Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN'DA GÖZ YAŞARTAN BİRLİKTELİK

...

Okunma: 5555

22.10.2018 19:07

oğuz güldal gülşen, dmd, dmd hastalığı, bartın, turhan kalaycı, hatice ilknur erkan, ercüment özçelik, ünal yurtbay, kök hücre, kök hücre tedavisi, bartın tv, yardım kampanyası, yardım çağrısı
Facebook'ta Paylaş

Bartın’da AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, CHP İl Başkanı Hatice İlknur Erkan, MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik ve Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay, Hindistan’da olması gereken kök hücre tedavisinin birinci seansı için maddi desteğe ihtiyacı olan 24 yaşındaki Duchenne Musküler Distrofi (DMD) hastası 24 yaşındaki Oğuz Güldal Gülşen için bir araya gelerek Bartın TV tarafından sosyal medya aracılığı ile yapılan canlı yayında yardım topladı.  Yayına Bartın’daki basın kuruluşlarının tamamı da destek verdi.

 

Siyaset bir kenara itildi

 

Siyasetin bir kenara bırakıldığı, birlik, beraberlik görüntülerinin ortaya çıktığı yayında gencin birinci seans için ihtiyacı olan miktar 2,5 saat gibi kısa bir süre içerisinde toplandı. Bartın’daki bütün basın kuruluşlarının da destek verdiği etkinlikte, il başkanları telefonlarındaki numaraları da arayarak yardım talebinde bulundu. Yaklaşık 20 bin kişinin izlediği yayında hedeflenen maddi desteğe kısa sürede ulaşıldı. Belediye Başkanı Cemal Akın da yayına telefonla bağlanarak yardımda bulunurken, , Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık, Baro Başkanı Ferhat Parlatır da yönetim kurulunu toplayarak miktar belirleme sözü verdi. Hastalığı için 3 seans kök hücre tedavisi almak zorunda olan gencin birinci seans için yaklaşık 3 saatlik canlı yayında paranın büyük kısmının toplandı.

 

“Destek beklentilerimiz devam ediyor”

 

Hiç ummadığı bir anda hayatının değiştiğini belirten Oğuz Güldal Gülşen, “Allah hepsinden razı olsun. Birlik içinde oldular tedavim için mücadele ettiler. Çok teşekkür ediyorum” dedi. Maden emeklisi olan baba Eftal Gülşen de, “Çocuğumuzun birinci seans tedavisi için 100 bin lira gerekiyordu. Durumumuz acildi ve bir an önce bu parayı bulmamız lazımdı. Siyasi partilerimiz bir araya geldiler ve tedavinin başlaması için lazım olan parayı topladılar. Bundan sonra 2 seans daha yapılacak ve bunun içinde yardım toplamaya devam edeceğiz. Destek beklentilerimiz devam ediyor. Tüm hayırseverlerin desteğini bekliyoruz” diye konuştu.

 

“Yardımlar devam etmeli”

 

Programın kapanışında konuşan MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik de, “Saygıdeğer halkımıza çok iyi niyetlerle başlamış olduğumuz bu kampanyaya desteklerinden dolayı şahsım ve camiamız adına çok teşekkür ediyorum. Umarım başladığı güzellikle devam eder. Bu akşam burada olduğu şekliyle kalmasın istiyoruz. Çünkü çok daha büyük miktarlara ihtiyaçlarımız var. Kardeşimizin bir senası 100 bin lira tutuyor. Tedaviden 3 seans faydalanması gerektiği için bu kampanyanın halımız arasında devam etmesinden yanayız. Bunun için bizde elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Basın mensupları arkadaşlarımıza da bizi bu kampanyada buluşturdukları için teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

“Birlik ve beraberlik içindeyiz”

 

CHP İl Başkanı İlknur Erkan ise, “Amacımız kardeşimizin sağlığına kavuşması ve bize söylendiği an kabul ettik. Siyaset vatandaş için yapılır ve biz bu konularda birlik ve beraberliğe her zaman varız. Kardeşimiz için de elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. El birliği ile inşallah onun sağlığı için ne gerekiyorsa yapacağız. Bu akşam da emeği geçen herkese, basın mensubu arkadaşlarımıza, tüm halkımıza bu kampanyaya katıldıkları için çok teşekkür ediyorum” dedi.  

 

“Birlikteliğimiz devam edecek”

 

CHP Merkez İlçe Başkanı Hacı Gölbucaklı da şunları söyledi: “Bu akşam gerçekten halkımız çok ilgi gösterdi. Hepsinden Allah razı olsun. Bu akşam bizleri buraya toplayan arkadaşlarımıza da çok teşekkür ediyoruz. Bu birliktelik bu ortamda her zaman bir araya gelir. Ne kadar siyasi olsak da burada siyasetçi olarak bulunmuyoruz. İleride bu kardeşimiz için tekrar toplanacağız. Şimdi gidip gelsin ve sağlığını biraz toparlasın. Bundan sonraki seanslarına da desteklerimizi devam ettireceğiz. Kardeşimize de acil şifalar diliyoruz.”

 

“Sağlıklı şekilde dönsün”

 

Saadet Partisi İl Başkanı Ünal Yurtbay da, “Bu akşam Bartınlı kardeşlerimiz gerçekten gereğini yaptılar. Oğuz kardeşimizin tedavisinin ilk hamlesi için gereken meblağ toplandı. Önümüzdeki Cuma gününe kadar paraların ulaşması gerekiyor. Çünkü cumartesi günü kardeşimizi yolcu edeceğiz. Kendisini de inşallah gelişinde daha sağlıklı bir halde karşılarız. Bu kampanyaya destek veren halkımıza şahsım ve partimiz adına şükranlarımız sunuyorum. Biz her ne kadar farklı siyasi partilerin temsilcileri olsak da böyle bir hayırda bir araya gelmeyi başarıyoruz. Bunun içinde teşekkürlerimi arz ediyorum. Oğuz kardeşimize de acil şifalar diliyorum” şeklinde konuştu.  

 

“Önceliğimiz Bartın”

 

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı ise, “Ben duyarlı halkımıza, kardeşlerimize çok çok teşekkür ediyorum. Öncelikle siyasi parti temsilcilerine teşekkür ediyorum. Elit’te Cafe sahibi Orhan kardeşimize, basın mensupları Akif Yaman, Hasan Camcı, Bülent Bostancı, Halil Tekin, Süleyman Karaman, Muhammet Çelen ve yayın için desteklerini esirgemeyen bütün basın camiası kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Bu akşam ilk etabı tamamladık. İnşallah kardeşimiz düzelerek gelir. Bu akşam herkes yardımda bulunmak için yarıştı. Onlara şimdiden hayırlı yolculuklar diliyoruz. Yardımda bulunan kardeşlerimiz bir verdilerse rabbimiz onlara bin versin. Hepsinden Allah razı olsun. Bizler siyasetçiler olarak birlik içindeyiz. Bartın için her konuda birlik içinde hareket edeceğiz. Önceliğimiz Bartın. ” ifadesini kullandı.

 

Etiketler: oğuz güldal gülşen, dmd, dmd hastalığı, bartın, turhan kalaycı, hatice ilknur erkan, ercüment özçelik, ünal yurtbay, kök hücre, kök hücre tedavisi, bartın tv, yardım kampanyası, yardım çağrısı
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.1605
0.161082019-09-18 10:41:00