Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN PROTOKOLÜ ÜNİVERSİTE SIRALARINDA

Vali Dirim amfi tahtasına not düştü...

Okunma: 5002

20.01.2017 17:48

bartın üniversitesi, gezi, tanıtım,
Facebook'ta Paylaş

 

 

Daha önce basın mensuplarına kapılarını açan Bartın Üniversitesi Kutlubeyyazıcılar Kampüsü bu defa Bartın protokolünü ağırladı. Vali Dirim başta olmak üzere Bartın’da ki protokol üyeleri üniversitenin yeni kampüs alanını gezerek yapımı tamamlanarak hizmete açılan binaları, laboratuvar, derslik, kütüphane gibi alanları yerinde incelediler.

 

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan’ın ev sahipliğinde düzenlenen tanıtım gezisinde Bartın Üniversitesi Kutlubeyyazıcılar Kampüsü Bartın protokolüne tanıtıldı. Bartın Valisi Nusret Dirim başta olmak üzere Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Jandarma Albay Osman Arslan, İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu, Sanayi ve Ticaret İl Müdürü Birol Cangi, SGK İl Müdürü Ekrem Öztekneci, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Abdulsetter Bayram, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Halil Balık ve birçok kurum müdürü katıldı.

 

Her öğünde 15 bin öğrenci ve çalışanın yararlanabileceği kapasitede inşa edilen yemekhane ile başlayan tanıtım gezisinde daha sonra Mimar Sinan Dersliği, Merkezi Araştırma Labarotuvarı, Edebiyat Fakültesi İdari Binası, Mehmet Akif Ersoy Dersliği, üniversite kütüphanesi ve amfiler gezildi.

 

Rektör Kaplan: “Halkımıza da gezdireceğiz”

 

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan tanıtım gezisi öncesinde bir açıklama yaptı. Kampüs tanıtım gezilerinin ilkini Bartın’daki yerel ve ulusal basının temsilcileri ile gerçekleştirdiklerini ifade eden Rektör Ramazan Kaplan, “Kampüs tanıtım gezilerinin ilkini basınımızla gerçekleştirmiştik. İlk gezinin ardından halkımız ve protokolle bu gezilerimizi sürdürmeyi düşündük fakat havaların elverişsiz olması ve protokoldeki görevlilerimizin de bazı görevlerde bulunması dolayısıyla bunu gerçekleştiremedik. Bugün protokolümüze kampüsümüzü gezdiriyoruz. Halkımız uzaktan uzağa binalarımızı görüyor ama binalarımızı içten gezme imkanı bugüne kadar bulamadılar. Binalarımızın bitmesi ve derslere devam edilir hale gelmiş olmasının ardından kampüsümüzü halkımıza da gezdireceğiz. Sayın Valimizin katılımıyla bu geziyi gerçekleştirmiş olacağız.” Dedi.

 

“Ne kadar iftihar etsek azdır”

 

Ağdacı Kampüsünden Kutlubeyyazıcılar Kampüsüne fakültelerin taşınması işleminin kademe kademe devam ettiğini ifade eden Kaplan, “Şuanda kampüsümüzde dersler başladı. Fakültelerimiz taşınmaya başladı. Haziran ayında Ağdacı Kampüsündeki bazı fakültelerimiz yine buraya gelecekler. Cumhuriyet Lisesinde ders yapmakta olan Sağlık Meslek Yüksekokulumuz buraya taşınacak. Burada kademe kademe yerleşim, gelişim ilerlemiş olacak. Binalarımız hakkında kısa bilgiler vermek gerekirse binalarımız gerçekten standartları yüksek binalar. Öğrencilerimizin geldikleri zaman üniversitede okudukları fikrini kendilerine kuvvetle duyuracak binalar. Tabi ki biz bunların yapılmasına görevliler olarak vesile oluyoruz. Ama şunu iftiharla ifade etmek istiyorum ki devletimizin gücü, imkanları bu binaları artık bu şekilde yapma noktasındadır. Bu binaların gerçekleştirilmesinde rol almak ve payı bulunmakla millet olarak ne kadar iftihar etsek azdır. Öğrencilerimizin bu binalara geçtikten sonra ki memnuniyetlerini çok yakından görüyorum. Hocalarımız akademik bir ortam içerisinde olmayı yakından yakışıyor. Bu imkanlarımızı bundan sonra onların yararına kullanmaya devam edeceğiz.” Dedi.

 

Vali Dirim: “Türkiye’de hak ettiği yeri bulacak”

 

