Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN TARİHİNİN EN KALABALIK MİTİNGİ...

BARTIN TARİHİNİN EN KALABALIK MİTİNGİ...

Okunma: 916

06.03.2019 12:09

Facebook'ta Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bartın mitinginde Cumhuriyet Meydanı tıklım tıklım doldu. Binlerce vatandaş coşkulu bir şekilde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ellerinde bayraklarla karşıladı. Konuşmasında son 17 yıl içinde Bartın'a toplamda 6,5 katrilyon tutarında yatırım yaptıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bartın'ın asırlık sorununa çözüm yolları getirdik” dedi. Bartın için birçok müjde de açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan kent merkezinde olduğu gibi ilçelere de doğalgaz getirileceğini ayrıca Zonguldak Havaalanı’ndan Mart’ın ikinci yarısında itibaren uçuşların başlayacağını söyledi.
 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bartın mitingi öncesi binlerce vatandaş Cumhuriyet Meydanı’nı tıklım tıklım doldurdu.  Saat 16.00’da gerçekleşecek miting öncesinde binlerce vatandaş geniş güvenlik önlemleri arasında Cumhuriyet Meydanı’ndaki yerlerini aldı. Alandaki muazzam kalabalık tarihin en kalabalık mitingi olarak kayıtlara geçti.

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bartın mitingi öncesinde geniş çaplı güvenlik önlemleri alındı. Mitingin gerçekleştirileceği alana giriş çıkışlar için noktalar oluşturuldu. İl dışından gelen polislerde mitingde görev aldı. Çatı ve minarelere keskin nişancılar konuşlandırılırken bir helikopterde güvenlik amaçlı Bartın semalarında sürekli uçuşta kaldı.

 

Başkan Adayları tanıtıldı

 

Mitingde AK Parti Merkez, ilçe ve belde belediye başkan adayları katılımcılara tanıtıldı.

 

Kalaycı: “Şeref ve onur duyuyoruz”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan için yazdığı şiiri okuyarak Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran vatandaşlara hitap eden AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, Bartın Belediyesi’ni de alarak AK Belediyeciliği taçlandıracaklarını ifade ederek “Bugün o kadar mutluyuz ki 10 yıl aradan sonra bir dünya liderini Bartın’da ağırlamaktan şeref ve onur duyuyoruz. AK Parti meşalesini ateşleyen milletimizin temsilcisi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Bartın’a teşrif etti. 31 Mart yerel seçimlerinde Bartın’ımıza, ülkemize ve milletimize hayırlar getirecektir. Bartın Belediyesi’ni de alarak AK Belediyeciliği taçlandırarak 31 Mart akşamı burada hep beraber Bartın’da 8’de 8 yapmanın gururunu yaşayacağız. Bu en güzel hediyeyi de Sayın Cumhurbaşkanımıza vermek istiyoruz.” dedi.

 

Aldatmaz: “Bugün tarihi bir gün yaşanıyor”

 

AK Parti Bartın Belediye Başkan Adayı Yusuf Ziya Aldatmaz da “Bildiğiniz gibi Bartın’da bugün tarihi bir gün yaşanıyor. Cumhurbaşkanımız, Devlet Başkanımız, Milletin Adamı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 10 yıl sonra şehrimizi ziyaret ediyor. İnşallah biz de kendilerini en güzel şekilde ağırlayacağız.” diye konuştu.

 

Tunç: “Bartın AK Belediyecilikle tanışacak”

 

