Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN TSO İFTARINDA BULUŞTU

...

Okunma: 2897

16.06.2017 16:22

bartın tso, bartın ticaret ve sanayi odası, halil balık, nusret dirim, iftar, grand astra otel
Facebook'ta Paylaş

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen iftar programı bu yılda bürokratlardan siyasilere, iş dünyasından STK temsilcilerine kadar Bartın’ın önde gelen isimlerini bir araya getirdi.

 

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen iftar programında davetliler Oda Yönetim Kurulu Başkanı Halil Balık ve Yönetim Kurulu Üyelerince karşılandı. Çok sayıda TSO üyesinin katıldığı iftar yemeği Bartın’ın önde gelen isimlerini de bir araya getirdi.

 

Grand Astra Otel’de düzenlenen iftar yemeğine Bartın Valisi Nusret Dirim, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Osman Aslan, İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, İl Özel İdaresi Sekreteri İbrahim Kayış, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Manav ve Merkez İlçe Başkanı Ali Eyüp Ustaoğlu, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın, CHP İl Başkanı Mehmet Arslan, daire müdürleri, 75. Yıl Huzurevi sakinleri  ve çok sayıda iş adamı katıldı.

 

Başkan Balık: “işlemlerinizi online olarak yapabilirsiniz”

 

TSO Yönetim Kurulu Başkanı Halil Balık iftar programının ardından yaptığı konuşmada TSO üyelerinin artık istedikleri belgeleri online olarak elde edebileceklerini belirterek, “Bugün burada bütün üyelerimiz bulunuyor. Onun için birkaç konuya değinmek istiyorum.  Ticaret ve Sanayi Odamızda artık işlemlerinizi online olarak yapabilirsiniz. Herhangi bir belgeye ihtiyacınız olduğu zaman internet sitemiz üzerinden işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu konuda odamızdan gerekli bilgileri alabilirsiniz. Arkadaşlarımız size yardımcı olacaktır.” dedi.

 

“2018 yılında eğitimler ücretli olacak”

 

Konuşmasının devamında inşaat sektöründeki işadamlarına ‘Mesleki Eğitim Belgesi’ konusunda bilgiler veren Başkan Balık, “İnşaat sektöründe yer alan arkadaşlarımıza da meslek eğitim belgeleriyle ilgili bir bilgilendirme de yapmak istiyorum. Mesleği eğitim belgeleri 2016’da başlamıştı bu yıl da devam ediyor. Başlangıç olarak parayı veriyorsunuz. Daha sonra verdiğiniz parayı geri alıyorsunuz. Meslek belgesi olmandan çalışan işçilere cezalar olduğu gibi belgesi olmayan işçiyi çalıştıran işverene de cezalar var. 2018 yılında bu eğitimler tamamen ücretli olacak. Bu nedenle şimdiden bu konuda eksikliklerinizi tamamlamanızı rica ediyorum“ dedi.

 

“İfil İfil Bartın”

 

Ali Bülent Göçmen tarafından yazılan ve Bartın TSO’nun katkılarıyla basılan “İfil İfil Bartın” isimli kitaba da değinen Başkan Balık, “İl Halk Kütüphanesi Eski Müdürümüz Bülent Göçmen “İfil İfil Bartın” isimli bir kitap yazdı. Bartın ağzına ait kelimelerin olduğu güzel bir kitap. Okurken çok keyif alacağınızdan eminim.” diyerek kitabın imza karşılığında üyelere dağıtılacağını söyledi.

 

Vali Dirim: “İşadamlarını her fırsatta destelemek durumundayız”

 

Bartın Valisi Nusret Dirim de programdaki konuşmasında iş adamlarının Bartın’ın ve ülkenin lokomotifleri olduğunu ifade ederek, “Ülkemizin gelişmesinin ve büyümesinin en temel unsurlarından birisi de işadamları. Cesaretli işadamı bu durumun en önemli aktörü. Bu nedenle bizler iş dünyasını yani siz işadamlarını her fırsatta destelemek durumundayız. Onların önünü açacak, işlemlerini kolaylaştıracak uygulamaları geliştirmek durumundayız.” diye konuştu.

