Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN VALİLİĞİ “PİS KOKULARA” EL ATTI

Okunma: 5819

05.07.2018 18:50

Facebook'ta Paylaş

Edinilen bilgilere göre Bartın Valiliği Bartın Çimentonun kurmuş olduğu ve yaklaşık 4 aydır gündemden düşmeyen arıtma çamuru geri dönüşüm tesisi hakkında inceleme başlattı.

 

Bartın Valiliğinden verilen İnceleme talimatı kapsamında fabrika çevresinde ve fabrikaya uzak mesafeden hava kirliliği ve ağır metallerin ölçümü, fabrikaya yakın ve uzak noktalardan alınacak topraklar üzerinde zehirli kimyasalların ve ağır metallerin ölçümü ve Bartın Çayı üzerinde fabrikanın alt tarafında kalan ırmak suyu numunesi, yukarı bölgelerde kalan ırmak suyu numunesi ve denizden deniz suyu numunesi alınarak zehirli kimyasallar ve ağır metallerin ölçümlerinin yapılması için talimat verildi.

 

Daha önce ne olmuştu

 

Nisan ayının ortalarında şehri ağır bir gaz kokusu sarmış herkes doğalgaz ihbar hattını arayıp arıza kaydı açtırmıştı. Doğalgaz firması yapılan tüm inceleme ve denetlemelerde doğalgaz kaçağına rastlanmadığını açıklamıştı. Yapılan inceleme ve tetkikler sonucu doğalgaz benzeri kokunun Bartın çimento fabrikası sahası içine kurulan arıtma çamuru geri dönüşüm tesisinde biriken metan gazı olduğu ortaya çıkmıştı.

 

Tamda metan gazı kokusu gitti derken bu seferde arıtma çamuru nakliyesi ve depolamasından kaynaklı son derece ağır olan koku şehri sarmıştı.

 

BU DURUMA BENZER BİR ÖRNEK 2014 YILINDA BURSA’DA YAŞANMIŞTI

 

20 Mart 2014 tarihinde Bursa Çimento Fabrikasının bacasından atılan ağır kokulu zehirli gaz şehrin bazı bölümlerini etkilemiş bu nedenlede yüzlerce kişi hastanelik olmuştu.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.26736
0.267752020-05-26 20:39:27