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç da yine bu tarihi günün önemine dikkat çekerek, “Bugün Bartın için tarihi bir gün. Türkiye’nin gururu bugün aramızda, bizlerle beraber. Biz de bunun heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bu heyecana ortak olmak için Amasra’mızdan, Kurucaşile’mizden, Ulus’umuzdan, Abdipaşa’mızdan, Hasankadı’mızdan, Kumluca’mızdan, Hasankadı’mızdan, Arıt’ımızdan, şehir merkezimizden ve köylerimizden buraya gelen tüm hemşerilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Bugün bir hasret bitiyor. Bugün Bartın, Reisine, Türkiye’yi 4 kat büyüten liderine, Türkiye’yi dünya projeleriyle tanıştıran  Cumhurbaşkanına, ülkemizi baştan başa imar eden liderine, ülkesine kurulan tuzakları milletiyle birlikte tek tek aşan Recep Tayyip Erdoğan’ına kavuşuyor. Bartın’ımızı 7 milyarlık kamu yatırımıyla baştan başa eserlerle donatan Cumhurbaşkanımıza kavuşmanın heyecanı içerisindeyiz. AK Parti İktidarıyla Bartın’ımız, Üniversitemizle, barajlarla, tünellerle, modern eğitim yuvalarıyla, fabrikalarıyla, turizm yatırımlarıyla, doğalgazıyla, çevre yatırımlarıyla, tarıma verilen desteklerle, her alana verilen önemle merkezden en uzak köylere kadar sayısız eserlere kavuşturan Recep Tayyip Erdoğan bugün aramızda. 31 Mart seçimlerinde inşallah beldelerimiz ve ilçelerimizin tamamında olduğu gibi şehir merkezinde de AK Belediyecilik anlayışıyla tanışacak. Bartın merkezde çok ihtiyacımız olan temel belediyecilik hizmetleri dediğimiz trafik sorunundan imar sorununa, su probleminden alt yapı problemine kadar birçok problem var. Kentleşme noktasında Karadeniz’in incisi hak ettiği noktada değil. Bartın’ımızı modern bir kente dönüştürecek bir belediyecilik anlayışıyla tanıştıracağımıza yürekten inanıyoruz. ‘Belediye işi, gönül işi’ diyen Adayımız Yusuf Ziya Aldatmaz’la Bartın’ı  bölgenin yıldızı yapacağız. Tüm ilçe ve beldelerimizle birlikte Bartın’da 8’de 8 yapacağız. Gece gündüz çalışarak Bartın’ı kuzeyin parlayan yıldızı yapacağız. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu AK Belediyecilikle Bartın’ı da tanıştıracağız.”

 

Helikopteri ile stadyuma indi

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı taşıyan helikopter saat 16.30’da Bartın Atatürk Şehir Stadyumu’na indi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Bartın Valisi Sinan Güner ve AK Parti heyeti karşıladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisini karşılamaya gelen çocuklarla sohbet etti, fotoğraf çektirdi. Stadyumdan otobüsüyle Cumhuriyet Meydanı’na giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisini yol üzerinde bekleyen vatandaşları selamladı.

 

Erdoğan: “Bartın’ı Asla Unutmadık”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cumhuriyet Meydanı’na gelmesiyle birlikte alandaki coşku üst seviyeye çıktı. Alanı dolduran binlerce kişi cep telefonlarının kameralarına sarılıp tarihi anlara ait fotoğraflar ve videolar kaydetti.

 

Bartın’ı asla unutmadığını ve bundan sonra Bartın’a daha sık geleceğini ifade ederek konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan şu şekilde konuştu; “Bartın'ın tüm ilçelerindeki, yaylalarındaki, ovalarındaki kardeşlerime en kalbi muhabbetimi gönderiyorum. Bartın ve Bartın’ın güzel insanlarını özlemişiz. Siz Bartınlı kardeşlerim şu gerçeği çok iyi bilmesini istiyorum, uzun zamandır gelememiş olsak da Bartın’ı asla unutmadık, asla ihmal etmedik. Sinemizi yakıp kavuran Bartın özlemini hiçbir zaman silmedik, silemedik. İnşallah bundan sonra daha sık gelecek, daha sık görüşeceğiz. İnşallah bundan sonra bu kadar ayrı kalmayacağız, hasreti bu kadar büyütmeyeceğiz.

 

“Bartın’a 6,5 katrilyon tutarında yatırım yaptık”

 

