Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN'DA CAMİ ÇOCUK BULUŞMASI...

...

Okunma: 2968

28.07.2017 19:54

cami, çocuk, bartın, vaaz, hutbe, aşağı cami
Facebook'ta Paylaş

Bartın İl Müftülüğü tarafından ‘Cami ve Çocuk Buluşması’ konulu program gerçekleştirildi.
 

Bartın’da Aşağı Camide gerçekleştirilen programda il merkezinde bulunan yaz kuran kurslarına giden yaklaşık 200 öğrenci bir araya geldi. Etkinlik kapsamında öğrencilerin katılımlarıyla ilahiler okundu, Kuran-ı Kerim tilaveti ve bilgi yarışması düzenlendi. Bilgi yarışmasını kazanan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. 

 

Aşağı Cami İmamı İbrahim Azaklı program öncesinde yaptığı konuşmada diğer camilerimizden gelen öğrencilerimizle Cami Çocuk Buluşması daha coşkulu geçiyor. Duyarlı ailelerimiz de buradalar programımıza renk katıyorlar, bu da ayrı bir güzellik. Cami Çocuk Buluşması Diyanet İşleri Başkanlığımızın programı dahilinde İl Müftlüğümüz koordinasyonun da gerçekleşiyor. Hepiniz programımıza hoş geldiniz.” diye konuştu.

 

Programa katılan Vaiz İhsan Yazıcıol’da camilerin geçmişte hep yaşlılarla dolduğunu ifade ederek başladığı konuşmasında, “Bugün söz siz çocukların. Hutbeyi siz okuyacak,   Kuran-ı Kerim’i siz okuyacaksınız. Sizleri, annelerinizi ve babalarınız tebrik ediyorum. Sizleri bu şekilde hazırlayıp bu programa hazırlayan hocalarımızı canı gönülden tebrik ediyorum. Sizler kutlu, mutlu bir cemaatsiniz. Allah, inşallah hepinize İslam’a uygun bir hayat sürdürmeyi nasip ediyorum.” dedi.

 

Konuşmaların ardından başlayan programda çocuklar tarafından Kur’an tilaveti, Allah sevgisi konulu vaaz, Peygamber sevgisi konulu hutbe sunumu gerçekleştirildi. Ayrıca program dahilinde çocuklar ilahi ve şiirler okurken ildeki dini, tarihi ve milli unsurları içeren genel kültür konularında bilgiler aktarıldı.

 

Çocuklara temel değerlerle ilgili ayet ve hadislerin anlatıldığı programda çocuklar arasında beyin fırtınası gerçekleştirildi. Yine dini eylem ve kavramlarının beden hareketleri ile anlatıldığı ve çocuklardan bu kavramları bilmesinin istendiği sesiz anlatım düzenlendi.

 

Diyanet Çocuk Dergisi bilgi kartları kullanılarak çocuklar arasında bilgi yarışması da düzenlendi. Program yine çocukların okudu dualarla sona erdi.

 

Programa katılan aileler çocuklarının aldıkları eğitimler sonrasında dini konularda ne derece bilgi sahibi olduklarını gururlanarak takip etti. Program boyunca çocukların hem eğlendiği hem de kendilerine verilen görevleri büyük bir sorumluluk ve başarı içerisinde icra ettikleri gözlemlendi.

Etiketler: cami, çocuk, bartın, vaaz, hutbe, aşağı cami
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00344
0.003842020-09-25 09:39:33