 

“Geleceğimiz çok parlak olacaktır”

 

Vali Dirim konuşmasının devamında Bartın’ın bir çok avantajları olduğunu ve bu avantajların iyi değerlendirilmesi durumunda kentin hak ettiği yere geleceğini söyleyerek, “Bartın’ın en büyük avantajlarının başında bir defa huzurlu ve güvenli bir şehir olması geliyor. Burada huzur içerisinde birlikte bu sofrayı paylaşıyoruz. Bu, bunun en güzel göstergesi. Günün her saatinde Bartın’ın dağlarından sahiline kadar her yerinde güven içerisinde dolaşabiliyoruz. Fabrikalarımız güven içerisinde 24 saat çalışabiliyor. Bu güzel bir avantaj.  Bartın’ın orman varlıkları, sahili, tarihi varlıkları , madeni de çok önemli bir avantaj. Bartın bu avantajları eğer güzel kullanabilirse daha çok gelişecektir. Tabi ki Bartın’ın avantajları olduğu kadar dezavantajları da var. Ulaşım, liman, enerji bu dezavantajlar arasında yer alıyor. Bu dezavantajları minimize edip avantaja dönüştürebilirsek geleceğimiz çok parlak olacaktır. Bu doğrultuda el birliğiyle çalışacağız ve geleceğimiz güzel, aydınlık olacak. Gençlerimiz iş bulmak için başka yerlere gitmek durumunda kalmayacaklardır. Burada doydukları ve iş bulabildikleri sürece neden dışarıya gitsinler?  Gurbette hayat gerçekten çok zor. Ama gençlerimiz burada maalesef kendilerini ve ailelerini geçindirecek iş bulamadıkları için gurbete gidiyor. Geçenlerde İstanbul’da yaşayan Bartınlılarla bir araya geldik. Buradan daha kalabalık bir ortamda oradaki işadamlarımızla iftarda bir araya gelerek orucumuzu açtık. Orada da Bartın’ı konuştuk. Oradaki işadamlarımızın yürekleri Bartın için çarpıyor. Ve oldukça da alanlarında başarılar. Onlarla işbirliği yaparak el birliğiyle bölgemizi ve ilimizi kalkındırabilir.” dedi. 

 

“Öğrenci sayısı 18 bine ulaşacak”

 

Bartın Üniversitesi’nin de kent için büyük bir avantaj olduğunun altını çizen Vali Dirim, “Önümüzdeki eğitim-öğretim yılında üniversitemizin öğrenci nüfusunun tüm kontenjanlar dolarsa 18 bine ulaşması bekleniyor. Bu genç ve dinamik nüfus anlamına geliyor. Bu da şehrimizi ekonomik anlamda destekleyeceği gibi şehrimize dinamik bir güç katacaktır. Bu öğrencilerimize iyi ev sahipliği yapmamız gerekiyor.” diye konuştu.

 

“Bartınspor’u 3. Lige taşımamız gerekiyor”

 

Konuşmasının son bölümünde Bartınspor’a destek konusuna da değinen Vali Dirim, “Bizim şehrimizin bir takımı var, Bartınspor.  Değerli işadamlarımız Bartınspor’umuzu da el birliği içerisinde 3. Lige artık taşımamız gerekiyor. Bartın bunu hak ediyor. Aynı zamanda bunu yapabilecek güçte. Her beraber Bartınspor’a sahip çıkalım. Bartınspor’un yanında olalım.” dedi.

Etiketler: bartın tso, bartın ticaret ve sanayi odası, halil balık, nusret dirim, iftar, grand astra otel
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.0991
0.099622019-09-23 11:05:23