Türkiye'nin son 17 senede siyaset, ekonomi, eğitim, sağlık, ulaşımda yazdığı destanlarda Bartın pay sahibi oldu. Ülkemizin, Batı Karadeniz'in, Bartın'ın yolunu açtınız. Türkiye'nin itibarına itibar kazandırdınız. Vefanızdan, kadirşinaslığınızdan dolayı şükranlarımı sunuyorum. Rabbim kardeşliğimizi, muhabbetimizi, yol arkadaşlığımızı daim eylesin. Sizlerden 31 Mart'ta da aynı tavrı bekliyorum. Sizlerden bir kez daha iradenize, geleceğinize, ülkenizin beka mücadelenize sahip çıkmanızı istiyorum.31 Mart demokrasi şölenimiz şimdiden hayırlı olsun. 31 Mart Türkiye için, aziz milletimiz için, Bartın için hayırlara vesile olsun. Bartın’a olan muhabbetimizi icraatlarımızla, eserlerimizle, yatırımlarımızla gösteriyoruz. Sizi lafla değil özle, yürekten seviyoruz. Son 17 yılda Bartın'da toplamda 6,5 katrilyon tutarında yatırım yaptık. Evlatlarımız en refah ortamda eğitimli alsınlar 354 adet yeni derslik inşa ettik. Bartınlı gençler uzakta okumak zorunda kalmasınlar değil, üniversite imkanını onların ayağına getirdik. Bartın Üniversitesi'ni biz kurduk biz.

 

“Filyos Limanı’nı hizmete sunacağız”

 

4 bin 93 kapasiteli yurtlar açtık. Bartın’da da sosyal devlet ilkesinin en güzel örneklerini hayata geçirdik. CHP gibi sosyal devletin edebiyatını yapmadık. Pratiğini ortaya koyduk. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğum dönemde üniversite öğrencilerine burs imkanı sağladık. Bu CHP ne yaptı biliyor musunuz? Bunu Anayasa Mahkemesi'ne götürerek önüne geçti. Başbakanlığım dönemimde yeniden bunun yolunu açtık. Her üniversite genci ister burs alır ister kredi. Bartınlı ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza toplamda 367 milyon lira kaynak aktardık. Bartın’da bin 210 adet konut projesini hayata geçirdik. Bölünmüş yol uzunluğunu 7 kilometreden 66 kilometre ekleyerek 73 kilometreye çıkardık. Bartın’da Batı Çevre yolunun çalışmalarını başlattık. 2023 yılında Filyos Limanı’nı hizmete sunacağız. 

 

“Bartın’ın ilçelerine de doğalgazı getireceğiz”

 

Bartın için çok önemli olan Kozcağız barajı ile 25 bin dekar alan sulanacak. Bay Kemal diyor ki çiftçi battı, bitti. Bartınlı çiftçilerimize 152 milyon lira tutarında tarımsal destek verdik. 5 bin 200 kişilik ilave istihdam sağladık. Bartın'ı doğal gazla buluşturduk. İnşallah Bartın’ın ilçelerine de doğal gazı getireceğiz. Bartın'da adeta sporcu yetiştirme merkezi. Kapalı yüzme havuzu, gençlik merkezi inşa ettik. Bartın’da da sosyal devlet ilkesinin en güzel örneklerini hayata geçirdik. CHP gibi sosyal devletin edebiyatını yapmadık, gerçek anlamda pratiğini ortaya koyduk.

 

“Asırlık sorunlara çözüm yolları getirdik”

 

Hiçbir sorundan kaçmadık, çözüm için kolları sıvamaktan korkmadık. Eğitim, sağlık, adalet, emniyet dört direk üzerine Türkiye’yi yükselteceğiz. Ulaşımda, enerjide, turizmde, tarımda adımlarımızı attık. Her geçen gün daha iyi gidiyoruz. Bizden önceki hükümetlerin halının altına süpürdüğü, senelerdir görmezden geldiği sıkıntılarla cesaretle yüzleştik. Tapudan kadastroya kadar insanımızın hayatını bizzat etkileyen her konunun üzerine gittik. Bartın’ın da asırlık sorununa çözüm yolları getirdik.

 

“Hak sahipleri tapularına kavuşuyor”

 

Bartın’ın bazı tapu problemleri var mıydı? Bartınlı vatandaşlarımız bu hususta ciddi sıkıntı yaşıyordu. CHP senelerdir bu meseleyi istismar etti. Ortaya doğru dürüst hiçbir çözüm getirmedikleri halde sorunun müsebbibi bizmişiz gibi hava oluşturmaya çalıştılar. Sizlerin başınızı ağrıtan bu meseleyi çözüme kavuşturmak hamdolsun bizlere nasip oldu. Biz 2015’de oturduk, bu kanunu detaylıca çalıştık. Sizlerin lehine olacak şekilde değiştirdik. Türkiye taşkömürü havzasında kadastro çalışması yaparak hak sahiplerini belirledik. Bartın'da hak sahiplerine yakında tapularını peyderpey vermeye başlıyoruz. İmar barışı ile 21 bin 840 Bartınlı kardeşimizin tapu meselesini çözdük.

