Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN'A GELEN JAPON HEYET PROJE ALANINI İNCELEDİ

...

Okunma: 433

28.06.2019 11:31

Facebook'ta Paylaş

Japonya Büyükelçiliği'nin Yerel Projelere 90 bin Dolar Hibe Programı kapsamında  Bartın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından valilik Proje ekiplerinin katkılarıyla hazırlanan "Bilinçli ve Güçlü Kadınlar Diyarı Bartın" isimli proje ön değerlendirme aşamasını başarılı bir şekilde tamamladı.

 

Değerlendirmenin ardından  projeyi yerinde incelemek ve detaylı değerlendirmelerde bulunmak üzere Japonya Büyükelçiliği temsilcileri Ekonomi Bölümü İkinci Katibi Toshifumi Endo ve Proje Uzmanı Gözde Gülşah Baskın Bartın'a geldi.

 

Bartın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Feridun Güler, ile  Valilik Proje ekibinin eşlik ettiği Japonya Büyükelçiliği temsilcilerinden oluşan heyet ilk olarak Amasra ilçesini ziyaret edilerek tarihi ve turistik yerleri tanıtıldı. Valilik ziyaretinde Japonya Büyükelçiliği temsilcilerinden oluşan heyet  ilk olarak Çeşm-i Cihan Toplantı Salonunda Vali Yardımcısı Hasan Ruhi Yaylacı başkanlığında yapılan toplantı gerçekleştirildi.

 

Proje masaya yatırıldı


Proje ekibinin tanıtılmasıyla başlayan ve "Bilinçli ve Güçlü Kadınlar Diyarı Bartın" projesinin görüşüldüğü toplantı, karşılıklı görüş alışverişiyle son buldu.  

 

Ardından Kozcağız beldesinde hayata geçirilmesi planlanan projenin mikro bir örneği olan ve Bartın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren Proje Uygulama Eğitim Merkezi tanıtılarak atölye çalışmaları hakkında bilgi verildi. Japonya Büyükelçiliği temsilcilerinden oluşan heyet, proje ekibi  eşliğinde Kozcağız beldesinde yapılması planlanan proje alanını ziyaret etti.  

 

Kozcağız Belde Belediye Başkanı Mustafa Karaman tarafından karşılanan heyet,  proje sahasında incelemelerde bulunarak  proje ekibinden bilgi aldı. 

 

 
  •  

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.17174
0.172042019-12-12 05:57:55