Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN'DA ŞANTAJLI DOLANDIRICILIK ŞEBEKESİ ÇÖKERTİLDİ

...

Okunma: 667

08.07.2019 13:58

Facebook'ta Paylaş

Bartın’da anne-kız başta olmak üzere koca ve kayınbiraderin oluşturduğu cinsel tacizli, şantajlı dolandırıcılık şebekesi çökertildi.

 

Z.A. isimli şahıs kendisini sosyal medya üzerinden tehdit eden kişi ve kişilere bir yıl boyunca toplamda 1 milyon 287 bin 642 TL gönderdiğini belirterek tehditlerinden yıldığı kişi ve kişilerden şikayetçi oldu.

 

Bunun üzerine Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekiplerince çalışma başlatıldı.

 

Z.A. isimli şahsa kendisini sevgi Çağlar Olarak tanıtan kişinin gerçek kimliğinin M.Ö olduğu tespit edildi.

 

M.Ö’nün sosyal medya üzerinde geliştirdiği metot ile kızını ve kendisini şantaj oluşturma amacıyla YEM olarak kullandığı bunun içinde özellikle zengin iş adamı profilli kişileri seçtikleri anlaşıldı.

 

Sosyal medya hesaplarında maddi durumu iyi profilli kişilerle yaşı küçük kızının görüşmesini-arkadaşlık kurmasını sağladığı ve kızı ile irtibata geçen kişilere kızının fotoğrafını gönderttiği, karşı taraftan da kızına resim göndermesini sağladığı bu sırada hiçbir şey bilmiyormuş gibi aniden yakalama izlenimi vererek “seni yakaladım mahkemeye vereceğim” diyerek korkuttuğu ve bu kişileri anlaşmaya davet ettiği verdiği IBAN numaralarına paraları gönderttiği para göndermeyen kişileri de yaşı küçük çocuğuma internet üzerinden cinsel taciz yapıldı diyerek şikayette bulunduğu anlaşıldı.

 

Şüpheliler aynı yöntem ile Mersin'de de bir vatandaşın 518.000(beş yüz on sekiz bin) TL parasını aldıkları ve hesaplarına geçirdikleri anlaşıldı.

 

Cinsel tacizli, şantajlı dolandırıcılık olayını tüm aile bireyleri tarafından bilindiği IBAN numaralarının da M.Ö isimli kadının kocası, kardeşi, görümcesi, kayınbiraderine ait olduğu tespit edildi.

 

Müştekiler tarafından  yatırılan paraların bankadan M.Ö ve kocası S.Ö tarafından çekildiğine ait görüntüler de elde edildi.

 

Bartın Asayiş Şube Müdürlüğünce Ankara, Kayseri, Elazığ illerinde eşzamanlı olarak düzenlenen operasyon kapsamında 9 şüpheli şahıs yakalandı.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

9.45694
9.939682020-06-06 13:46:34