Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN MİLLETVEKİLİ BANKOĞLU AMASRA'YI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

...

Okunma: 809

22.07.2019 14:18

Facebook'ta Paylaş

Milletvekili Bankoğlu: "Amasra'daki otopark sorunu, siyaset üstü bir anlayışla çözülmelidir...

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi ("TBMM") Anayasa Komisyonu Üyesi ve CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu,TBMM Genel Kurulu görüşmelerinde, Amasra'da yaşanan otopark sorununa ilişkin bir konuşma gerçekleştirerek bu güncel sorunu Meclis gündemine taşıdı.

 

Bartın'ın turizminin en büyük değerlerinden ve rotalarından olan Amasra ilçesinde, yaz sezonu yoğunluğunun yaşandığı şu dönemde hızla ele alınıp çözüme kavuşturulması gereken bir otopark sorunu olduğuna işaret eden Bankoğlu, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

 

"Doğal güzellikleriyle meşhur ilçemizde, SİT alanlarının Amasra'nın neredeyse tamamına yayılması nedeniyle otopark sorunu, mevcut alanlarla çözüme kavuşturulmak zorundadır.

 

Amasra Belediyemiz tarafından eski sinema salonu önü olarak da bilinen "Taş Kömürü Kurumu direk harmanı" alanının otopark olarak tahsisi konusunda çalışma başlatılmış, Amasra Taşkömürü İşletme Müessesesi Müdürlüğü'nden talepte bulunulmuştur. Ancak Belediye'ye henüz olumlu bir cevap verilmemiştir."

 

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, yeni koşullarla birlikte ortaya çıkan sorunla ilgili olarak ivedi bir çözümün ihtiyaç hâline geldiğine işaret ederek ve konuşmasında da değinmiş olduğu gibi bahse konu sorun, mevcut alanlarla çözülmek zorunda olduğundan Amasra Belediyesi'nce böyle bir talepte bulunulduğunu hatırlattı. Gerek bu hususta, gerekse de yurttaşlarımızın gereksinim hissettiği diğer konularda, "atıl" olarak konumlandırılabilecek alanların "kamu yararı"na uygun olarak kullanılması gerektiğini belirten Bankoğlu, Amasra Belediyesi'nin başlattığı çalışma ve sunduğu talebin de tam bu kapsamda olduğunu ifade etti.

 

Bankoğlu, TBMM'deki konuşmasının devamında, hâkim olması gereken anlayışı şu şekilde ifade etti:

 

"Bartın'ın en önemli turizm rotalarından Amasra'nın bu güncel sorunu, idari ve siyasi otoriteler tarafından "kamu yararı" olarak ele alınmalıdır. "Siyaset üstü" bir anlayış sergilenmesi, her şeyden önce Amasra halkımızın yararına olacaktır."

 

Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, konuya dair değerlendirmelerini ise şöyle noktalandırdı: "Amasra'nın özellikle turizm anlamında sahip olduğu potansiyeli de dikkate aldığımızda, gündeme getirdiğimiz otopark sorununun aciliyeti ve önemi daha iyi anlaşılacaktır. Hemşehrilerimizin ve yurttaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılayarak onlara hizmet sağlama konusunda, sorunları büyütmek yerine yapıcı bir tutumda olunmalıdır. Bu anlamda, Amasra Belediyesi'nin yapmış olduğu başvuruya en hızlı biçimde ve olumlu yönde cevap verilmesini, TTK'ya bağlı Amasra Taşkömürü İşletme Müessesesi Müdürlüğü'nden talep etmekteyiz. Böylece halkımızın önemli bir sorunu kısa zamanda çözümlenmiş olacaktır. Aksi takdirde, bu sürecin uzatılarak sürüncemede bırakılması ise bizzat halkımızı olumsuz etkileyecektir."

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00774
0.008332021-04-12 15:57:11