Google+ Sayfamız Youtube Sayfamız Facebook Sayfamız
Bugun...
BAŞKAN HEM İFTAR HEM DE MÜJDELER VERDİ

VİDEO HABER - VİDEO HABER - VİDEO HABER

Okunma: 3753

08.06.2017 16:21

kozcağız belediye, kozcağız iftar, mustafa karaman, kozcağız belediye başkanı
Facebook'ta Paylaş

 

Kozcağız Belediyesi tarafından gerçekleştirilen iftar programın yaklaşık 2 bin kişinin katılımıyla gerçekleşti. Bartın Valisi Nusret Dirim’in de katıldığı iftar programında Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman belde için büyük önem taşıyan duble yol çalışmalarına yıl içinde başlanacağını müjdeledi.

Kozcağız Belediyesi tarafından her yıl gerçekleştirilerek geleneksel hale gelen iftar programı bu yılda geniş katılımla gerçekleşti.

 

İftara Bartın Valisi Nusret Dirim, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Osman Arslan, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun İl Müftüsü Mahmut Gündüz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim Kayış, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Manav, Merkez İlçe Başkanı Ali Eyüp Ustaoğlu, Kadın Kolları Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, AK Parti Bartın 22. Dönem Milletvekili Asım Kulak, Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın, Hasankadı Belediye Başkanı Zeki Erdoğan, Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can, Abdipaşa Belediye Başkanı Yaşar Dönmez, İl Genel Meclisi Üyesi Yusuf Ziya Aldatmaz gibi isimlerin yanı sıra Kozcağız ve çevre bölgelerden yaklaşık 2 bin kişi katıldı.

 

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan iftar programında binlerce kişi aynı meydanda oruçlarını açtı.

 

İftar yemeğinin ardından Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman Bartın-Kozcağız duble yol ihalesinin 5 Temmuz’da gerçekleşeceğini ifade ederken çalışmalara ise yıl içinde başlanacağını söyledi.

 

Başkan Karaman: “14 kilometre bölünmüş yol”

 

Başkan Karaman konuşmasında, “Öncelikle hepinize sevgi ve selamlarımı sunuyorum. Hepinize hoş geldiniz diyor, teşekkür ediyorum. Bu mübarek günde, mübarek akşamda düzenlemiş olduğumuz iftar davetine icabet edip bizleri sevindirdiniz. Cenabı hak sizlerden razı olsun. Değerli hemşerilerim hepinize sonsuz teşekkür ediyorum. Kozcağızlılar olarak sizlere duyurmak istediğim bizler için güzel bir müjde olan Bartın terminalinden Kozcağız’a kadar 14 kilometre bölünmüş yolumuz 5 Temmuz günü ihalesi yapılacak. İnşallah 2 ay gibi bir zamanda da netleşirse Eylül veya Ekim ayında da Kozcağız bölünmüş yol çalışmaları başlamış olacak. Buda Kozcağız için güzel bir müjde. Irmağın içinden Hasankadı Kumluca’nın birleştiği yola kadar ırmağın içinden gidecek bölünmüş yol ve dolayısıyla çevre yolumuzda bu vesileyle hiç kimseyi rahatsız etmeden gerçekleşmiş olacak” dedi.

 

“Bu işi gerçekleşmiş kabul ediyorum”

 

Kozcağız’a 14 derslikli ve 2 atölyesi olan endüstri meslek lisesi yapılacağını da açıklayan Karaman, “Bu arada yine Kozcağız beldemizde 14 derslik 2 atölyesi olan Endüstri Meslek Lisesi yapılma kararı da çıkmış oldu. Bakanlığın onayı alındı. İnşallah o da iki üç aylık bir zaman içinde ihale bittikten sonra tahminen Eylül veya Ekim ayında yapım işlemine başlanacak. Bu arada karşı mahallemize de ihtiyaç olan okul için, ilkokul olarak yerini tahsis ettik milli eğitime. Ancak bu seneki yatırıma henüz girmedi. Eğer bir fırsat olurda ek program olursa ya da seneye Sayın Valimizin de desteği ile bu işi gerçekleşmiş kabul ediyorum. Kozcağız’ımıza iki tane okul, bölünmüş yol müjdesini bu vesile ile vermiş oluyorum. Hayırlı uğurlu olsun. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Aramızda bulunamayan değerli Milletvekilimizde meclisimizin çalışmalarından dolayı katılamayacağını beyan etti ve ayrıca hepinize selamlarını iletmek istiyorum. Hepinize hayırlı akşamlar diyorum.” dedi.

