Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN'DA YABAN DOMUZU AVLADILAR

...

Okunma: 501

08.07.2019 11:17

Facebook'ta Paylaş

Bartın İl Tarım ve Orman Müdürlüğü organizasyonunda Karahüseyinli Köyünde 19 avcının katılımı ile yaban domuzu sürek avı düzenlendi.

 

Gerekli önlemlerin alınmasının ardından zirai mücadele için düzenlenen yaban domuzu sürek avında 4 yaban domuzu itlaf edildi.

 

Bartın İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Önemli derecede zirai ürünlere zarar verdiği tespit edilen yaban domuzlarına karşı Merkez Av Komisyonu kararları ile Bartın 10. Bölge Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü işbirliğinde gerekli emniyet tedbirleri alınarak İl Tarım ve Orman Müdürlüğü organizasyonunda yaban domuzu sürek avları düzenlenmektedir. 

 

Bölgedeki üreticilerin emeklerinin zayi olmaması, artan domuz popülasyonunun azaltılması ve zararın en az seviyeye düşürülmesi için zirai amaçlı yaban domuzu sürek avı devam edecektir. Bu amaçla önümüzdeki günlerde Güzelcehisar ve Beşköprü köylerinde, ayrıca zararın tespit edilmesi durumlarında diğer köylerde de yaban domuzu sürek avı yapılacaktır.” denildi.

 

Mücadele amaçlı sürek avı çalışmalarında emeği geçen İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personeline, avcılara, Bartın 10. Bölge Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne ve Bartın Avcılık ve Atıcılık İhtisas Kulübü Derneği Başkanına katkılarından dolayı teşekkür edildi.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.14048
0.140862020-06-06 13:12:52