Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BAŞKAN AKIN’DAN 24 TEMMUZ BULUŞMASI

...

Okunma: 1501

25.07.2018 16:04

cemal akın, bartın belediyesi, 24 temmuz, basın bayramı, gazeteciler günü, bartın basını, bartın haberleri, bartın gazeteleri, bartın gazeteci, gazeteciler, basın, bartın tv, bartın haberleri
Facebook'ta Paylaş

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla Bartın’da görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya geldi. Neşeli anların yaşandığı programa Bartın basını topyekun katılım sağladı. Başkan Akın basının özgür olması gerektiğine vurgu yaptığı konuşmada, “Eksikliklerimizi sizlerin sayesinde de göreceğiz” dedi.

 

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla Bartın’da görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileriyle akşam yemeğinde bir araya geldi. Gazhane Kültür Parkı’nda düzenlenen yemek programına gazetecilerin yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin ve Erol Demirkoparanoğlu ile Bartın Belediyesi Özel Kalem Müdürü ve Basın Halkla İlişkiler Müdürü Sevgi Salcı da katıldı.

 

Programda gazetecilerle Bartın hakkında sohbetlerde bulunan Başkan Akın gazetecilerin mesleki çalışmaları hakkında da bilgiler aldı. Bartın basın camiasının topyekun katıldığı program neşeli anlara sahne oldu. Basın çalışanlarını da bir araya getiren programda Başkan Akın basının özgür olması gerekliliğine vurgu yaptı.

 

Akın: “Eksikliklerimizi sizlerin sayesinde de göreceğiz”

 

Başkan Akın konuşmasında, “24 Temmuz Basın Bayramı münasebetiyle dostlarımızla, kardeşlerimizle ve abilerimizle beraberiz. Elbette ki basın özgür olmalı. Sansür asla uygulanmamalı. Yoksa kendimizi doğru yönde bulamayız. Yanlışlar yapabiliriz. Eksikliklerimizi sizlerin sayesinde de göreceğiz. Özellikle Bartın Belediyesi için söylüyorum. Alınganlık yok. Sıkıntı yok. Dargınlık olmaması gerekiyor. Bartın basınını önemsiyorum. Basında sansür kesinlikle ve kesinlikle olmamalı. Bugün önemli bir gün. Ben Basın Bayramınızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Allah bu birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Katıldığınız için teşekkür ediyorum” dedi.

 

Bartın tarihini konu alan kitapları ve yazılarıyla kalıcı eserler ortaya koyan Araştırmacı Yazar Erkan Aşçıoğlu da programda söz alarak Bartın basınının oluşturduğu topluluğun gurur verici olduğunu söyledi.

 

Ahçıoğlu: “Bizi gururlandıran bir tablo”

 

Araştırmacı Yazar Ahçıoğlu konuşmasında, “Eski dönemlerdeki basınımızla şimdiki basın arasında dağlar kadar fark var. Bu topluluk bizi gururlandıran bir tablodur. Bu tablonun meydana gelmesinde dernek başkanlarımızın büyük emeği var. Ancak Bartın basınının bir arada olamamasının çeşitli nedenleri var. Bu sorunların halledilerek Bartın basınının tek kuvvet halinde çalışması gerekiyor. Birlikten güç doğar. Bunu unutmadan hareket etmeliyiz. Birlik ve beraberlik içerisinde sorunlarımıza eğilirsek daha gerçekçi sonuçlar alma imkânımız olur. Bu önemli günde yemeği düzenleyerek bizleri bir araya getiren Sayın Başkanımıza teşekkür ediyorum. 24 Temmuz Basın Bayramımız kutlu olsun” dedi.

 

Resmi Bayram kutlamalarına dikkat çekti

 

Ahçıoğlu daha önceki tarihlerde çeşitli platformlarda dikkat çektiği Şadırvan Cami olarak anılan Aşağı Camiinin artık gerçek adıyla Aşağı Cami olarak anılmaya başlandığını ve bundan mutluluk duyduğunu ifade ettiği açıklamalarında Bartın’da gerçekleşen resmi bayram kutlamalarının da şehir merkezinde gerçekleştirilmesi, şehrin bayram heyecanını yaşaması gerektiğine dikkat çekti.

 

Konuşmaların ardından yemek programı Başkan Akın’ın gazetecilerle sohbeti ile devam etti.

Etiketler: cemal akın, bartın belediyesi, 24 temmuz, basın bayramı, gazeteciler günü, bartın basını, bartın haberleri, bartın gazeteleri, bartın gazeteci, gazeteciler, basın, bartın tv, bartın haberleri
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.20628
0.206762020-02-27 17:55:42