Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN’DA SANKO HOLDİNG İFTARI

SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adil Sani Konukoğlu'da Bartın'a geldi...

Okunma: 3633

07.06.2017 14:37

sanko holding, bartın çimento, iftar, adil sani konukoğlu, tansu tuğlu, ibrahim keretli
Facebook'ta Paylaş

 

SANKO Holding tarafından uzun yıllardır gerçekleştirilerek geleneksel bir boyut kazanan SANKO iftar yemekleri kapsamında SANKO Holding Bartın Çimento çalışanları da bir araya geldi. İftar programı için Bartın’a gelen SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adil Sani Konukoğlu Türkiye’nin üzerinde çeşitli oyunlar oynandığını ifade edip, “Biliyoruz ki yüce Türk milleti her zaman bu badirelerin altından kalkmıştır. Önümüz aydınlık, yolumuz uzun. Biz birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz takdirde var gücümüzle ülkemiz için, bayrağımız için, vatanımız için, el ele verip çalıştığımız takdirde başaramayacağımız hiçbir şey yoktur.” dedi.

 

 

SANKO Holding’in tüm şirketlerinde uzun yıllardır sürdürdüğü geleneksel iftar programı Bartın Çimento Fabrikası içinde düzenlendi. AS Düğün ve Kongre Salonunda düzenlenen iftar yemeği Bartın protokolü ve SANKO Holding Bartın Çimento çalışanları ile ailelerini de bir araya getirdi.

 

İftar yemeğine SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Bartın Valisi Nusret Dirim, CHP Milletvekili Muhammet Rıza Yalçınkaya, Belediye Başkanı Cemal Akın, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Osman Aslan, İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu, Bartın Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Bozkurt, İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Manav, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Ekrem Öztekneci, Liman Başkanı Haydar Gökçe, Gümrük Müdürü Burhan Ayhanoğlu, Bartın Çimento Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı M. Tansu Tuğlu ve Bartın Çimento Fabrikası Genel Müdürü İbrahim Keretli ile çalışanlar, çalışan aileleri ve davetliler katıldı.

 

Konukoğlu: “Önümüz aydınlık, yolumuz uzun”

 

İftar yemeği sonrasında bir konuşma yapan SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adil Sani Konukoğlu 2016 15 Temmuz’da hain bir saldırı ile karşı karşıya kaldık. O günden sonra ülkemizin etrafında inanılmaz derecede yurt dışındaki mihraklar tarafından oyunlar oynanıyor. Biliyorsunuz Suriye’de hem de Irak’ta inanılmaz derecede katliamlar yapılıyor. Oradaki insanların hiçbir düzeni kalmadı. Yaklaşık 3 milyon insanı biz misafir olarak ülkemizde ağırlıyoruz. Gaziantep olarak da 450 bin tane Suriyeliye ev sahipliği yapıyoruz. Biz bundan gocunmuyoruz ama şunu da biliyoruz ki yüce Türk milleti her zaman bu badirelerin altından kalkmıştır. Önümüz aydınlık, yolumuz uzun. Biz birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz takdirde var gücümüzle ülkemiz için, bayrağımız için, vatanımız için, el ele verip çalıştığımız takdirde başaramayacağımız hiçbir şey yoktur. Bizim buna inancımız sonsuz.” dedi.

 

“Bu ülke her zaman dimdik ayakta kalacak”

 

Konukoğlu konuşmasının devamında SANKO camiasına teşekkür ederek, “Ailem adına, ülkem adına, bütün vatandaşlarımız adına hepinize teşekkür ediyorum. Bizim arkadaşlarımız hiçbir şekilde böyle işlere bulaşmadan el birliğiyle hem ülkeleri için hem de kendi şirketleri için çalıştılar. Ve bundan sonra da birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Ben tekrardan hepinize hayırlı Ramazanlar diliyorum. Rabbim güzel ülkemizi, çocuklarımıza bırakabileceğimiz şanlı bayrağımızı ve vatanımızı hiçbir şekilde böldürtmesin. Bizler ve bizim nesillerimiz hayatta olduğumuz müddetçe buna asla ve asla müsaade ettirmeyeceğimizi herkesin bilmesi gerekiyor. Yedi düvel şunu bilsin ki; bu ülke her zaman dimdik ayakta kalacak ve hiç kimse bu ülkeye zarar vermeyi ne göze alabilsin ne de aklının ucundan geçirsin. Çünkü onların hem gözünü hem de akıllarını alırız. Hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Keretli: “Onur duyuyoruz”

