Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BAŞKAN ERDOĞAN "YAKIT DAVASI" HAKKINDA KONUŞTU...

BAŞKAN ERDOĞAN "YAKIT DAVASI" HAKKINDA KONUŞTU.

Okunma: 715

19.12.2018 09:42

Facebook'ta Paylaş

Bartın Merkeze bağlı Hasankadı Belediye Başkanı Zeki Erdoğan ve 12 şüpheli hakkında resmi belgede sahtecilik, zimmet ve görevi kötüye kullanma iddiasıyla mahkeme açıldı. Mahkemenin ikinci duruşması geçtiğimiz günlerde görülürken mahkeme ileriki bir tarihe ertelendi. Mahkemeye ilişkin bilgilerin basında yer almasının ardından Başkan Erdoğan sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunarak, “Allah’a şükür abdestimizden şüphemiz yok. Elhamdülillah hukuk çerçevesinde bizler müsterih savunmamızı yapıyoruz.” dedi.
 

Edinilen bilgilere göre Hasankadı Beldesinde yaşayan ve 2014 yerel seçimlerinde CHP’den Belediye Başkan Adayı olan Şeref Emiroğlu, 2015 Ağustos ayında Hasankadı Belediye Başkanı Zeki Erdoğan’ın görevini kötüye kullandığı iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu.

 

Savcılık, bilirkişi raporu hazırlaması istemesinin sonrasında Belediye Başkanı Zeki Erdoğan ve 12 şüpheli hakkında bir petrol istasyonundan usulsüz bir şekilde yakıt temin edildiği iddiasıyla haklarında Bartın 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

 

Dava kapsamında ifadeleri alınan şüphelilerden bazıları beldede ikamet eden ve hastaneye gidecek aracı olmayan vatandaşları hastaneye götürdükleri, üniversite öğrencilerini gezdirdikleri, kumanya dağıtımı ve ihtiyaç sahibi vatandaşların ev taşımalarında kullanmak üzere yakıt temin ettikleri yönünde ifadelerde bulundukları öğrenildi.

 

Öte yandan özel araçlara usulsüz bir şekilde temin edildiği iddia edilen yakıtların belediyenin atıl durumdaki araçlara ait plakalar üzerine işlendiği de iddialar arasında. Söz konusu iddia ve suçlamalara ilişkin Bartın 1. Ağır Ceza Mahkemesinde 2’inci görüşmesi görülen davaya, Belediye Başkanı Zeki Erdoğan ile birlikte avukatlar ve tanıklar katıldı. Duruşmada, mahkeme başkanı tanıkları dinledi. Şüpheli sıfatındaki Belediye Başkanı Zeki Erdoğan, kendisine yöneltilen iddiaları ve suçlamaları kabul etmedi. Zeki Erdoğan’la birlikte suça ortak oldukları iddiasıyla yargılanan 12 kişinin davası mahkeme başkanı tarafından 28 Şubat 2019 tarihine ertelendi.

 

Söz konusu mahkemeye ilişkin haberlerin ardından Hasankadı Belediye Başkanı Zeki Erdoğan sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Kendisinin yaklaşan yerel seçimler öncesinde yıpratılmaya çalıştığını ifade eden Başkan Erdoğan söz konusu davanın 2014 yılında yapılan yerel seçimlerinde CHP Belediye Başkan Adayı Olan Şeref Emiroğlu’nun seçimi kaybetmesi ve yenilgiyi hazmedememesinden dolayı şahsından öç almak istediğini söyledi.

 

“Öç alma isteği”

 

Hasankadı Belediye Başkanı Erdoğan açıklamasında, “Son zamanlarda basında ve sosyal medyada yer alan, yaklaşan yerel seçimler öncesinde şahsımı ve Hasankadı Belediye Başkanlığını yıpratmaya yönelik haberlerle ilgili detayları anlatan bir açıklama yapma gereği duydum. Bu açıklamamda gelişen olayları en başından ve en ince ayrıntısıyla muhakeme ederek kanaatini kamuoyunun vicdanlarına bırakıyorum. 1999 yılında millete hizmet sevdasıyla çıktığım bu yolda, Cenab-ı Allah’ın izni ve hemşehrilerimin teveccühü ile 20 yılımı geride bıraktım.  Son dönemde meydana gelen haberlerin asıl kaynağı ise, 2014 yılında yapılan yerel seçimlerinde rakip olarak dönemin CHP belediye başkan adayı Şeref Emiroğlu’nun seçimi kaybederek yenilgiyi hazmedemeyip şahsım ve belediyemizden öç alma isteğidir.” dedi.