 

“Bu toprakları böldürmeyeceğiz”

 

CHP zihniyeti 10 yıllar boyunca bu ülkede iktidar oldu. Millet CHP’ye görev verdi. Bunlar tek başına iktidar oldular mı? Bunlar bizim camilerimizi kapatmadılar mı, ahıra dönüştürmediler mi? Hatay'ın belediye başkanı bir köyün yol meselesiyle ilgili 'oy verirseniz hizmet alırsınız' diyor. Şu kafaya bak, mantığa bak. Senin görevin nedir? Senin görevin hizmet etmek. Ne demek yani 'sen bana oy verirsen sana hizmet var'. Bizim böyle hizmet anlayışımız yok. Bu adam belediye başkanı değil, sokak kabadayısı sokak. Şu hale bak! Türkiye’mizde Kürdistan diye bir bölge var mı? Bizim Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Karadeniz, Akdeniz, Orta Anadolu, Ege, Marmara var. Bizde Kürdistan diye bir bölge yok ve tanımıyoruz. Sen Kürdistan'ı çok seviyorsan, Irak'ın kuzeyinde Kürdistan var! Haydi oraya git! Biz bu toprakları böldürmeyeceğiz. Bölmek isteyenlere bu topraklarda hayat hakkı tanımayacağız. Biz bu teröristleri sonuna kadar kovalayacağız. Cudi'de mağaralarda bunları mağaralarda gömdük mü? Gabar'da, Tendürek'te, Kandil'de gömdük mü? Bitmedi. Gömmeye devam edeceğiz. Bunlar nerede, hangi çukuru açtıysalar, o çukurlara bunları gömdük mü? İHA'larla SİHA'larla, F-16'larımızla onlar kaçtı, biz kovaladık. Kendilerine göre şemsiye ile kendilerini koruyacaklar. Ne oldu, korudular mı? Bunlar Kürt vatandaşlarımızı da istismar ettiler. Biz Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Gürcü, Abaza, Boşnak, Romanıyla velhasıl biz yaradılanı yaradandan ötürü sevdik. Bizim farkımız bu. Ama onların böyle bir derdi yok. Ülkemize telafisi, tedavisi yıllarca sürecek yaralar açtılar. İstanbul'a belediye başkanı olduğum zaman üç şeyle mücadele edeceğim: Çöp, çukur, çamur. Bir de 3 Y. Yokluk, yolsuzluk ve yasaklar. Mücadele ede ede elhamdülillah bu ülkede tek başımıza iktidara geldik. Millet bizi sevdi, biz de milletimizi sevdik. Sen kalkar da millete hakaret edersen olmaz!

 

“Çözümünü gittiler IMF kapılarında aradılar”

 

Bu şehir hastanelerini yapıyoruz. Niye? Benim vatandaşım bu şehir hastanelerine layık. Bu hastaneler Batı'da da yok, Amerika'sında falan bu şehir hastaneleri yok. Daha iyi olacak. Türkiye, Türk Milleti olarak Allah'ın izniyle bu rekabette öne çıktık, çıkıyoruz. Bu ayın 14'ünde Ankara Bilkent'te inşallah 3 bin 600 yataklı bir şehir hastanesi daha açıyoruz. Şu anda hasta kabulü başladı. Kısa bir süre sonra da yine bir 3 bin 600 yataklı yine bir şehir hastanesi açıyoruz. Bu millet yapar. Bunu göstermek, sağlıkta da yapar, eğitimde de yapar, Allah'ın izniyle adalet, emniyet, ulaşım, bunları da yapar. Nuri Demirağ, Vecihi Hürkuş gibi vizyonerlerin çalışmalarını engellediler. Biz geldik savunma sanayimizin yüzde 20'si yerliydi, şimdi yüzde 65 yerli. Şu anda 2,5 milyar dolar ihracat yapıyoruz. Üretimimizde yerli girişimcilerimizi sürekli teşvik ettik. Hala da teşvik etmeye devam ediyoruz. Fabrika, işyerlerinin kapısına bunlar kilit vurdu. Ülkenin kıt kaynaklarını İstanbul'daki bir avuç yandaş elite peşkeş çektiler. Vatandaşın çocuğunun rızkından keserek çarçur ettiler. Kendilerinin çıkardığı ekonomik sorunlarının çözümünü de gittiler IMF kapılarında aradılar.