 

Bartın Çimento Fabrikası Müdürü İbrahim Keretli ise iftar yemeğine katılımlarından dolayı tüm davetlilere teşekkür ettiği konuşmasında, “Bartın Çimento olarak böyle bir organizasyonu düzenlemekten büyük onur duyuyoruz. Bu organizasyonu gerçekleştirmemizde bizlere desteklerini esirgemeyen Sayın Konukoğlu ailesine teşekkür ediyoruz. Tüm misafirlerimize sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu nice Ramazanlar diliyorum” dedi.

 

15 ve 20 yılını dolduran personellere hediyeler

 

Konuşmaların ardından SANKO Holding Bartın Çimento bünyesin de  15 ve 20'nci yılını dolduran çalışanlara plaket ve çeşitli hediyeler takdim edildi. Geleneksel SANKO çekilişinin de yapıldığı iftar programında kuralar protokol üyeleri tarafından çekildi. Şanslı isimler hediyelerini de protokol üyelerinin elinden aldı.

 

SANKO Holding Bartın Çimento Fabrikası

 

Batı Karadeniz Bölgesinde bulunan Bartın Çimento fabrikası Türkiye Çimento ve Toprak Sanayii T.A.Ş. Genel Müdürlüğü’ne bağlı bir KİT olarak Türkiye ekonomisine katkıda bulunmuş, 1993 tarihinden sonra özelleştirilmiştir.

 

28 Aralık 2005 yılında Sanko Holding bünyesine katılmıştır. Sanko Bartın Çimento Sanayii ve Ticaret A.Ş adı altında faaliyetini sürdürmektedir.

 

Bartın Çimento San. ve Tic.A.Ş. 2010 yılı itibari ile mevcut sistem üzerinde teknolojik iyileştirme   ve  geliştirme yaparak üretim kapasitesini arttırmıştır. Buna göre yıllık 250.000 ton klinker üretimi ile 350.000 ton çimento kapasitesiyle çalışan kuruluş, 2012 yılı itibariyle tamamlanan yatırım ile birlikte mevcut kapasiteyi yıllık 1,2 milyon ton klinker ve 1,5 milyon ton Çimento üretim kapasitesine ulaşmıştır. Tamamlanan yatırım ile birlikte çevreye ekonomik canlılık kazandıran, ek istihdam yaratan, rekabet gücünü arttıran, üretim maliyetinin düşürülmesine paralel hem ilimiz hem de ülkemize katma değer sağlayan modern bir tesise sahip olmuştur.

 

Bartın Çimento fabrikasına karayolu ile ulaşımın yanı sıra, 10 km mesafedeki limandan deniz yolu ile de ulaşmak mümkündür. Böylelikle bulunduğu konum itibariyle ülke ekonomisine katkıda bulunmanın ötesinde ihracat ve ithalatta da önemli rol oynamaktadır. Bulunduğu çevreye ekonomik bir canlılık kazandıran Bartın Çimento fabrikası yeni teknolojiyi de yakından izlemektedir.

 

Sanko Holding kronolojisi

 

Tekstil, bilişim, enerji, finans, sağlık, inşaat, ambalaj, avm, iş ve tarım makinaları, gayrimenkul ve eğitim sektörlerinde faaliyetler gösteren Sanko Holding kronolojisi şu şekildedir;

 

1904:  Büyük dede Sani Bey'in çalıştırdığı 7 dokuma tezgahı ile Holdingin temelleri atılmıştır. Sani Bey'in başlattığı dokumacılık işini sonraki yıllarda oğlu Zekeriye Konukoğlu yürütmüştür.

 

1926:  Zekeriye Bey, tezgah sayısını artırarak işlerini geliştirdi.   

