Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN TİCARET ODASINDA SEÇİM HEYECANI

Heyecan dorukta...

Okunma: 4272

06.04.2018 15:28

tso, seçim, bartın, bartın tso, organ seçimi, başkan seçimi, bartın haber, ticaret ve sanayi odası, bartın haberleri, tso haberleri, tso seçim haberi, bartın tv, bartın televizyonu
Facebook'ta Paylaş

 

Bartın  Ticaret ve Odası'nda Organ Seçimleri yarın yapılacak.

 

1700 üyesi bulunan Bartın Ticaret ve Sanayi Odası’nda  yapılacak olan seçimler 7 Nisan Cumartesi günü sabah 09’da başlayıp akşam 17:00’da sona erecek.

 

11 ayrı grupta 1700 üyenin 1185 i seçme ve seçilme hakkına sahip olurken Tüm meslek gruplarında aynı gün yapılacak seçimle meslek komite yönetim kurulları ve meclis üyeleri belirlenecek. Seçmen listelerinde bilgileri eksik olan oda üyeleri oy kullanamayacak ve seçilemeyecek.

 

Seçimler Bartın Ticaret ve Sanayi Odası’nın Kırtepe Mahallesi Yukarı Çarşı Caddesi’nde bulunan hizmet binasının yeni ek binasında gerçekleşecek. Oy kullanmak isteyenler bina ön cephesinden değil arka cephesinden giriş yaparak oylarını kullanabilecek. Yetki belgesi almak isteyen seçmenler ise bina ön cephesinden girerek sicil servisinden yetki belgelerini alabilecek.

 

Seçimde oy kullanabilmek ve seçilmek için mutlaka vergi mükellefi olma zorunluluğu var. Seçmen listelerinde bağlı olduğu vergi dairesi ve numarası yer almayan oda üyeleri oy kullanamayacak ve seçilemeyecek. Gerçek kişiler (şahıs firmaları) seçim merkezine gidip kanuni kimlikleri (nüfus cüzdanı) ile oy kullanabilecek.

 

Şirketler ‘Yetki Belgesi’ alacak

 

Tüzel kişiler (şirketler) Ticaret Sicil Memurluğu'ndan alacakları yetki belgesi ile oy kullanabilecek.

 

Ticaret Sicil Memurluğu'ndan yetki belgesi almak için; oy kullanacak kişinin yetkili olduğunu belirten bir dilekçe ile Ticaret Sicil Memurluğu'na başvurması gerekiyor. Yetki belgesini seçim gününe kadar almayan seçmenler tüzel kişi ise yanlarında mutlaka şirket kaşesi bulundurmak zorunda.  

 

Kooperatiflerin yetki belgesi alması için hem kaşe hem de çift imza zorunluluğu bulunuyor.

 

Tüzel kişi temsilcisi "YETKİ BELGESİ" ile oyunu kullanabilecek. Birden fazla şirketi olanlar, eğer yetkili iseler, her bir şirketi için ayrı ayrı "YETKİ BELGESİ" alarak, ilgili meslek komitesi için oylarını kullanabilecek.

 

Yapılacak organ seçimlerinin ardından meclise girmeye hak kazanan gerçek yada tüzel kişilerden oluşan toplam 25 kişilik Meclis Üyesi 13 Nisan Cuma günü kendi aralarında yapacakları seçimle önce Meclis Başkanını ardından Oda Başkanını seçecek.

 

Gruplara göre seçilecek aday sayısı şu şekilde oluştu.

 

Birinci grupta 2 kişi, ikinci grupta 3 kişi, üçüncü grupta 2 kişi, dördüncü grupta 3 kişi, beşinci grupta 2 kişi, altıncı grupta 2 kişi, yedinci grupta 2 kişi, sekizinci grupta 2 kişi, dokuzuncu grupta 2 kişi, onuncu grupta 2 kişi, on birinci grupta 3 kişi olmak üzere toplam 25 meclis üyesi seçilecek.

 

Etiketler: tso, seçim, bartın, bartın tso, organ seçimi, başkan seçimi, bartın haber, ticaret ve sanayi odası, bartın haberleri, tso haberleri, tso seçim haberi, bartın tv, bartın televizyonu
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.06636
0.066752020-05-30 06:08:05