Bartın Valisi Nusret Dirim’de Kutlubeyyazılar Kampüsünün Bartın Belediyesinin mücavir alan sınırları içerisinde alındığını ifade ederek, “Üniversitemiz hızla kişiliğine ve kimliğine ilerliyor. 15 bin olan öğrenci mevcuduyla Bartın için ne kadar önemli olduğunu her fırsatta hatırlatıyor. Buradaki yapılanma hızlı bir şekilde ilerliyor. Tamamlandığında çok nezih, bölgenin tercih edilen üniversitelerinden biri olacak. Sayın Rektörümüz ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Rektörümüzün gerçi görev süresinin sonları ama kendisi ilk günkü heyecanla çalışmalarına devam ediyor. Bartın Üniversitesi Türkiye’de hak ettiği yeri bulacaktır. Ağdacı Kampüsünde de bildiğim kadarıyla bir takım birimleri çalışmaya devam edecek ama bu bölge tabi Bartın’ın gelişmeye çok müsait bir bölgesi. İlerde Bartın üniversiteye doğru büyüyüp gelişecek. Aynı zamanda burası Belediye mücavir alanı sınırları içerisine de alındı. Bunun için gerekli protokolleri de imzaladık. Artık burası Bartın Belediyesinin bir parçası ve Belediyenin hizmet alanı içerisinde. Her türlü hizmet alanını Belediye yapacak. Belediyemiz ileride bu bölgede çok büyük çalışmalar yapacaktır. Ayrıca kampüsümüzde Batı Karadeniz Bölgesinin en büyük camisi de inşa ediliyor. Bunun da kısa süre içerisinde bitmesini bekliyoruz. Kültür ve eğitim hayatında üniversitelerimiz son derece önemli. Toplumla buluşup kaynaşan üniversiteler çok daha hızlı bir şekilde gelişip kalkınıyor. Bartın Üniversitesi de bu anlamda çok güzel bir çizgi de ilerlemesine devam ediyor.” Şeklinde konuştu.

 

Başkan Akın: “Üzerimize düşeni yapmaya çalıştık”

 

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ise kendisinin Belediye Başkanı olduğu yıl Bartın Üniversitesi’nin ilk yılını yaşadığına dikkat çekip, “Sayın Rektörümüz ve dönemin Bartın Valisi Halil Işık’la birlikte bu kampüsün ilk imzalarını atmakta bana nasip oldu. Beraber Ankara’da bakanlıklar nezdinde çalışmalar da yaptık. Nihayetinde bu kampüs bu noktaya geldi. Tabi buradaki meşakkatli çalışmalar henüz bitmedi. Burada bir emek var. Buraların kamulaştırılmasında Sayın Rektörüm çok büyük emek sarf etti. Biz de üzerimize düşeni yapmaya çalıştık. Sonunda Bartın’ın 40 yıl taşıyacak böyle büyük bir kampüs meydana geldi. Burada okuyan öğrencilerimiz bizim evlatlarımızdır. Onlar bizlere emanettir. Allah bahtlarını açık eylesin. Kampüsümüz, memleketimiz ve devletimize hayırlı olsun. İlk göreve geldiğimizde Bartın’da üniversite öğrencilerimizin oturacağı sosyal alanlar dahi yoktu.  Biz bu ihtiyacı çalışmalarımızla karşılamaya çalıştık. Bunu yaparken de Bartın’ın büyüdüğünü hissettik.  Bartın imar alanında genişleyecek. Filyos Projesi de bölgemizde bir bütünlük sağlayacak. Biz hem üniversitemizin hem de ilimizin ihtiyaçlarına göre çalışmalarımızı entegre ediyoruz. Göreve geldiğinizde Bartın’ın nüfusu 46 binken şimdi 66 bin. Tabi bu nüfusun büyük çoğunluğunu öğrencilerimiz ve köylerden şehre gelen vatandaşlarımız oluşturuyor.  Hal böyle olunca bu doğalgaz, yol, su, koalisyon vesaire demek oluyor. Biz her şeye yetişmeye çalışıyoruz. ” Dedi.

 

Büyük pay milletimize aittir

 

Vali Dirim ve Başkan Akın’ın konuşmalarının ardında Rektör Kaplan üniversitenin kuruluşunda ilk imzaları dönemin Valisi, Belediye Başkanı Cemal Akın ve devletin sekiz yetkilisiyle birlikte attıklarını hatırlatarak, “O günlerden bugüne gelindi. Geçen sekiz yıl dolu dolu geçen bir sekiz yıl. Her saniyesi, her dakikası hedefle dolu bir süreç. Ama şükürler olsun ki kampüsümüz bu noktaya geldi. Artık modern bir kampüste öğrencilerimiz, idari personelimiz, öğretmenlerimiz bulunuyor. Bundan sonra çok daha güzel binalar yapılmaya devam edecek. Şuanda üniversitemizin işe bağlı çok fazla sorunu kalmadı. Büyük projeler aşağı yukarı tamamlanmış durumda. Bundan sonra yapılacaklar ihtiyaca göre her yıl derslik binaları yapılıp süreç devam edecek. Bu binaların bu hale gelmesinde elbette ki büyük pay milletimize aittir. Biz onların hizmetinde olarak bu görevleri yerine getirmeye çalışıyoruz. Milletimizin imkanını ülke hattının geneline yayması ülkemizin gücünü gösteriyor. İnşallah çok daha güçlenecek. İlerleyen yıllar da büyük işler başarmaya aday bir ülke. Artık dünyada söz sahibi olan, kendi dış politikasını, ekonomisini kendisi yürüten bir ülke. Kampüsümüz öğrencilerimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olsun.” Dedi.

 

Vali Dirim’den “Hayırlı olsun” mesajı

 

Yeni kampüsteki derslikleri ve amfileri gezen Bartın Valisi Nusret Dirim de Kutlubeyyazılar Kampüsü’nün artık Bartın Belediyesinin mücavir alanı içerisinde yer aldığını açıklarken Mehmet Akif Ersoy Dersliği’ndeki bir amfideki tahtaya “Bartın Üniversitesi yeni kampüsü Bartın’a, ülkemize ve milletimize hayırlı olsun.” Yazdı.

Etiketler: bartın üniversitesi, gezi, tanıtım,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.29463
0.295072020-07-06 15:15:12