Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN'DA DOĞALGAZ HASRETİ BİTMİYOR!

...

Okunma: 1526

23.07.2019 15:37

Facebook'ta Paylaş

Siyasiler her ne kadar Bartın’ın tamamının doğalgaza kavuştuğunu söylese de şehir merkezinde doğalgaza kavuşamamış bölgeler var. Üstelik bazı bölgelerde sokağın yarısına kadar gelen doğalgaz hattı aynı sokağın diğer yarısına planlama farklılığından dolayı geçmemiş durumda.

 

Şiremirçavuş Mahallesi İğciler Sokakta, Akmercan Gaz Şirketi yaklaşık üç (3) yıl önce doğalgaz hattı çalışması gerçekleştirdi. İğciler Sokakta yapılan hat çekme çalışması sokağın yarısında durdu ve aradan aylar-yıllar geçmesine rağmen sokağın devamına hat çekme çalışması yapılmıyor. Sokağın devamında 792. sokak  var ve mahalle burada bitiyor.

 

Yarısında doğalgaz olan ve diğer yarısında doğalgaz olmayan sokak sakinleri doğalgaz hattının çekilmesi ve abonelik için gaz şirketine başvuruda bulunmalarına karşın sokağın devamının projede olmadığı yanıtını alıyorlar.

 

Vatandaşlar hem gaz şirketine hem de belediyeye defalarca müracaatta bulunmalarına karşın hiçbir sonuç alamıyorlar.

 

Toplamı sadece 300 metre olan sokakta iki büyük site ve 100’ün üzerinde konut yer alıyor.

 

31 Mart seçimleri öncesi seçim çalışmaları kapsamında bölgeyi ziyaret eden Belediye Başkanı Cemal Akın da 2019 yılında bölge sakinlerine doğalgaz müjdesi veriyor.

 

Başkan Akın seçim döneminde bu sözü veriyor vermesine ancak bölgede hala hiçbir çalışma yok. Olacağa da benzemiyor.

 

Bölgede bulunan konut yoğunluğu oldukça fazla ve halen katı yakıtlı sistemler kullanmaya devam eden vatandaşlar burada yakılan kömür dumanından dolayı Bartın’ın havasının kirlenmeye devam ettiğini ve kendilerinin de bu durumdan en çok etkilenen kesim olduklarını belirtiyorlar.

 

Şehrin merkezinde olmalarına karşın yıllardır doğalgaza kavuşamayan bölge sakinleri siyasilerin ilçelere ve beldelere verilen doğalgaz vaatlerini de hayretle takip ediyorlar.

 

Sadece 300 metrelik hattın 3 yılda bitirilememesinin ardında büyük bir ihmalin ve sorumsuzluğun yattığını belirten sokak sakinleri, sorumluluğu bulunan Belediye ve Valilik makamının da insiyatif kullanarak mağduriyetlerini gidermelerini bekliyorlar.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.00314
0.003662021-04-12 16:24:32