Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BARTIN’IN FESTİVALİ BAŞLIYOR

...

Okunma: 17061

10.05.2017 14:06

bartın festival, bartın kültür sanat ve turizm festivali, bartın çilek festivali, bartın belediyesi, cemal akın, nadide sultan, gökçe konser
Facebook'ta Paylaş

 

Kültür, Sanat ve Turizm Festivali yarın başlıyor. Festival birçok etkinlik ve konserlerle dolu dolu geçecek. Belediye Başkanı Cemal Akın bir hafta sürecek festivalin birbirinden güzel etkinliklerle gerçekleşecek olduğunu kaydederken, “Halkımızın festival etkinliklerine katılarak gönüllerince eğlenmesini, güzel vakit geçirmesini temenni ediyorum.” dedi.

 

Bartın Belediyesi 33. Kültür, Sanat ve Turizm Festivali başlıyor. Yarın saat 18.00’de Belediye Sosyal Tesisleri’nin önünden festival yürüyüşü ile başlayacak olan etkinlikler, 19 Mayıs akşamı yapılacak olan konser ve çeşitli programlarla sona erecek. Festival kapsamında birçok etkinlik düzenlenecek. Gökçe ve Nadide Sultan konserleri de festivale renk katacak.

 

Bartın Belediyesi tarafından düzenlenen Kültür, Sanat ve Turizm Festivali geçtiğimiz yıllarda çeşitli sebeplerle yapılmamıştı. 2014 yılında Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciasında 301 madencinin hayatını kaybetmesi nedeniyle iptal edilen festival etkinliği 2015 yılında da ülkemizdeki hain terör saldırıları nedeniyle gerçekleştirilmemişti. 2016’da ise yine terör olayları nedeniyle sadece sanatsal etkinliklerle gerçekleşen festivalde konser ve eğlence içeren etkinliklere yer verilmemişti.

 

Bu yıl birçok etkinlikle dolu dolu geçecek festivale Gökçe ve Nadide Sultan konserleri renk katacak. Çeşitli yarışmalardan sanatsal etkinliklere kadar onlarca programı içinde barındıran festival Bartın’da hareketli günler yaşanmasına neden olacak.

 

İşte gün gün festival programı

Bartın Belediyesi 33. Kültür, Sanat ve Turizm Festivali etkinlikleri kapsamında yarın saat 18.00’de Belediye Sosyal Tesisleri’nde start alacak olan festival yürüyüşü yapılacak. Cumhuriyet Meydanında son bulacak olan yürüyüşün ardından aynı yerde saat 19.00’da Halk Dansları gösterileri, saat 20.00’de ise İl Kültür Merkezi’nde Ankara Çoksesli Korosu tarafından konser verilecek.

 

Sergi ve Tiyatro etkinlikleri olacak

 

12 Mayıs Cuma günü, Yalı Yaşam Merkezi’nde bulunan Belediye Sanat Galerisinde saat 17.30’da Bartın Belediyesi Resim Gurubunun sergisi yapılacak. Aynı gün saat 20.00’de ise Bartın Belediyesi Şehir Tiyatrosunun Belediye Sanat Evi’nde “Haydi karına koş” isimli tiyatro oyunu sergilenecek.  

 

Renkli görüntüler oluşacak

 

Festival etkinlikleri kapsamında 13 Mayıs Cumartesi günü saat 13.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda tahta araba yarışları, şişme oyun parkları, pamuk şeker dağıtımı, topaç çevirme, çocuk resim yarışması, tenis aktiviteleri ve Bartın Pedaldaşlar Derneği ile ortaklaşa düzenlenen en yavaş bisiklet sürme yarışı yapılacak.

 

Aynı günün devamında saat 17.00’de Yalıda bulunan Belediye Taşev’de Yardımseverler Derneği ile ortaklaşa yapılacak olan Çilekli pasta yarışması yapılacak. Günün son etkinliği ise Cumhuriyet Meydanı’nda saat 20.00’de Bartın Belediyesi Özel Eğitim Ritim gurubu konseri ve halk dansları şöleni yapılacak.

