Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN’A EVET İÇİN GELDİLER

MHP Genel Başkan Yardımcısından "Seve seve destek vereceğiz." açıklaması.

Okunma: 5856

13.03.2017 17:07

mhp, genel başkan yardımcısı, ruhsar demirel, sultan gündüz, mustafa mit, cemal akın, ercüment özçelik, murat demir, nuran akmaz,
Facebook'ta Paylaş

 

Bartın’a gelerek basın toplantısı ve halk toplantısına katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ruhsar Demirel, “Biz devlet için, millet için, Cumhuriyet için, Türklüğün bekası için, Türkiye için evet diyeceğiz. Evet diyerek millet devlet kaynaşma ve kenetlenmesine seve seve destek vereceğiz. Sonuna kadar millet, sonsuza kadar devlet için 16 Nisan’da evet diyoruz.” Açıklamasında bulundu.

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ruhsar Demirel, MYK Üyesi Dr. Sultan Gündüz ve MHP İstanbul Milletvekili Mustafa Mit Bartın’a gelerek referandumda neden evet diyeceklerini açıkladılar.

 

Milliyetçi Hareket Partisi’nin üst düzey isimler arasında yer alan Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ruhsar Demirel, MYK Üyesi Dr. Sultan Gündüz ve MHP İstanbul Milletvekili Mustafa Mit Bartın’da Belediye Başkanı Cemal Akın, İl Başkanı Ercüment Özçelik, Merkez İlçe Başkanı Murat Demir, Kadın Kolları Başkanı Nuran Akmaz, teşkilat üyeleri ve partililer tarafından karşılandı.

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Ruhsar Demirel basın mensuplarına yaptığı açıklamada Türk töresine uygun bir devlet düzeninin devamını ertelenemez bir hedef olarak gördüklerini belirtip şunları söyledi;

 

“FETÖ, PKK, İŞİD, PYD, YPG tüm terör örgütleri iplerini ellerinde tutanların tarafından Türkiye’ye yönlendirilmişken bunca sorun içinde devlet güçlü olmadığı, seri kararlar alamadığı, yönetimde fiili hukuki karmaşası sürdüğü müddetçe Türkiye Cumhuriyeti’nin 1923 ruhuyla devamı mümkün görülmemektedir.

 

Ülkemizin etrafından tüm bunlar olurken 2007 yılında TBMM’de yapılması gereken Cumhurbaşkanı seçiminin 367 toplamdı yeter sayısı dayatması ile çıkmaza girmesi, Cumhurbaşkanın halkoyuyla seçilmesi neticesini getirmiş ve sistem değişikliği için kaçınılmaz sonun başlangıcı olmuştur. Ve sonuçta 2014 Ağustosunda Cumhurbaşkanı ilk kez halkoyuyla seçilmiştir.

 

15 Temmuz Darbe kalkışmasının gerçekleşmesi sonrasında ise Türkiye toparlanması milli bekanın muhafazası için Türkiye milliyetçinin devreye girmesi inisiyatif alması kaçınılmaz bir hal almıştır. İç sorunlara gömülmek siyasi kavgalar ve kutuplaşmalarla bölünmek hiçbirimizin tasvip etmeyeceği bir durumdur. Devletle millet arasındaki kenetlenmenin güçlendirilmesi gerekmektedir.

 

11 Ekim 2016 tarihli TBMM Grup Toplantımızda Genel Başkanımız sayın Devlet Bahçeli hükümet etme sistemindeki fiili sıkıntıların açılması yönetimdeki karmaşa ve anayasaya aykırı durumun rejim krizine dönüşmeden çözülmesi için Adalet ve Kalkınma Partisine çağrıda bulunmuştur. Türk Milliyetçiliğinin açtığı yolda milli ruh ve ahlakın belirlediği ilkeler etrafında Türkiye’nin tarihi temellerinden kopmadan milli yeminlerinden ayrılmadan yenilenmiş bir sistem yapısı ile devamı şarttır ve bu ancak demokrasinin rehberliğinde olabilecektir. Yenilenmiş bir uzlaşma, kucaklaşma ve dayanışma ruhuna acilen ihtiyaç vardır. Milliyetçi Hareket Partisi’nin gayesi ve amacı tamamen bunun içindir.

 

16 Nisanda oylanacak olan hükümet etme sistemidir. Milletimiz huzuruna getirilen anayasa değişikliğini oylayacak kendi geleceği hakkında kendisi kararını verecektir. Referandumun yeni kutuplaşmalara sebep olamaması arzusundayız. Biz herkesin kararına hürmetkarız milletin tercihi ile çıkacak sonuca da herkesin saygılı olmasını bekliyoruz.

 

Biz devletteki karmaşanın son bulması devleti yönetenlerin anayasal sınırlara çekilmesi için 16 Nisanda evet diyeceğiz ve 80 milyona da evet çağrısı yapıyoruz.

 

Mahkemelerin bağımsızlığının yanı sıra tarafsızlığının sağlanmasına, 18 yaşının dolduran vatandaşlarımızın da seçilme hakkını elde etmesine, Türkiye’nin artan nüfusu nedeniyle milletvekili sayısının 600’e çıkmasına, milletvekili genel seçimi ile Cumhurbaşkanlığı seçim döneminin 5 yılda bir ve aynı gün yapılmasına, Gazi Meclisimizin yasama yetkisini güvenceye alarak denetim fonksiyonlarının güçlendirilerek daha da etkinleştirilmesine devlet yönetimindeki fiili zorlama ve açmazın bitmesi ve siyasetin toplum sözleşmesi sınırlarına çekilmesine, güçler ayrılığının belirginleşmesine, yürütmeyi tahkim edip yürütmenin başı olan Cumhurbaşkanına cezai sorumluluk getirilmesine evet diyoruz.

 

Türklüğün bekası için evet dediklerine de vurgu yapan Dr. Demirel, “Bu ülke için yeminimiz var vazgeçilmeyecektir. Biz devlet için, millet için, Cumhuriyet için, Türklüğün bekası için, Türkiye için evet diyeceğiz. Evet diyerek millet devlet kaynaşma ve kenetlenmesine seve seve destek vereceğiz. Sonuna kadar millet sonsuza kadar devlet 16 Nisanda evet diyoruz.” 

Etiketler: mhp, genel başkan yardımcısı, ruhsar demirel, sultan gündüz, mustafa mit, cemal akın, ercüment özçelik, murat demir, nuran akmaz,
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1.83978
1.840372020-07-13 20:32:24