 

Vali Dirim: “Ramazan insanlarımızı kaynaştırıyor”

 

İftar programına katılan Bartın Valisi Nusret Dirim ise konuşmasında Ramazan ayının insanları kaynaştırdığına değinip, “Allah kabul etsin oruçlarımızı birlikte açtık. İftar sevincini Kozcağız’da ki bu güzel mekânda sizlerle beraber paylaşıyoruz. Ramazan bildiğiniz gibi insanların hayır duygularının coştuğu, zirveye ulaştığı bir zaman dilimi. Türkiye’de yapılan hayırların önemli bir kısmının Ramazan ayında gerçekleştiğini biliyoruz. İşte bu sofralarda ramazanın en güzel anlarından birisi Ramazanın insanlarımızı kaynaştırıcı, birleştirici ikliminin ne kadar etkili olduğunu gösteriyor. Aslında biz orucu tutuyoruz ama aslında oruç bizi tutuyor. Bizim aşırılıklarımızı kontrol ediyor, bencilliğimizi tutuyor. Daha yervan ruh haline bürünüyoruz. İnsanın açgözlülüğünü tutuyor. Bu anlamada Ramazan insanlarımızı kaynaştırıyor, birleştiriyor.” şeklinde konuştu.

 

“Türkiye’nin güçlü olması gerekiyor”

 

Vali Dirim dünyanın birçok yerinde Müslümanların aynı güzellikleri yaşayamadıklarını ifade ederek sürdürdüğü konuşmasında, “İslam coğrafyası büyük acılar içerisinde. Ne kadar üzücüdür ki terörün kurbanı olan insanların yüzde doksan beşi Müslüman kardeşlerimiz. Müslüman kardeşlerimiz birbirlerinin elleriyle birbirlerinin hayatına son veriyor. Bu çok dramatik ve çok acı bir durum. İnşallah o kardeşlerimizin de bölgelerindeki acılar, kederler son bulsun. En yakınımızda ki Suriye’den bizim topraklarımıza gelen üç buçuk milyona yakın Suriyeli kardeşimiz var. Bartın’da da bunların bir kısmı var çok az sayıda da olsa. Ancak bu millet kadirşinaz millet, hayırsever millet ve bu insanlara ev sahipliği yapıyor. Onların acılarına ortak oluyor. Onların ihtiyaçlarına kol kanat geriyor. O insanlara acılarını unutturmaya çalışıyor. Onların nesillerini devam ettirmeye çalışıyor. Bu yüzden Türkiye’nin güçlü olması gerekiyor. İnsanımızın güçlü, dinamik olması lazım. İnsanımızın bölgesinde bu özellikleri gösterebilecek, bizim coğrafyamızda başka bir millet yok. Dünya’da başka böyle millet yok. Bakın Avrupa o bölgedeki bütün gözyaşının sorumlusu olmasına rağmen mültecilerin gelmemesi için neler yapıyor? Uluslararası mekanizmalarını işletmek suretiyle onları kendi topraklarından uzak tutmaya çalışıyor. Tabii ki insanlık bunları fark ediyor. İnsanların vicdanı bunları fark ediyor. Tarihte bunları not ediyor. Bu duygular içerisinde Ramazanınızı tebrik ediyorum. Cenabı Allah Kadir Gecesine de sağlık ve esenlikle ulaşmayı nasip etsin. Bayrama da inşallah hep birlikte huzur içerisinde idrak edelim.” dedi.

 

“Yapabilecek gücümüz, kudretimiz var”

 

Kozcağız Belediye Başkanı Karaman’ın beldeye bir okul yapılması konusunda ki açıklamalarına da değinen Vali Dirim, “Değerli başkanımızı ve emeği geçen herkesi bu güzel iftar programının düzenlenmesinden dolayı tebrik ediyorum. Ekibiyle birlikte bu güzelliği, bu güzel sofrayı hazırladılar. Ayrıca Kozcağız içinde yapılacak şeylerin hepsini söylediler. Başkanımız işini sağlama almak istedi, onları inceleyeceğiz. Buradaki öğrenci sayılarına bakacağız. Teknik çalışmaları yapacağız ve yapılması gerekiyorsa devletimizin şükürler olsun imkânları var. Yapılması gereken her şeyi gecikmeden yapabilecek gücümüz, kudretimiz var.” dedi.

Etiketler: kozcağız belediye, kozcağız iftar, mustafa karaman, kozcağız belediye başkanı
Okuyucu Yorumları

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sitemiz sorumlu tutulamaz.

Facebook'da Bizi Takip Edin

0.23376
0.234222019-09-20 21:36:06