Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN'DA BAYRAM HEYECANI BAŞLADI

...

Okunma: 3458

09.08.2019 12:00

Facebook'ta Paylaş

Kurban Bayramı tatilini Bartın’da geçirmek isteyen gurbetçilerimiz bayram öncesinde Bartın’a akın etmeye başlarken şehirde hareketlilik arttı. 

 

Kurban Bayramı tatili için İstanbul başta olmak üzere Ankara, Bursa, İzmir, Tekirdağ, Çorlu, Antalya gibi büyükşehirlerden otobüsler ve hususi araçlarıyla on binlerce kişi Bartın’a gelmeye hazırlanıyor.

 

Kastamonu, Karabük, Zonguldak, Bolu ve Düzce gibi komşu illerde yaşayan gurbetçilerimizde Bartın’a gelmeye başladı.

 

Yurdun dört bir yanından Bartın’a akın eden gurbetçilerimiz nedeniyle şehir, ilçe ve belde merkezlerinde hareketlilik artmaya başlaldı. Gurbetçilerimizle birlikte özellikle kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımızın da bayram alışverişi için kent merkezine gelmeleri bayram öncesinde Bartın’da esnafın yüzünü güldürüyor.

 

Yarın ve Arife Günü kurulan pazarlarda yoğunluğun en üst seviyeye tırmanması bekleniyor.

 

 

Otobüslerde yer yok 

Bartın Şehirlerarası Terminalinde de büyük hareketlilik yaşanmaya başladı. Otobüs firmalarından günler önce rezervasyonlarını yapıp biletlerini alan gurbetçilerimiz memleketleri Bartın’a gelmenin sevincini yaşarken otobüs firmalarında yer bulamayan gurbetçilerimiz ise firmaların açtığı ek seferlerden yer bulmaya çalışıyor.

 

Trafik arttı

 

Bayram tatili için binlerce gurbetçimizin de hususi araçlarıyla Bartın’a gelmeleri kent merkezi girişlerinde ki kavşak noktalarında ve şehir merkezi içinde uzun araç kuyruklarının oluşmasına neden olmaya başladı.

 

 
  •  

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.01359
0.014292021-09-25 14:51:14