Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN ÜNİVERSİTESİ’ NDEN 6 İSİM LİSTEYE GİRDİ

Okunma: 55

08.11.2021 11:37

Facebook'ta Paylaş

Stanford Üniversitesi’nden bilim insanlarının her yıl gerçekleştirdiği dünyanın en etkili bilim insanlarının sıralandığı listede Bartın Üniversitesi’nden 6 isim yer aldı.

Stanford Üniversitesi’nden bilim insanlarının her yıl gerçekleştirdiği dünyanın en etkili bilim insanlarının sıralandığı son liste Hollanda merkezli yayıncılık şirketi olan Elsevier tarafından yayımlandı. “Kariyer Boyu Etki” ve “Yıllık Etki” olarak iki farklı kategorinin yer aldığı listede nitelikli yayın sayısı, yayınların yer aldığı derginin etkisi, patent sayısı, yapılan atıf sayısı, h-indeks, hm-indeks, makale sayısı, atıf alan makale sayısı ve yayımlandığı derginin etkisi gibi uluslararası ölçütler kullanıldı.


Listede Bartın Üniversitesi’nden 6 isim yer aldı

2020 yılına ait yayın verilerinin değerlendirildiği listede “Yıllık Etki” kategorisinde 190 bin 63 bilim insanı değerlendirildi. Geçen yıl 2 isim ile listede yer alan Bartın Üniversitesi, bu yıl sayıyı 6’ya çıkarmayı başardı. Yayınlanan listede Üniversitenin Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nden Prof. Dr. Osman Gençel, Doç. Dr. Abdullah Cahit Karaoğlanlı ile Dr. Öğr. Üyesi Shashanka Rajendrachari, Fen Fakültesi’nden Prof. Dr. Mehmet Zahmakıran, Doç. Dr. Ramazan Yılmaz ile Dr. Öğr. Üyesi Parham Taslimi yer aldı.

Yayınlanan listede aynı zamanda alan bazlı sıralamalar da yer aldı. Buna göre “Fiziksel Kimya” alanında Prof. Dr. Mehmet Zahmakıran 241. sırada, “Yapı ve İnşaat” alanında Prof. Dr. Osman Gençel 157. sırada, “Malzeme” alanında Doç. Dr. Abdullah Cahit Karaoğlanlı 4415, Dr. Öğr. Üyesi Shashanka Rajendrachari 4188. sırada, “Eğitim” alanında Doç. Dr. Ramazan Yılmaz 1134. sırada, son olarak “Tıbbi ve Biyomoleküler Kimya” alanında Dr. Öğr. Üyesi Parham Taslimi ise 44. sırada yer aldı.

“Her geçen gün daha iyi olabilmek adına var gücümüzle çalışmaktayız.”

Stanford Üniversitesi’nin koordinatörlüğünde yapılan çalışmayla Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesi’ne girmeyi başaran öğretim üyelerini tebrik eden Bartın Üniversi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, her alanda gösterdikleri başarılarla geleceğe sağlam adımlarla yürüdüklerini ifade ederek; “Bartın Üniversitesi olarak her geçen gün daha iyi olabilmek adına var gücümüzle çalışmaktayız. Üniversitemizde uygulamaya koyduğumuz bilimsel verimlilik ve sürdürülebilirlik ilkeleri neticesinde ulusal ve uluslararası anlamda adımızdan daha fazla söz ettirmeye başladık. Yaşanan değişim ve gelişimin en güzel örneklerinden bir tanesi de geçen yıl 2 isim ile dâhil olduğumuz “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” listesine bu yıl 6 isim ile katılmamızdır. Ortaya koyduğumuz ilkeler ve gelecek vizyonu neticesinde ilerleyen yıllarda bu sayının daha da artacağına inanıyorum. Bu düşüncelerle, Bartın Üniversitesi’nin gelişimine katkı sunan tüm bileşenlerimizle birlikte Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesi’ne girmeyi başaran Prof. Dr. Mehmet Zahmakıran, Prof. Dr. Osman Gençel, Doç. Dr. Abdullah Cahit Karaoğlanlı, Doç. Dr. Ramazan Yılmaz, Dr. Öğr. Üyesi Parham Taslim’i ve Dr. Öğr. Üyesi Shashanka Rajendrachar’i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum". Şeklinde konuştu.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00552
0.006152021-12-06 16:53:45