 

1935:  Zekeriye Bey'in tezgahlarında çalışan sayısı 70'e ulaştı.   

 

1943:  Zekeriye Bey'in oğlu Sani Konukoğlu ilkokulu bitirdikten sonra dokumacılığa başlayarak iş hayatına atıldı.   

 

1947 - 1953:  Sani Konukoğlu 24 gözlü bobin makinası, apre makinası, 4  mekikli ekose gömleklik dokuyan tezgahları devreye alarak üretimini artırdı.   

 

1962:  Hidrofil pamuk tesisi kuruldu.   

 

1963:  1500 iğ kapasiteli pamuk ipliği tesisi kuruldu.   

 

1966:  Hilal Kollektif Şirketi kuruldu.   

 

1974:  Tekstilde kapasite 30.000 iğe çıkarıldı.   

 

1977:  Hilal Kollektif Şirketi, kurucusu Sani Konukoğlu'nun adı ve soyadından esinlenilerek SANKO Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş'ye dönüştürüldü.   

 

1983:  İsko Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kuruldu.   

 

1985:  Asko Tekstil Sanayi Ticaret ve Pazarlama A.Ş. Kuruldu.   

 

1989:  Kurumsal sosyal sorumluluk ve toplumsal dayanışmaya katkı sağlamak amacıyla Sani Konukoğlu Vakfı kuruldu.   

 

1992:  Sanko Pazarlama İthalat İhracat A.Ş. Kuruldu.   

 

1993:  Süper Film Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kuruldu.  

 

1994:  Kurucu Sani Konukoğlu'nun vefatının ardından Abdulkadir Konukoğlu Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine getirildi. Pure Cotton Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. Kuruldu.  

 

1995:  Özelleştirme ihalesi ile Adıyaman Çimento, Sanko Grup şirketleri arasına alındı. 

 

1996:  Özel Sani Konukoğlu Hastanesi kuruldu. Sanko Grup şirketleri, SANKO Holding çatısı altında yapılandırıldı.  

 

1997:  Gaziantep Ytong Sanayi A.Ş. Kuruldu. 

 

1999:  Sansu Gıda ve Meşrubat Sanayi Ticaret A.Ş. Kuruldu.  

 

2000:  Sanko Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş., Soft Havlu Sanayi ve Ticaret A.Ş. şirketleri kuruldu.   

 

2001:  Özel Sanko Okulları, Akora Teknoloji Pazarlama ve Sanayi A.Ş. şirketleri kuruldu.   

 

2005:  Özelleştirme ihalesi ile Bartın Çimento, Sanko Holding grup şirketleri arasına alındı.   

 

2006:  Narlı Çimento Fabrikası'nın yapımına başlandı.   

 

2007:  Sanko Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. kuruldu.  Sanibey Barajı ve Hidroelektrik Santrali inşaatına başlanıldı. Narlı Çimento Fabrikası Aralık ayında üretime geçti.  

 

2009:  SANKORES Çatalca Rüzgar Santrali (60 MW) üretime alındı.  Sanko Park AVM açıldı.     

 

2010:  Cevizlik Hidroelektrik Santrali (100 MW) üretime alındı.Sanibey Barajı ve Hidroelektrik Santrali (317 MW) üretime alındı. Sanko Makina Üretim Tesisleri hizmete girdi.  

 

2011:  Yokuşlu - Kalkandere Hidroelektrik Santralları (41 MW) üretime alındı  

 

2012:  Başak Traktör ve Tarım Makinaları, Sanko tarafından satın alındı.

 

2014:  Giresun Koçlu Hidroelektrik Santralı (37 MW) devreye alındı. 

 

2015:  Lafarge Ereğli Çimento Fabrikası, Sanko tarafından satın alındı.

 

2016:  Tokat Tepekışla Barahı ve Hidroelektrik Santrali (70 MW) üretime alındı.                                                                                                        

                                                

 

Etiketler: sanko holding, bartın çimento, iftar, adil sani konukoğlu, tansu tuğlu, ibrahim keretli
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.09937
0.099982019-09-19 05:54:20