Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BAŞHEKİM HEDEFLERİNİ AÇIKLADI

Bin 200 kişinin çalıştığı hastane...

Okunma: 3884

31.01.2018 17:44

bartın, devlet, devlet hastanesi, bartın devlet hastanesi, başhekim, abdullah danışman, basın, bartın haberleri, hastane haberleri, bartın tv
Facebook'ta Paylaş

Bartın Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Abdullah Danışman yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya gelerek açıklamalarda bulundu. 2’inci basamak sağlık hizmetlerinde Bartın'ı daha iyi bir noktaya taşımak için çalışacaklarını söyledi.

 

Bartın Devlet Hastanesinde ki yönetim değişikliğinin ardından göreve başlayan Bartın Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Abdullah Danışman yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya geldi.

 

Hastanenin hizmet kapasitesi ve hedefleri hakkında açıklamalarda bulunan Başhekim Danışman 2’inci basamak sağlık hizmetlerinde Bartın'ı daha iyi bir noktaya taşımak için çalışacaklarını ifade etti.

 

Daha iyi bir konuma geleceğiz

 

Danışman konuşmasında, “Sağlık Bakanlığı teşkilat yapılanmasında gerçekleşen değişiklik sonrasında Aralık 2017 itibariyle Bartın Devlet Hastanesinde yeni yönetim olarak görev almış bulunmaktayız. Başhekim olarak arkadaşlarım ile birlikte 2. basamak sağlık hizmetlerinde Bartın'ı inşallah daha iyi bir noktaya taşımak için çalışacağız. İhalesi yapılmış olan yeni hastanemiz açılana kadar geçecek sürede mevcut fizik imkanlarımız yetersiz de olsa çalışanlarımızın gayret ve sahiplenmesiyle sunmuş olduğumuz sağlık hizmetinin fonksiyonel açıdan daha iyi bir noktaya gelmesi için çaba göstereceğiz. Sunmakta olduğumuz sağlık hizmetinin kalite ve güvenliğini önceleyici tedbirler ve çalışanlarımızın sahip olduğu artmış kalite ve güvenlik farkındalığı sayesinde hastane olarak daha iyi bir konuma geleceğimizi düşünüyorum.” dedi.

 

Bizlere çok büyük sorumluluk düşüyor

 

Sağlık Bakanlığının Türkiye'de sağlık hizmet konseptinin ve kalitesinin standartlaşmasını sağlamak için yapılabilecekleri en iyi şekilde yaptığının altını çizen Danışman, “Bunların somutlaşarak kaliteli sağlık hizmetine dönmesi için sahada çalışan bizlere çok büyük sorumluluk ve görevler düşmektedir. Ekip olarak bunun bilincinde olduğumuzu çok rahat bir şekilde ifade edebilirim.” diye konuştu.

 

Poliklinik hizmetinde günlük ortalama 4 bin

 

Bartın Devlet Hastanesinin verdiği sağlık hizmetleri konusunda rakamlarla da açıklamalarda bulunan Danışman, “Hastanemize poliklinik hizmeti almak için günlük ortalama 4 bin hasta müracaat etmektedir. Ayrıca 600-700 hasta ise Acil Servise hizmet almak için müracaat etmektedir. Yataklı servis olarak toplamda 452 yatak ile % 90'a yakın doluluk oranıyla hizmet vermekteyiz.” dedi.

 

Hedef HIMSS Stage 7

 

