Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN’DA ÜRETİLİYOR TÜRKİYE’YE SATILIYOR

...

Okunma: 18843

15.05.2017 20:29

akpürçek pvc, rehau, pencere kapı üretimi, rehau, erdi akpürçek, ünsal akpürçek, adem akpürçek, bartın pencere fabrikası, bartın pvc fabrikası, bartın pvc üretimi
Facebook'ta Paylaş

Bartın’da plastik pencere ve kapı imalatı yapan Akpürçek PVC, 40’a yakın personeli ile CNC makineleri ve robot sisteminde günlük 3000 mtl PVC üretimi gerçekleştiriyor. PVC pencerede dünya markası alman malı REHAU’yu tercih eden firma Bartın’dan Zonguldak’a, Düzce’den Kastamonu’ya, İstanbul’dan Ankara’ya kadar Türkiye’nin birçok iline ürün satışı yaparken Bartın içinde hatırı sayılır bir katma değer oluşturuyor.

 

Bartın’da İnkumu yolu üzerinde yer alan, 2010 yılından bu yana CNC makineleri ve robot sistemler ile PVC üretimi gerçekleştiren Akpürçek PVC REHAU pencere ürünleri ile satış-pazarlama ağını bölge illerinden sonra İstanbul ve Ankara’ya yaydı.

 

Akpürçek PVC’nin Satış Direktörü Erdi Akpürçek,  firmanın 1984 yılına dayanan köklü geçmişine yakışır bir biçimde çalışmalarını sürdürdüğünü kaydederken neden REHAU ürünlerini tercih ettiklerinden firmanın gelecek planlarına kadar birçok konuda özel açıklamalarda bulundu.

 

Teknolojik gelişmeleri fabrikamıza entegre ediyoruz

Akpürçek olarak sektörde hizmet yolculuğuna 1984 yılında başladıklarını ve 1996’dan bu yana Bartın’da hizmet veren bir kuruluş olduklarını belirten Akpürçek PVC Satış Direktörü Erdi Akpürçek, “Akpürçek olarak 1996’dan bu yana bölgede hizmet veren bir kuruluşuz.  O yıllarda 200 m2 atölyelerde manuel usul üretim yapıyorduk. 2010 yılında fabrikasyon pencereye geçerek CNC makineleri ve robot sisteminde pencere üretimine başladık. O günden bugüne teknolojiyi kullanarak pencere üretimi gerçekleştiriyoruz ve teknolojik tüm gelişmeleri yakından takip ederek fabrikamıza entegre ediyoruz. Bu anlamda bölgede ilk ve tek firmalardan biriyiz.” Dedi.

 

İstanbul ve Ankara’ya üretim yapıyoruz

 

Günlük üretim kapasitelerinin Bartın’ın ihtiyacının çok üzerinde olduğunu ve bölge illerinin yanı sıra İstanbul-Ankara gibi illere de üretim yaptıklarını ifade eden Akpürçek, “Yaklaşık dört dönümlük bir alan ve 2 bin 500 m2 kapalı alanda 40 personelle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Günlük üretim kapasitemiz 30 daire. Yani günlük olarak 30 dairelik üretim kapasitemiz var. Son 5 yıldır Batı Karadeniz’de Düzce, Kastamonu, Zonguldak ve Bolu ile ticaret halindeyiz. Bartın’da üretip bu saydığımız illere dağıtım ve montaj yapıyoruz. Üretim kapasitemizi artırmanın yanında bir dünya markası olan REHAU gibi nitelikli pencereye geçtikten sonra İstanbul ve Ankara’ya da açıldık. Son olarak İstanbul’da ki bir proje için üretim gerçekleştiriyoruz. Yani Bartın’da üretip İstanbul’a Ankara’ya ve bölge illerimize gönderi yapıyoruz. Bu da Bartın’a katma değer katıyor. Biz Akpürçek olarak Bartın’a değer katan bir firmayız.” Şeklinde konuştu.

