Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN’DA AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI PROFİLİ ARAŞTIRILACAK

...

Okunma: 1961

04.04.2018 16:36

ağız, ağız sağlığı, diş sağlığı, diş, profil, araştırma, birkan bildirici, atılgan kiraz, ebru gören, sağlık bakanlığı, bartın haber, sağlık haber, bartın haberleri, bartın tv, bartın televizyonu
Facebook'ta Paylaş

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından “Türkiye Ağız ve Diş Sağlığı Profili Araştırması” kapsamında Bartın’da da çalışmalar yapılacağı kaydedildi.

 

Bartın İl Sağlık Müdürlüğünce Türkiye’nin tüm illerinde gerçekleşecek Ağız ve Diş Sağlığı Profili Araştırması hakkında yapılan açıklamada, “Ülkemizdeki ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin yükseltmek, ağız ve diş sağlığı hastalıklarının prevalans ve insidansını belirlemek, ilgili risk faktörlerine ilişkin verileri analiz etmek ve bölgesel ve ulusal programların yapılmasında gereken veri tabanını oluşturmak amacıyla Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından “Türkiye Ağız ve Diş Sağlığı Profili Araştırması” yapılacaktır. En son 2004 yılında yapılan bu araştırma bu yıl 81 il de yapılacaktır.” ifadelerine yer verildi.

 

Veriler komisyona aktarılacak

 

Açıklamada Bartın’da yapılacak saha çalışmalarının sağlık bakanlığı bünyesinde kurulan komisyona aktarılacağı da kaydedilirken, “Bu araştırma toplumumuzun ağız sağlığı durumlarını değerlendirmek ve gerekli tedavilerin neler olduğunu tespit etmek için yürütülen bilimsel verilerin en sağlıklı şekilde ortaya çıkaracak araştırmadır.  Bu araştırma kapsamın da Bartın ilimizde Dt. Birkan Bildirici, Dt. Atılgan Kiraz ve Dt. Ebru Gören tarafından saha taraması yapılıp TÜİK tarafından belirlenen adresler de ikamet eden vatandaşlarımızın ağız ve diş muayeneleri yapılarak veriler kaydedilip Sağlık Bakanlığı bünyesinde kurulan komisyona aktarılacaktır. Sağlık Bakanlığı bünyesinde kurulan komisyon tarafından Türkiye Ağız ve Diş Sağlığı Profili çıkarılacaktır.” denildi.

 

Etiketler: ağız, ağız sağlığı, diş sağlığı, diş, profil, araştırma, birkan bildirici, atılgan kiraz, ebru gören, sağlık bakanlığı, bartın haber, sağlık haber, bartın haberleri, bartın tv, bartın televizyonu
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.0455
0.045842020-02-18 13:53:56