Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN MİLLETVEKİLİ BANKOĞLU ABDİPAŞA'DA VATANDAŞLARLA BULUŞTU

...

Okunma: 433

30.07.2019 12:37

Facebook'ta Paylaş

CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu BANKOĞLU: “Alın teri döken tüm çalışanlarımızın huzur ve refah içerisinde yaşamasını sağlamak en temel vazifelerimizden biridir. Gerek Abdipaşa'da, gerekse de Bartın'ın her noktasında, emekçilerimizin yanındayız.”

 

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu üyesi Av. Aysu Bankoğlu'nun yakın zamanda gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında, Ulus ilçesine bağlı Abdipaşa beldesi de yer aldı. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin Genel Kurul ve denetim çalışmalarına ara verdiği bu dönemde Bankoğlu, şehrimizin çeşitli ilçe, belde ve köylerini gezerek yurttaşların nabzını tutmaya devam ediyor.

 

Bu kapsamda, Ulus ilçesine bağlı Abdipaşa beldesinde hem yurttaşlarla bir arada olan hem de aynı zamanda esnafın sorunlarını, taleplerini dinleyerek çözüm odaklı bir yaklaşım sergileyen CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, bu çalışmalarının yanı sıra son yerel seçimlerde Abdipaşa Belediye Başkanı seçilen Yaşar Dönmez'i de ziyaret ederek hayırlı olsun dileğinde bulundu.

 

Bankoğlu, ülkemizin son birkaç yıldır bulunduğu ekonomik durum içerisinde, her alanda yapılacak değerlendirmelerin ekonomimizle bir şekilde bağlantılı olmak durumunda kaldığına işaret ederek şehrimiz Bartın'ın da bu olumsuz gidişattan nasibini aldığına değindi ve makro anlamda şu değerlendirmelerini aktardı: "TBMM olarak ara verme kararı alınmasından önce yaptığımız son çalışma, 2019-2023 yıllarını kapsayan 5 yıllık Çalışma Planı'nın kabul edilmesiydi. Verilen önergelerin yalnızca ufak bir bölümünü kabul ettirebilmeyi başardık ve ne yazık ki, yaptığımız çok haklı eleştiriler, İktidar ve ortağı tarafından yadsındı, gerçeklerle yüzleşilmek istenmedi. Oysa biliyoruz ki, bir önceki 5 yıllık plan olan 10. Kalkınma Planı'ndaki hedeflerin yarısı bile hayata geçirilemedi. Yurttaşlarımıza yansıtmak zorunda olduğumuz bu tabloyu daha da olumsuz kılan husus ise olumlu verilerin sadece bir kısmı büyürken, olumsuz olan işsizlik, faiz ve enflasyon gibi verilerin ise beklenen/hedeflenen düzeyde olmak bir yana iki kattan fazla büyümüş olmasıdır."

 

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Bankoğlu, hem hemşehrilerimiz hem de ülke çapındaki tüm yurttaşlarımız yönünden en önemli meselelerden birinin "işsizlik" olduğunu vurgulayarak kendisinin de Meclis kürsüsünde en fazla dile getirdiği konuların başında, özellikle "gençler ve kadınlardaki işsizlik oranı"nın geldiğini belirtti. Bankoğlu, "16-29 yaş grubundaki genç işsiz oranımız maalesef yüzde 24,5 düzeyinde. Bu veri bize gösteriyor ki, ekonominin de bu yıl sonunda yaklaşık yüzde 2,5 oranında küçüleceği yönündeki öngörüyü hesaba kattığımızda, yıl sonunda, 250 bin kişi daha -ne yazık ki- işsizler ordusuna katılacak. Bu bağlamda, bir an evvel iktidardaki AKP tarafından ciddi tedbirler alınması şarttır. CHP olarak her platformda ve hemen hemen her konu ile ilgili olumlu bir tavır olarak dile getirdiğimiz "siyasi uzlaşı" önerimiz, dolaylı olarak algılansa da, ekonomimize olumlu etki sağlayacaktır." diyerek sözlerini noktaladı.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.07484
0.075142020-04-03 20:27:51