Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BAŞBAKAN O İLDE DE SİSE TAKILDI

Helikopteri öyle bir yere indi ki...

Okunma: 4881

06.03.2017 18:24

Facebook'ta Paylaş

Başbakan Binali Yıldırım Bartın’dan sonra Muş mitinginde de sise takıldı.

 

Referandum mitingi için gittiği Bingöl’den Muş’a geçen Başbakan Binali Yıldırım’ı taşıyan helikopter yoğun sis nedeniyle Muş Havaalanına iniş yapamadı.

 

Piste iniş yapmayı deneyen helikopter yoğun sis dolayısıyla inişi gerçekleştiremedi. Bir spor sahasına da iniş deneyen helikopter yine sis dolayısıyla iniş yapamayınca helikopter pilotu Başbakan Yıldırım’ın talimatı ile helikopteri indirmek üzere uygun bir arazi arayışına girdi.

 

Sisin etkili olmadığı Kale Mahallesinde yaklaşık 1 metrelik karlı araziye inen helikopteri gören vatandaşlar, helikopterin arıza nedeniyle mecburi iniş yaptığını düşündü.

 

Başbakan Yıldırım helikopterinin iniş yaptığı karlı arazide metrelerce yürüdükten sonra araçla miting meydanına hareket etti.

 

Başbakan Yıldırım 3 Mart Cuma günü Bartın’da gerçekleştireceği miting için Ankara’dan uçakla havalanmıştı. Yoğun sis nedeniyle Saltukova Havaalanına iniş yapamayan uçak bir sonraki program olan Sinop’a yönelirken Başbakan Yıldırım Sinop’tan telekonferans yöntemi ile Bartın Cumhuriyet Meydanında kendisini bekleyen kalabalığa hitap etmişti.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.15789
0.15832020-07-14 22:59:49