Danışman hedefleri hakkında da bilgiler vererek, “Bartın Devlet Hastanesini ilk etapta ulusal sonra da uluslararası kalite, güvenlik ve verimlilik standartlarında derecelendirilen bir hastane statüsüne sokmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu aşamada ilk olarak tek kliniğimizde uygulayarak almış olduğumuz HIMSS Stage 6 sertifikasyonunu hastane genelinde uygulayarak kağıtsız çalışan bir hastane hedefliyoruz. Yeni hastanemizin de hizmete girmesiyle 2’inci aşamadaki hedefimiz ise Dünyada sayılı hastanelerde olan HIMSS Stage 7 seviyesinde bir hastane standardını yakalamak olacaktır. Bu bağlamda hastanemizde verilmekte olan sağlık hizmetlerinin görünür kalitesini artırmak için ciddi çalışmalar başlattık. Bu değişim ve beraberindeki iyileşmeler belli bir süre sonra inşallah her sahada görülebilecektir. Bu iyileşmelerin belli bir standarda oturması için dünyanın heryerinde olduğu gibi bizde de belli bir sürece ihtiyaç olacaktır.” dedi.

 

Anne Dostu Hastane

 

Acil Servislerde yapılacak kısmi tadilatlar ile hastanenin en hayati birimlerinin daha kaliteli ve fonksiyonel hizmet vermesini sağlamayı, “Anne Dostu Hastane" olmayı, Kadın Doğum Ünitesinde Ağrısız Doğum Polikliniği açmayı, Hastanenin otelcilik hizmet sunum kalitesini artırmayı, Himss stage 6 düzeyinin hastane geneline yaygınlaştırılması ve dijital/ kağıtsız hastane sürecine geçmeyi, yalın hastane çalışmaları ile verimliliği artırarak çalışan ve hasta memnuniyetini sağlamayı da hedef edindiklerini kaydeden Danışman, “Bütün çalışanlarıyla bugüne kadar Bartın'a en iyi şekilde hizmet etmeye çalışan Bartın Devlet Hastanesi olarak bundan sonrada sahip olduğumuz misyon, vizyon ve politikalarımızla en iyi şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.

 

Talebimiz mevcut 

 

Basın mensuplarının sorularına da yanıt veren Danışman, Kardiyoloji ve Anjiyo hizmetleriyle ilgili olarak planlamayı Sağlık Bakanlığının yaptığını ve bu konuda kendilerinin herhangi bir tasarrufunun olmadığını söyleyerek, “Bakanlık şehir merkezi nüfusu 100 bin olan yerlerde bu planlamayı gerçekleştiriyor. Tabi ki bizimde bu konuda çalışmalarımız var. Talebimiz bu konuda mevcut  ama değerlendirmesi ve takdiri Baakanlığa ait.” dedi.

 

Bin 200 personel

 

Hastanedeki doktor ve personel sayısı hakkında da bilgiler veren Danışman, “Şuanda hastanemize bağlı olarak 72 Uzman Hekimimiz ve 21 Pratisyen Hekimimiz çalışıyor. Çocuk hastalıkları, göğüs hastalıkları ve gastroenteroloji dallarında hekim açığımız var. Bu konuda da talepte bulunduk. Personel olarak ise hizmeti aksatacak bir şekilde personel açığımız yok. Şu anda yaklaşık bin 200 personelimiz bulunuyor.” şeklinde konuştu.

 

Sıra almada modern hizmet

 

Sıra alma sisteminin daha modern bir hale getirildiğini de kaydeden Danışman, “Hastalarımıza muayene sırası verirken bankolarımızın önünde oluşan yoğunluğu azaltmak için doktorlarımızın yanında bulunan sekreter arkadaşlarımız da artık 08.00 ile 09.00 saatleri arasında sıra verebiliyor. Randevu sisteminin dışında bu da hastalarımız ve hastanemiz açısından güzel bir hizmet oldu.” dedi.

 

Etiketler: bartın, devlet, devlet hastanesi, bartın devlet hastanesi, başhekim, abdullah danışman, basın, bartın haberleri, hastane haberleri, bartın tv
Okuyucu Yorumları

Hakibar Saskal

19.04.2018

Sayin bashekimumiz Abdullah Danisman beye Bartin Devlet hastanesine getirmis oldugu hizmet ve duzen ve disiplin icin cok tesekkurlerimi sunuyorum basarilarinizin devamini diliyorum Allah eksikliginizi gostermesin.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.03296
0.033272020-05-27 08:14:16