 

Yaptığımız işin arkasında olmak için varız

 

Firmanın sürekli kalite, müşteri memnuniyeti ve yeniliğe odaklandığını kaydeden Akpürçek sürdürülebilir başarının da bu şekilde sağlandığını belirterek, “Sanayicilikte durmaya yer yok. Her dönem yeni yatırımlara yönelmek gerekiyor. Bu hem gelişmek hem de büyümek anlamında çok önemli. Biz firma olarak teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor ve sürekli kendimizi yeniliyoruz. Orta ve uzun vade de bölgemizde PVC alanında yaptığımız hizmeti farklı kollarla taçlandırmak istiyoruz. Kapasitemizi her daim ileriye taşımak, çalışmadığımız illeri de hizmet ağımıza katmak ve en önemlisi yurt dışına açılmak hedeflerimiz arasında. Sürdürülebilir başarıyı devam ettirmek tabi ki en başlıca hedefimiz. Biz kuruluşumuzdan itibaren yani 1984’ten bu yana yaptığımız işi en iyi şekilde ve en hızlı şekilde yapmak için varız. Yaptığımız işinde her zaman arkasında olmak için varız.” İfadelerini kullandı.

Pencerede neden REHAU tercih edilmeli?

 

Pencere üretiminde dünya devi ve bir alman markası olan REHAU ile çalıştıklarını da sözlerine ekleyen Akpürçek, “Yalıtımda U değeri en düşük pencere REHAU.U değeri ısı yalıtımını temsil eder. Isı geçirgenliği en düşüktür. Standart bir pencere 100 birimden 20 birim geçiriyorsa REHAU sadece 5 birim geçiriyor. Herkesin takdiridir ki 21’inci yüz yıl enerjide verimlilik dönemi ve Bartın’da da doğalgaz geçişi büyük ölçüde tamamlandı. Binalarda ve tüm yapılarda enerjide verimliliği nasıl sağlarız? İşte bu soru günden güne önemini artırıyor. Bunun için başta mantolama yöntemi kullanıyoruz.  Tabi mantolama yaparken zayıf bir pencere kullanmışsak ne kadar iyi mantomla yaparsak yapalım bu çalışma çöpe gitmiş olur. İyi izole edilmiş bir pencere kullanılırsa, ısı yalıtkanlık değerleri U değeri dediğimiz sıfıra yakın bir pencere tercih edilirse yapılarda enerji verimliliği bir o kadar artırılmış olur. Enerji dediğimiz konu kesinlikle basite indirgenmemeli. Türkiye olarak doğalgazı dışarıdan alıyor ve çok yüksek rakamlar ödüyoruz.  Ne kadar az doğalgaz kullanırsak dışarıya paramız o kadar az gitmiş olur. Bunu sağlamakta enerji verimliliği ile mümkün. Kısaca dönem izolasyon, enerji verimliliği devri. Aynı zamanda kalitenin arttığı bir dönem içerisindeyiz. İnşaatların da kalitesi artıyor. İnşaatlarda kullanılan malzeme ve ürünlerinde kalitesi artıyor. Bununla beraber inşaatlarda en önemli unsurlardan biri olan pencere konusunda da kaliteli ürün aranır oldu. Bizim üretim ve satışını yaptığımız REHAU pencere bir kere alman malı. Alman üretimi ürünler tartışmasız en kaliteli ürünler arasında yer alıyor. REHAU Türkiye’de en kaliteli pencere ürünlerini sunuyor. REHAU ürünlerinde bölge distribütörü olduğumuz için tüm müşterilerimize en uygun fiyatları sunuyoruz.” Diye konuştu. 

Etiketler: akpürçek pvc, rehau, pencere kapı üretimi, rehau, erdi akpürçek, ünsal akpürçek, adem akpürçek, bartın pencere fabrikası, bartın pvc fabrikası, bartın pvc üretimi
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.04093
0.041432019-09-23 10:30:34