 

Hemşehrilerimizin hafızalarından silinmemiştir


Başkan Erdoğan konuşmasının devamında çarpıcı ifadelerde kullanarak, “Bahse konu seçimler esnasında bu zat ve etrafında bulunan kandırılmış taraftarlarının bizi destekleyen insanlara, kendilerine oy vermediklerinden dolayı baskı, tehdit ve adeta bir siyasi terör uygulama süreci baştan sona bu hadiseyi yaşamış olan hemşehrilerimizin hafızalarından silinmemiştir. Ben inanıyorum ki, Hasankadı halkı 2014 yılında yapılan seçimin sonuçları belli olduğunda yenilgiyi hazmedemeyerek milletin iradesi olan sandıklara saldırmayı, bulundukları okulun camlarını kırmayı göze alan, jandarmanın havaya ateş açmasına ve biber gazı kullanmasına aldırış etmeyen ve sırf onlara oy vermedikleri için insanlara küfreden, hakaret eden bu zihniyete gereken en güzel cevabı yine 31 Mart tarihinde önüne koyulacak olan sandıklarda vereceklerdir.” diye konuştu.

 

Kanser hastalarımız için araçların yakıtını karşıladık

 

Haklarındaki suçlamaya ilişkinde kısmi bilgiler veren Başkan Erdoğan, “Şimdi tarafımıza isnat edilen suça ilişkin olarak öncelikle “müddei iddiasını ispatla mükelleftir.” Öyle bilmediğim birileri fişleri almış, getirip masama koymuş demekle ve daha sonra bundan nasıl çıkar elde ederim düşüncesine girip kapı kapı gezmekle bu iş olmaz. Böylesi çabalar siyasi ahlaka da sığmaz. Zatın dilekçesi 2015 tarihlidir. Allah’a şükür abdestimizden şüphemiz yok. Ancak yaklaşan yerel seçimleri fırsat bilen bir başka siyasi partiye yeni geçmiş olan bu taze belediye başkan adayı son duruşmadan sonra her nedense habercilere koşuyor. Şahsımı ve belediye personelimizi özel araçlara yakıt aldırmakla suçluyor. Elhamdülillah hukuk çerçevesinde bizler müsterih savunmamızı yapıyoruz. Alnımızın akıyla da izahat verip yolumuza devam edeceğiz.  Görevde olduğumuz süre boyunca ben ve ekibim sosyal belediyeciliği hep ön planda tutan bir yönetim anlayışıyla yolumuza devam ettik. Şuanda yargılanmamıza sebep olan kanser hastalarımız Hüsnü Çobanoğlu, Şaban Erdoğan ve Selçuk Erdoğan’a diyaliz hastaları Alim Açıkgöz, Gülşen Güngör’ü tedavi olmaları maksadıyla maddi imkansızlıklarından daha önce aldığımız belediye encümen kararımıza dayanarak Karabük, Zonguldak, Ankara, İzmir ve İstanbul’da bulunan hastanelere götüren araçların yakıtını karşılayarak gitmelerini sağladık.  Fakat daha sonra sosyal yardım yapılmasına ilişkin yönetmelik olması gerektiği sebebiyle uygulamada hata olduğu tespit edildi. Bunun üzerine Sayıştay istişari görüşü alınarak Hasankadı Belediye Başkanlığı Sosyal Yardım Hizmetleri Yönetmeliğimizi Meclisimizin oy birliği ile kabul ederek uygulamaya soktuk.” dedi.

 

15 milyon TL yatırım aldık

 

Tüyü bitmemiş yetimin dahi hakkını düşünerek hareket ettiklerini de sözlerine ekleyen Başkan Erdoğan, “Halkımıza olan hizmet aşkımızı, beldemize olan sevdamızı bu tür karalama ve suçlamalarla zerre azaltamayacaklar. Hemşehrilerim müsterih olsunlar. Şahsım ve çalışma arkadaşlarım Allah’tan başka hiçbir şeyden korkmayan Hak’tan sonra en büyük gücün halk olduğuna inanan, tüyü bitmemiş yetimin hakkını düşünerek bu titizlikle hareket eden bir camianın parçalarıyız. Ayrıca, Hasankadı Beldesinin köy gibi idare edildiğini iddia eden, muhatabım olamayan bu zata sizin aracılığınızla iletmek isterim ki, bugün Hasankadı son beş yıllık dönem içerisinde iktidarımız ve Bartın AK Parti Milletvekili Sayın Yılmaz Tunç’un katkılarıyla eğitimden sağlığa, alt yapıdan enerjiye kadar 15 milyon Türk lirasından fazla yatırım almıştır. İller İdaresi Genel Müdürlüğü’ne çevre köylerindeki nüfus potansiyelini de dahil ederek ilçe olma müracaatını yapmış geleceğe emin adımlara ilerleyen bir beldedir. Son olarak siyasi yaşamım boyunca Allah’ın mahkemesi olan Mahkeme-i Kübra’yı düşünerek hareket eden şahsımı yaptığınız asılsız şikâyetlerle, fani çıkar hesaplarınızla yıpratıp karalayamayacaksınız.” şeklinde konuştu.

Etiketler:
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.08307
0.083482020-05-29 18:23:23