 

Nadide Sultan geliyor

 

14 Mayıs Pazar Anneler Gününde saat 14.00’de festival etkinlikleri kapsamında Belediye Sosyal Tesisleri’nde anneler günü dolayısıyla Nadide Sultan konseri gerçekleşecek. Aynı gün saat 11.00’de Cumhuriyet Meydanında Halk Oyunları gösterisi, masa tenisi, sokak basketbolu, pamuk şeker dağıtımı yapılacak.

 

Etkinliklere katılanlara ebru sanatı tekniklerinin de öğretileceği alanda çocuk oyun parkları kurulacak. Akşam saat 20.00’de ise yine Cumhuriyet Meydanında Bartın Belediyesi Çocuk Halk Dansları Topluluğu gösterisi ile Bartın Belediyesi Türk Halk Müziği gösterisi sergilenecek.

 

Satranç turnuvası yapılacak

 

Festival etkinlikleri kapsamında 15 Mayıs Pazartesi günü Belediye Bahçesi’nde Bartın Belediyesi Çini Kursu sergisinin açılış töreni gerçekleştirilecek. Daha sonra 17.00’de Belediye Sosyal Tesisleri’nde satranç turnuvası yapılacak. 19.30’da ise Burak Kirenci’nin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü sergi salonunda puzzle sergisinin açılışı gerçekleştirilecek. Günün son etkinliği ise Hüdayi Aksu anısına İl Kültür Merkezinde saat 20.00’de Türk Sanat Müziği konseri verilecek.

 

Türk Halk Müziği yarışması yapılacak

 

16 Mayıs Salı günü ise Yalı Yaşam Merkezi’nde bulunan Belediye Sanat Galerisinde Ebru Kaligrafi Camaltı Sergisinin açılış töreni yapılacak. Daha sonra ise saat 18.00’de Kültür Merkezi’nde Şenel Gizli anısına Türk Halk Müziği yarışması yapılacak. 17 Mayıs Çarşamba günü ise festival kapsamında düzenlenen satranç turnuvasının final müsabakaları gerçekleştirilecek.

 

Kına gecesi düzenlenecek

 

18 Mayıs Perşembe günü Müzeler Haftası dolayısıyla çeşitli etkinliklere yer verilecek. Bu kapsamda saat 18.00’de Kemal Samancıoğlu Müzesinde Bartın Kent Tarihi Müzesi tanıtımı, Bartın Türküleri dinletisi ve Geleneksel Bartın Kına Gecesi etkinliği yer alacak. Aynı gün saat 20.00’de Santral Sokak’ta bulunan Bartın Belediyesi Sanat Evinde Belediye Şehir Tiyatrosu tarafından “Tavuk Vakasının Epik Komedyası” isimli tiyatro oyunu sergilenecek.

 

Fener Alayı ve Gökçe konseri ile festival sona erecek

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Cuma günü saat 20.00’de Belediye Sosyal Tesislerinden başlayacak olan Fener Alayı yürüyüşü yapılacak. Daha sonra Cumhuriyet Meydanında Bartın Belediyesi Mehteran Takımı gösterisi yapılacak. Gecenin sonunda ise Gökçe konseri ile alanı dolduranlar muhteşem bir gece yaşayacak.

 

Başkan Akın’dan davet

 

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın festival programına ilişkin açıklamasında, “Bartın Belediyesi bu yıl 33’üncüsünü gerçekleştireceğimiz Kültür, Sanat ve Turizm Festivalini birbirinden güzel etkinliklerle tamamlayacağız. Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan ve bir hafta sürecek olan etkinliklere tüm halkımız davetlidir. Etkinliklerimizin tamamı ücretsizdir. Değerli halkımızın festivalimize katılarak gönüllerince eğlenmesini, güzel vakit geçirmesini temenni ediyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” Dedi.

Etiketler: bartın festival, bartın kültür sanat ve turizm festivali, bartın çilek festivali, bartın belediyesi, cemal akın, nadide sultan, gökçe konser
Okuyucu Yorumları

Ersan T.

10.05.2017

Çok güzel etkinlikler keşke orada olabilsek

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.08221
0.082732019-09-20 21:16:10