Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BAŞIMIZ SAĞOLSUN

ŞEHİTLERİMİZ İÇİN TAZİYE MESAJLARINDA BULUNDULAR

Okunma: 2617

01.06.2017 18:06

şehit taziye mesajı, bartın valisi nusret dirim, bartın milletvekili yılmaz tunç, bartın milletvekili rıza yalçınkaya, şırnak helikopter, diyarbakır çatışma, şehit
Facebook'ta Paylaş

 

Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Şenoba beldesinden havalanan Türk Silahlı Kuvvetlerine ait bir helikopterin, yüksek gerilim hatlarına takılarak kaza kırıma uğraması sonucu, helikopterde bulunan 13 askerimizin şehit oldu. Diyarbakır’da da yaşanan çatışma sonucu 3 askerimiz şehit olurken ard arda gelen acı haberlerin ardından Bartın Valisi Nusret Dirim, Bartın Milletvekilleri Yılmaz Tunç ve Rıza Yalçınkaya taziye mesajları yayınladılar.

 

Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Şenoba beldesinden havalanan Türk Silahlı Kuvvetlerine ait bir helikopterin, yüksek gerilim hatlarına takılarak kaza kırıma uğraması sonucu helikopterde bulunan Tümgeneral Aydoğan Aydın, Albay Oğuzhan Küçükdemir, Albay Gökhan Peker, Yüzbaşı Songül Yakut, Binbaşı Koray Onay, Yüzbaşı İlker Acar, Yüzbaşı Nuri Şener, Başçavuş Mehmet Erdoğan, Uzman Çavuş Zeki Koç, Pilot Yüzbaşı Serhat Sığınak, Pilot Üstteğmen Abdülmüttalip Kesikbaş, Başçavuş Fevzi Kıral ve Pilot Uzman Çavuş Hakan İncekal şehit oldular. Bir başka acı haberde Diyarbakır’dan geldi. Diyarbakır'da terör örgütü PKK'ya yönelik devam eden operasyonda çıkan çatışmada 3 asker şehit oldu.

 

Şehit haberleri Türkiye’yi yasa boğarken Bartın Valisi Nusret Dirim, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ve CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya taziye mesajları yayınladılar.

 

Vali Dirim

 

Vali Dirim sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile taziye mesajında bulunarak, “Şırnak ve Diyarbakır/Lice de şehit olan kardeşlerimize Allah gani,gani rahmet eylesin.Yakınlarının ve Milletimizin başı sağolsun.” dedi.

 

Milletvekili Tunç

 

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç da Şırnak'ta Helikopter kazasında şehit olan askerlerimiz ile Diyarbakır’da yaşanan çatışma sonucu şehit düşen 3 askerimiz için başsağlığı mesajı yayınladı.

 

Milletvekili Tunç mesajında, “Terör ile mücadele için Şırnak’ın Uludere İlçesi’ne bağlı Şenoba Beldesi’nden havalandıktan kısa süre sonra yüksek gerilim hatlarına takılarak elim bir kaza sonucu düşen aralarında 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın’ın da bulunduğu 13 askerimiz ile Diyarbakır’da yaşanan çatışma sonucu 3 askerimizin şehit düşmesi ve Zonguldak’ta yaşanan göçük sonrası şehit olan 2 madencimizin haberleri bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğmuştur. Vatanımızın savunması için şehit düşen kahraman vatan evlatlarına Allah'tan rahmet diliyorum, şehitlerimizin ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum, bu kahraman milleti yıldırabileceklerini sanan hainler hiç bir zaman emellerine ulaşamayacak, şehit kanlarıyla sulanmış aziz vatanımızın topraklarından bu hainleri silinceye kadar mücadelemiz devam edecektir. Aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza, madencilik camiasına ve Milletimize başsağlığı ve sabır diliyorum.” dedi.

 

Milletvekili Yalçınkaya

 

CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya da taziye mesajında, “31 Mayıs 2017 Çarşamba günü, Şırnak/Şenoba Tugay Komutanlığından kalkış yapan helikopterin düşmesi neticesinde 13 askerimiz şehit olmuştur. Bölgede bölücü terör örgütüne yönelik operasyonları yöneten 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanı olmak üzere değişik rütbelerden subaylarımızın da aralarında yer aldığı kayıplarımızın acısını milletimizle birlikte derinden yaşıyoruz. Acımız tarifsizdir. Aynı gün, Diyarbakır’da teröristlere yönelik yürütülen operasyonda da 3 askerimiz şehit olmuş, 2 askerimiz de yaralanmıştır. Üst üste gelen şehit haberleri yüreğimizi dağlamaktadır. Ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti Devleti terörle mücadele hedefinden asla taviz vermeyecek, kararlı mücadelesini sürdürecektir. Hepimizi derin bir acıya boğan bu elim olaylarda, şehit olan kahraman vatan evlatlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Şehitlerimizin kederli aileleri, yakınları ve silah arkadaşları ile birlikte tüm vatandaşlarımıza sabır ve başsağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağolsun.” ifadelerini kullandı.

 

Etiketler: şehit taziye mesajı, bartın valisi nusret dirim, bartın milletvekili yılmaz tunç, bartın milletvekili rıza yalçınkaya, şırnak helikopter, diyarbakır çatışma, şehit
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

1.37479
1.375322019-09-19 05:25:34