Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN VE BATMAN YİNE KARIŞTI...

Bu defa Ulusal medya karıştırdı...

Okunma: 21916

15.02.2017 12:37

Facebook'ta Paylaş

Geçmiş yıllarda isim yakınlıkları nedeniyle özellikle posta ve kargo gönderilerinde karışıklık yaşanan Bartın ve Batman bu defa hava kirliliği konusunda karıştırıldı.

 

Dünya Sağlık Örğütü şehirlerdeki hava kalitesini güncel olarak gösteren veri tabanını kullanarak, kentlerde hava kalitesi üzerine özel bir analiz yayınlamıştı.

 

Analiz, Avrupa’dan ABD’ye, Afrika’dan, Asya’ya hava kirliliğinin en yoğun yaşandığı kentlere dair bilgileri içerirken Dünya Sağlık Örgütü’nün çapı 2,5 mikron ve altında olan partikül madde hesabına dayanarak yaptığı çalışmaya göre Avrupa’da hava kirliliğinin en çok yaşandığı ilk 10 kentten sekizinin Türkiye’de olduğu belirtilmişti.

 

Analize göre Avrupa’da havanın en kirli olduğu şehir Makedonya’nın Tetevo kenti olurken ikinci sırada Batman, üçüncü sırada ise Hakkari’nin yer aldığı açıklandı.

 

Batman ve Bartın arasındaki karışıklık bu defa Dünya Sağlık Örğütü’nün hava kirliliği haberinde yaşandı.

 

Birçok ulusal haber sitesinde Avrupa’nın havası en kirli ikinci kenti Batman olduğu halde Bartın olarak açıklandı.

 

Söz konusu haber FOX TV’nin en çok takip edilen programlarından biri olan Çalar Saat programında da yer alırken Batman ve Bartın’ın karıştırılması nedeniyle Bartın haber programlarında ve haber sitelerinde, Avrupa’nın en kirli havasına sahip kentlerinden biri olarak geçti.

 

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.09363
0.094112020-07-13 21:44:23