizme kazandırılmasıyla ilgili çalışmamızı Yusuf Bey, Belediye Başkanı olduğunda el birliğiyle yapacağız. Çünkü bunlar hükümet-belediye işbirliğiyle olacak işler, 18 uygulamaları var, kamulaştırmalar var. Tüm bunlar sadece Devlet Su İşleri’nin yatırım programlarına alarak tek başına alacağı ve çözeceği işler değil. Dolayısıyla belediye-hükümet, belediye-milletvekili uyumunu sağladığımızda Bartın Irmağını turizme kazandırabiliriz ve Bartın’ımızın değeri de kat kat artar. Deniz turizmimiz var, 56 kilometrelik sahil şeridimiz, Amasra’mız var, Küre Dağları Milli Parkı’mız var, tarihi evlerimiz var, tarih var, doğa var, kültür var bir de Bartın Irmağı gibi bir değerimiz var. Bartın Belediyesi’ni de alıp Bartın’ı da AK Belediyecilikle tanıştırdıktan sonra inşallah Bartın’ımıza kazandıracağımız en önemli eserlerden bir tanesi Bartın Irmağı’dır. Şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bartın Irmağı’mız kirlenmesin diye atıksu arıtma tesislerini yaptık. Ulus’taki arıtma tesisi için proje çalışmaları bitti yapım ihalesini gerçekleştiriyoruz. Tüm arıtma tesislerini yaptıktan sonra burası tertemiz akacak." dedi.

 

“Çöpleri bile alamayan bir belediyemiz var”

 

Bartın Belediyesinin Bartın Irmağı'ndaki çöpleri bile toplayamadığını ifade ederek, "Belediyenin yapması gereken başka şeyler de var. Bu atıksu arıtma tesislerine, kanalizasyon bağlantılarını sağlaması lazım. Bu noktada da büyük eksikliklerin olduğunu görüyoruz. Gördüğünüz gibi bir tekneyle, Belediyeye İŞKUR dolayısıyla verdiğimiz Toplum Yararına Çalışma işçileriyle çöpleri bile alamayan bir Belediyemiz var. Bartın en iyisine, daha güzeline layık. Onun için 31 Mart Bartın için tarihi bir öneme sahip, yeni bir dönemi inşallah sizlerle birlikte paylaşacağız.” şeklinde konuştu.

 

Kalaycı: “31 Mart günü desteklerini bekliyoruz”

 

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı da Bartın’ı kuzeyin yıldızı yapacaklarını vurgulayıp, “Milletvekilimiz 12 yıldır Bartın’ımızın medarıiftiharı, Ankara’da bizi en iyi şekilde temsil eden ve Bartın’a 6,5 milyarlık yatırımı getirdi. 6,5 milyarlık yatırımın da devam etmesini sağladı. O nedenle kendisine çok teşekkür ediyoruz. 31 Mart’ta da inşallah Yusuf Aldatmaz’la Bartın Belediyesi’ni devraldığımızda Irmak ıslahı, trafik sorunumuz, su sorunumuz, otopark sorunumuz, İnkumu Tüneli’miz, hastanenin de bitişiyle inşallah Bartın güzel turizmi kazanmış ve üniversitesiyle birlikte güzel bir şehir olacak inşallah. Biz Bartın’ı kuzeyin yıldızı ve marka kent yapmak için yola çıktık. Bartın halkından da 31 Mart günü desteklerini bekliyoruz. Bartın’ımızın geleceği inşallah aydınlık olacak. Cumhurbaşkanımız Bartın’a geldiğinde Belediyeleri alın gelin ondan sonra projelerin icraatına geçelim dedi. Biz de bunun için halkımızın desteğini istiyoruz.” dedi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.83856
0.839072020-05-26 02:13:20