 

Türkiye'yi IMF’den kurtaran AK Parti olmuştur

 

CHP Genel Başkanı çıkmış, IMF'den, enflasyondan bahsediyor. Hiç yüzü kızarmadan bizi eleştiriyor. Bunlar sadece yalancı değil aynı zamanda balık hafızalı. Geçmişte IMF ile ilk anlaşmayı yapan CHP’dir. CHP ocağından yetişmiş yönetici, siyasetçilerdir. Bu ülkeyi senelerce IMF kapılarında süründüren de CHP zihniyetidir. Türkiye'yi IMF boyunduruğundan kurtaran AK Parti olmuştur. Türkiye gerçek manada ekonomik bağımsızlığına kavuştu. Bu son 17 yılda hayata geçirdiğimiz reformların sonucudur. Ülkemiz kimseye muhtaç olmadan en ağır ekonomik saldırıları göğüsleyebiliyorsa bu AK Parti'nin başarısıdır. Bay Kemal 'kuyruk başladı' diyor. Bay Kemal bu kuyruklar yokluk, ağ, benzin, gazyağı kuyruğu değil varlık kuyularıdır.

 

“Vatandaşımızı sömürmelerine müsaade edemeyiz”

 

31 Mart'a kadar bu iş oldu oldu. Olmadığı takdirde Türkiye'deki kamu, esnaf birlikleriyle görüştüm. Onlarla masaya oturacağız gerekirse onlarla birlikte 81 vilayete bu ürünleri ulaştıracağız. Vatandaşımızı sömürmelerine müsaade edemeyiz. Vatandaşımızın acil evine girecek ürünleri en uygun fiyatla ulaştıracağız. Bugün ABD'nin de ekonomik problemleri var. Almanya, Fransa, İtalya, Brezilya, Çin Halk Cumhuriyeti'nin de sıkıntıları var. Fransa'nın çok ciddi sosyal problemleri var. İngiltere'nin Brexit'ten kaynaklanan dertleri var. AB'nin ırkçılık, işsizlik, yabancı karşıtlığı gibi derin sıkıntıları var. Mesele sorunlar, sıkıntılar, belirsizlikler değil bunlara nasıl çözüm aradığınızdır. Asıl mesele problemlerle cesaretle yüzleşme iradesini gösterebilmektir. Asıl mesele sorunları halının altına süpürmek değil. 17 yıldır işte biz bundan dolayı başarılı olduk. İnşallah bundan sonra da aynısını sürdüreceğiz. Eğitim, sağlık, altyapı, sanayi, tarım, sanayi, istihdamda, sosyal desteklerde Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne muhakkak taşıyacağız.”

 

 “81 vilayette yaygınlaştıracağız”

 

Tanzim satış noktalarının 81 ile yaygınlaştırılacağını söyleyen Erdoğan, “Şimdi ne diyor? Tanzim satıştan rahatsız olmuş. Onlar yokluk kuyruğu değil, varlık kuyruğu. Fırsatçılar; senin gibi, müfteriler senin gibi... İşte onlara karşı biz hemen anında bir haftada bunları kurduk ve vatandaşımıza ucuz, uygun fiyatla sebze meyve bunları getirmeye başladık. Ve fiyatlar bir anda yarı yarıya indi. Ve eğer 31 Mart'a kadar bu iş düzene girdi girdi. Girmediği takdirde 81 vilayette bunu yaygınlaştıracağız. Vatandaşımıza ucuza bu ürünleri getireceğiz, kararlıyız.” ifadelerini kullandı.

 

“Uçuşlar Başlıyor”

 

Zonguldak Havaalanı’yla da ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Mart’ın ikinci yarısında itibaren inşallah Zonguldak Havaalanına inişler ve uçuşlar başlayacak.”

 

Valilik ziyareti

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının ardından meydanı dolduran vatandaşları selamlayarak alandan ayrıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra Bartın Valiliğine ziyarette bulundu.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1.92876
1.929152020-02-24 13:53:57